Знайомий джокер

1/8 фіналу

Останній двобій у топ-16 світового чемпіонату виявився максимально однобоким: збірна Португалії з непристойним рахунком 6:1 розбила іншого представника Європи – Швейцарію.

6 грудня
ПОРТУГАЛІЯ – ШВЕЙЦАРІЯ – 6:1 (2:0) 
Голи: Рамуш (17, 51, 67), Пепе (33), Геррейру (55), Аканджі (58), Леау (90+2).

Фернанду Сантуш здивував усіх відсутністю у стартовому складі Криштіану Роналду, який давно не починав зустріч національної збірної на лаві для запасних. Наставник після гри говорив про тактичний підтекст цього рішення, однак не було сумнівів, що зірковий гравець, м’яко кажучи, не вражав на груповому етапі, тому тренер вчинив правильно з точки зору логіки. А пояснення, у яких не було щирості, – це теж правильна історія, аби нікого не ображати та залишати мікроклімат в колективі на потрібному рівні.
На місці Роналду в атаці діяв Гонсалу Рамуш, який став героєм дуелі. Нападник «Бенфіки» відзначився трьома голами, які не могли здивувати українських вболівальників. Цього хлопця ми запам’ятали ще в серпні поточного року, коли його клуб досить легко переграв київське «Динамо» в останній кваліфікації Ліги чемпіонів (2:0, 3:0). У тих зустрічах Рамуш відзначився результативною передачею та голом.
Найкрасивішим 6 листопада став перший влучний удар, коли Гонсалу з досить гострого кута примудрився влучити у ближню «дев’ятку», на що не розраховував голкіпер. Потім Рамуш додав ще два голи, ставши автором першого хет-трику на поточній першості. Ймовірно, португалець залишиться єдиним у цій номінації, оскільки на пізніх стадіях турніру потрійні удари – це рідкісне явище. А ще Рамуш (21 рік 169 днів) – це наймолодший автор хет-трику на чемпіонатах світу з 1962 року, коли виблискував угорець Флоріан Альберт (20 років 261 день), який 60 років тому образив болгарський колектив.
Гонсалу ще й одну гольову передачу 6 грудня віддав, потішивши Рафаела Геррейру. А ми зайвий раз переконалися, що Роналду вже не треба вважати незамінним гравцем португальської команди. Колись Криштіану перебував у такому статусі, однак роки йдуть, хлопець молодшим не стає, а пристойний вік завжди негативно впливає на можливості гравців.
Велика поразка Швейцарії здивувала, адже цей колектив ще в групі майже стримав зіркових бразильців, які забили за 90 хвилин лише один м’яч. При цьому треба погодитися з тим, що Португалія у вівторок продемонструвала фантастичну продуктивність біля чужих воріт. Номінальні гості зустрічі в такій ситуації були приречені на поразку.
Для швейцарців програш ще до чвертьфіналу – це знайома історія. На попередніх семи першостях «банкіри» поступалися в групі або на стадії 1/8 фіналу. Найбільші успіхи команди фіксувалися дуже давно – у 1934, 1938 та 1954 роках, коли Швейцарії вдавалося доходити до чвертьфіналу.

Ігор КРОВНИЙ