Спортивна газета "Вболівальник"

Знайомі проблеми

Огляд

Другий тур в Першій лізі теж не пройшов без ексцесів, про що говорить перенесення чергового матчу на пізніший термін, а також не вдалося провести одну гру на стартовому відрізку першості в Другій лізі.

ПРЕЦЕДЕНТ
Позаминулого тижня початок баталій в другому за силою дивізіоні України запам’ятався неприємною історією. Досить несподівано «Полтава» не змогла отримати дозвіл від керівника обласної військової адміністрації Дмитра Луніна на проведення гри з клубом «Гірник-Спорт». При цьому представники полтавського колективу до останнього сподівалися, що з’явиться «зелене світло», однак цього не сталося. Тому керівники Професіональної футбольної ліги просто перенесли зазначену зустріч іншу дату, яка наразі невідома.
Тоді «Вболівальник» з нетерпінням очікував новин щодо поєдинків другого туру, адже тоді вдома планували грати інші команди Полтавської області – згаданий «Гірник-Спорт» та «Кремінь»… Кременчуцький колектив 1 вересня отримав відмову від вже знайомої обласної військової адміністрації, тому клуб швиденько переорієнтувався, подивившись в сторону Кіровоградської області. А там, як відомо, спокійно на своєму полі грає елітний «Інгулець», тому «Кремінь» вирішив також зіграти на стадіоні в містечку Петрове, де вдалося переграти «Скорук».
Треба відзначити, що «Кремінь» відповідально поставився до ситуації, вирішивши не чекати до останнього, що раніше зробила «Полтава»… Здавалося, що й «Гірник-Спорт» проведе зустріч з «Черніговом» в іншому регіоні країни, причому була можливість домовитися про оренду тієї ж арени «Інгулець», адже там «Кремінь» грав 2 вересня, а «Гірник-Спорт» збирався проводити гру за дві доби після сусідів. Але клуб з Горішніх Плавнів нічого подібного не зробив…
Натомість керівники клубу 2 вересня повідомили, що гру доведеться перенести, оскільки немає дозволу з боку ОВА. Як виявилося, «Чернігів» цю ініціативу не підтримав, причому звідти прийшла ідея про проведення матчу на будь-якому стадіоні України, куди чернігівська команда збиралася приїхати без проблем. Також була пропозиція зіграти на полі «Чернігова», який вже мав дозвіл від своєї ОВА, але «Гірник-Спорт» ці варіанти відкинув. Невдоволення чернігівського колективу зрозуміти можна, тим паче що представники ПФЛ вже винесли рішення, що матч перенесено на іншу дату.
Не варто сумніватися, що «Гірник-Спорт» пішов по шляху найменшого спротиву, оскільки вже мав прецедент з «Полтавою», за підсумками якого клуб не постраждав. Тому ми отримали прецедент, який дозволить будь-якій команді не хвилюватися з приводу дозволу від ОВА: буде він – граємо, не буде – колись потім проведемо матч. Хоча, напевно, логічніше було б шукати інші географічні варіанти, що зробив «Кремінь». Звісно, якщо безпосередньо перед матчем несподівано ОВА скаже, що грати не можна, то жодних проблем – треба переносити гру. Якщо ж про відмову відомо за кілька діб до зустрічі, то треба йти шляхом кременчуцького колективу. Однак тепер вже важко буде це зробити, бо є історії з «Полтавою» та «Гірник-Спортом». Цікаво, а що думає полтавський клуб про наступну домашню дуель з «Металургом», що запланована на 9 вересня?..

«ЧЕРВОНА» ІСТОРІЯ
В іншій групі Першої ліги команди грають без проблем, а якщо мовити про результати, то чергові перемоги здобули «Полісся» та «Карпати», хоча попрацювати в Дунаївцях та Тернополі фаворитам довелося. Представники Житомира та Львова забивали без родзинки – більше мова йде про трудові м’ячі, в чому немає поганого чи хорошого. Це нормально, тим паче що позитивний результат вдалося сформувати. Трохи збентежив лише пенальті в ворота «Епіцентру», адже здавалося, що захисник Владислав Мороз не збивав Дениса Янакова. Однак стверджували щось важко, бо якісні повтори хоча б з двох камер та нижчі дивізіони нашого футболу – це паралельні прямі, які, звісно, не перетинаються.
Не можна залишити без уваги насичену гру в Київській області, де тимчасовий дім знайшов «ФСК Маріуполь». Представники Донецької області ще до перерви отримали подвійний бонус. Перший маріупольські футболісти зробили самі, забивши м’яч в середині 45-хвилинки, а потім господарям допоміг Микита Тітаєвський, який за півтори хвилини отримав дві жовті картки. Теоретично в другому випадку арбітр міг пробачити гравцю, обмежившись усним зауваженням, але не треба приховувати, що попередній фол Микити навіть на червону картку тягнув, тому в будь-якому випадку звинувачувати рефері не можна. Більше про свої дії повинен думати сам гравець. Можливо, суддя закрив очі на другий фол Тітаєвського, якби він відбувся десь в другому таймі, а не через півтори хвилини після першої жовтої картки…
Арбітр Павло Дубровець виявив потрібну принциповість й після перерви, коли в центрі поля Ярослав Доброхотов робив усе можливе, аби зімітувати фол на собі з боку суперника. Суддя не пробачив симуляцію, а першу жовту картку ще на початку зустрічі Ярослав отримав за зрив потенційно небезпечної атаки гостей. В рівних складах «Прикарпаття» швидко зрівняло рахунок, хоча жоден повтор не дозволив зрозуміти, чи дійсно після удару Богдана Оринчака м’яч перетнув лінію воріт. Може, перетнув, може, ні… Будемо вірити лайнсмену, адже саме він зафіксував взяття воріт у дуже непростій ситуації. Ближче до фінального сигналу арбітра ще й Євген Скиба отримав другий «гірчичник» за зрив гостьової атаки, тому червоних карток у звітній зустрічі було більше, ніж голів.
Залишилося лише про Другу лігу згадати, де не змогли провести матч «Звягель» та «Реал Фарма». Представники ПФЛ перенести зустріч на потім, а причина полягає в тому, що на стадіоні «Авангард» у Новоград-Волинському відбувалася чи повинна відбутися заміна воріт…

Віктор НАДАЛЬСЬКИЙ

Перша ліга
Група A
2-й тур
02.09.2022
«ФСК Маріуполь» – «Прикарпаття» – 1:1 (1:0).
Голи: М. Михайленко (29) – Оринчак (61).
Вилучення: Доброхотов (56, «ФСК Маріуполь»), Скиба (85, «ФСК Маріуполь») – Тітаєвський (39, «Прикарпаття»).
03.09.2022
«Епіцентр» – «Полісся» – 1:2 (0:0).
Голи: Пучковський (56) – Грицук (47, з пенальті), Кушніренко (77).
04.09.2022
«Буковина» – «Діназ» – 0:0.
«Нива» Т – «Карпати» – 0:1 (0:0).
Гол: Чачуа (82).

Група Б
2-й тур
02.09.2022
«Кремінь» – «Скорук» – 3:1 (1:0).
Голи: Вівдич (45+1, 48), Куць (71) – Шарко (90+1, з пенальті).
Вилучення: Плахтир (15, «Скорук»).
03.09.2022
«Металург» – ЛНЗ – 2:1 (0:1).
Голи: Сидоров (65, 70) – Тищенко (23).
«Оболонь» – «Полтава» – 2:1 (1:1).
Голи: Батальський (23), Краснопір (90) – Томенко (11).
Примітка. Матч «Гірник-Спорт» – «Чернігів» перенесено на пізніший термін.

Друга ліга
1-й тур
03.09.2022
«Нива» Б – «Чайка» – 3:0 (1:0).
Голи: Сомов (15, 75, з пенальті), Тименко (65).
На 90+2-й хвилині Литовченко («Чайка») не реалізував пенальті.
«Нива» В – «Хуст» – 1:1 (1:0).
Голи: Жуков (44) – Луців (66).
04.09.2022
«Металург-2» – «Рубікон» – 2:2 (1:2).
Голи: Лапко (16), Златьєв (58) – Калайтан (25), Бороденко (39).
05.09.2022
«Васт» – «Кремінь-2» – 5:0 (1:0).
Голи: Вітенко (18), Крамаренко (49), Ярчук (58), Гуменяк (80, 87).
Примітка. Матч «Звягель» – «Реал Фарма» перенесено на пізніший термін.

Exit mobile version