Знайома хорватська історія

1/8 фіналу

З п’ятої спроби ми побачили першу «лотерею» на світовій першості-2022, в яку зіграли Японія та Хорватія, а перемогу, ясна річ, здобули представники європейського континенту.

5 грудня
ЯПОНІЯ – ХОРВАТІЯ – 1:1 (1:0, 1:1).
Пенальті – 1:3
Голи: Маєда (43), Перішич (55).

Напередодні зустрічі букмекери натякали, що підопічні Златко Даліча повинні подолати 1/8 фіналу, однак усі пам’ятали, що перевага надавалася суперникам японської збірної ще на груповому етапі. Тоді постраждали Німеччина та Іспанія, які по 90 хвилин тиснули на суперника, однак хлопці Хадзіме Моріясу захищалися дуже якісно, створюючи контратаки з височенною ефективністю. Також варто додати, що азійський колектив раніше примудрився програти в зустрічі з Коста-Рикою, хоча цей інцидент остаточно сформував тактичну картину… Позиційні атаки, коли опонент захищається великими силами, – це не японський вибір, а от бути в ролі колективу з захисним вектором – це фішка Моріясу.
Звісно, нехитру схему конкурента бачив наставник хорватської команди, який змусив своїх підопічних у звітній зустрічі грати дуже обережно. Вдасться забити – добре, не вдасться – теж не трагедія. В такій ситуації мінімальна кількість гольових моментів категорично не здивувала. Фактично лише на початку першого тайму команди обмінялися небезпечними ударами. У складі номінальних господарів поля міг забивати Сего Танігуті, але з «другого поверху» захисник трохи не влучив у ворота. Після цього жахливої помилки біля своїх воріт припустився Такехіро Томіясу, віддавши м’яч Івану Перішичу, але врятував свою команду Сюїті Гонда.
Проте незадовго до перерви японці несподівано забили! Про яскраву комбінацію тоді мова не йшла, адже Ріцу Доан подав не дуже вдало, однак жахливо зіграв Бруно Петковіч, який не вибив «кулю», а мимоволі подарував її супернику, коли Дайдзен Маєда з кількох метрів не міг схибити. Сумували хорватські хлопці у роздягальні, але після повернення на поле погані емоції досить швидко стали історією. Європейці також не відзначилися винахідливістю, а успіх принесла подача Деяна Ловрена, на яку зреагував Перішич – 1:1.
Після цього обидві команди стали грати ще обережніше, тому гол міг прийти лише за певного збігу обставин. Реальних гольових шансів не було, а сказати треба лише про гарні удари від Ватару Ендо та Луки Модріча, але Гонда та Домінік Ліваковіч – це ж не манекени. Остаточно переконалися ми у цьому вже у серії пенальті, героєм якої став воротар хорватської команди.
Ліваковіч впорався з трьома ударами, а японським бонусом були лише влучний «постріл» Такуми Асано та потрапляння у штангу імені Марко Лівайї. Крапку в «лотереї» поставив Маріо Пашаліч! Треба сказати, що цей успіх хорватської команди не здивував, адже вона на чемпіонатах світу жодного разу не програвала серію пенальті! До цієї специфічної стадії матчу Хорватія на мундіалях доходила тричі – три перемоги! Вкрай рідко якійсь команді вдається виграти дві «лотереї» поспіль, а тут потрійний успіх!
Дві попередні серії одинадцятиметрових ударів хорвати виграли на чемпіонаті світу-2018, коли їм вдалося дійти до фіналу, але не більше. Чотири роки тому Хорватія з допомогою «лотереї» пройшла данців та росіян, причому після того в овертаймі вдалося здолати англійців, однак у фіналі першості-2018 своє взяла французька команда.