На третьому етапі Кубка світу з санного спорту українець Андрій Мандзій розпочне свою гонку в одиночних санях одразу перед “нейтральним” атлетом Матвієм Перестоніним, що зафіксовано у стартовому списку змагань.
Міжнародна федерація санного спорту (FIL) у червні ухвалила рішення повністю відсторонити російських спортсменів від участі в змаганнях. Втім, наприкінці жовтня 2025 року Спортивний арбітражний суд (CAS) дозволив їм брати участь у відборі до Олімпіади як “нейтральним” атлетам в індивідуальних дисциплінах. Водночас, ці спортсмени залишилися поза змаганнями у парних заїздах і командній естафеті.
Українські спортсмени на двох перших етапах Кубка світу у санному спорті, які проходили у Вінтерберзі та Парк Сіті, виступали без участі “нейтральних” росіян. Однак на третьому етапі українські санкарі будуть змушені конкурувати з ними через їхню допуск до змагань.
Щодо деталей події:
1. Спершу на етап у Лейк-Плесіді було допущено шістьох санкарів з Росії, але після додаткових перевірок Міжнародна федерація санного спорту відсторонила трьох з них через те, що було виявлено невідповідність критеріям “нейтральності”.
2. У підсумку право участі отримали три спортсмени: Матвій Перестонін, Павло Рєпілов та Дар’я Олесік. Всі вони брали участь у тестових змаганнях у Кортіні-д’Ампеццо в листопаді, однак тоді вони виступали поза серією Кубка світу, тому етап у Лейк-Плесіді буде їхнім дебютом у рамках основного турніру.
3. Відібралися “нейтральні” росіяни на основі підсумків Кубка націй, який відбувався перед початком основної частини сезону. Цим же критерієм скористалися й українські спортсмени — Антон Дукач і Андрій Мандзій — які також вибороли право виступати на змаганнях.
4. У першому заїзді на Кубку світу Андрій Мандзій і Матвій Перестонін будуть стартувати послідовно: українець отримав другий стартовий номер, а “нейтральний” спортсмен — третій.
5. Інші представники України на цьому етапі також визначені у стартовому списку: Антон Дукач почне з 22-го номера, розташувавшись за чотири позиції перед росіянином Рєпіловим. Українки Юліанна Туницька та Олена Смага мають 28-й та 29-й стартові номери відповідно, тоді як “нейтральна” санкарка Дар’я Олесік відкриває стартову решітку — вона матиме другий номер.
Третій етап Кубка світу з санного спорту, який відбудеться у Лейк-Плесіді з 19 по 21 грудня, є частиною п’ятиетапної серії. Результати змагань отримають значення у системі кваліфікації на Олімпійські ігри 2026 року.
