22-й тур
22-тур чемпіонату Української прем’єр-ліги після двотижневої перерви на матчі збірної розпочався досить кволо, спокійно і прогнозовано. З невисокою результативністю, ніби ця пауза розслабила гравців щодо активних ефективних дій. Тривалий час ігрового відрізка туру господарі відзначалися винятковою гостинністю, не спромігшись забити у ворота гостей бодай один м’яч. І лише наприкінці календаря туру команди, які отримали щойно нових керманичів, здійснили голепадний «вибух», щоправда з протилежними для себе наслідками.
28 березня
ЛНЗ (Черкаси) – «ПОЛІССЯ» (Житомир) – 0:1 (0:0)
Гол: Крушинський, 54.
29 березня
«ЛІВИЙ БЕРЕГ» (Київ) – «ОЛЕКСАНДРІЯ» – 0:1 (0:1)
Гол: Смирний, 13.
«ОБОЛОНЬ» (Київ) – «ШАХТАР» (Донецьк) – 0:2 (0:1)
Голи: Егіналдо, 22, Глущенко, 89.
«РУХ» (Львів) – «ДИНАМО» (Київ) – 0:2 (0:2)
Голи: Ванат, 11, Буяльський, 30.
30 березня
«КАРПАТИ» (Львів) – «ЧОРНОМОРЕЦЬ» (Одеса) – 4:0 (2:0)
Голи: Бруніньо, 41 (пен.), 45 (пен), 50, Костенко, 56.
«ЗОРЯ» (Луганськ) – «КОЛОС» (Ковалівка) – 0:3 (0:1)
Голи: Цуріков (42, 58), Оріховський (63).
«ВОРСКЛА» (Полтава) – «КРИВБАС» (Кривий Ріг) – 0:1 (0:1)
Гол: Твердохліб, 40.
«ІНГУЛЕЦЬ» (Петрове) – «ВЕРЕС» (Рівне) – 0:0
Лідери минули 22-й турнірний рубіж переможно і без втрат. Причому, всі п’ятеро перших у турнірній таблиці: «Динамо», «Олександрія», «Шахтар», «Полісся» та «Кривбас». «Бурі та шторми» нагорі УПЛ відкладаються на подальше? Для орієнтації, що на команди очікує у подальшому, нагадуємо календар матчів, які залишилося провести в чемпіонаті.
ДРУЖНО В КРОК
На перший погляд найпростіше 3 очка дісталися «Динамо» у матчі проти «Руху». Динамівці захопили ініціативу від початку матчу. Це був хороший взірець «Динамо» нинішнього сезону. Була швидкість дій і думки, колективна злагодженість та індивідуальне виконання. Причому, головну тональність задавали динамівські гравці, які щойно повернулися із лав збірної – Віталій Буяльський, Владислав Ванат, Андрій Ярмоленко та й Микола Шапаренко, виявляється не такий вже в «ауті», як про нього казали. Це щодо деяких нарікань, як «виснажують» футболістів поїздки до збірної. Мабуть, не завжди. Головна вада «Руха» була, що він стояв, а рухалося «Динамо». Філігранна передача Буяльського, і Ванат спокійно залишає захисників за спиною. У холоднокровності подальшого виконання «вироку». Владиславу не відмовиш, надважлива риса для форварда. Комбінація в один дотик Шапаренко–Ярмоленко–Буяльський – і маєте другий. Все добре для гостей, але «Динамо» не було б сьогоднішнім «Динамо», якби не вигадали натяку на інтригу. «Рух» на початку 2-го тайму зусиллями волі організував якусь активність у карному майданчику динамівців. І ті двічі дозволили господарям, Ярославу Карабіну та Денису Підгурському, завдавати ударів з хороших позицій. Добре для «Динамо», що майстерність їхніх опонентів зводилася до напряму польоту м’яча точно по центру воріт, і не було проблемою для Руслана Нещерета. Зведення різниці в рахунку до мінімуму могла б знову призвести до «лоскотання» нервів. От не може команда Олександра Шовковського на максимальній концентрації відіграти від першої до останньої секунди. Потім «Динамо» знову взяло себе в руки і впевнено довело поєдинок до потрібного їм закінчення.
Про «Рух» важко щось говорити. Головний тренер каже, що знову будується нова команда. З якою метою, у цій цілковитій невизначеності майбутнього, не зрозуміло.
Тренерський штаб «Шахтаря» скористався паузою в чемпіонаті, щоб надати своїм підопічним перепочинок. Мабуть, це позначилося на діях «гірників», які для їхнього стилю гри були аж занадто млявими. Добре для них, що суперник за своїм рівнем майстерності не вимагав для досягнення успіху надзусиль. Після прицільного навісу Егіналду легко переграв у повітрі Віталія Грушу, який у цей момент виконав роль дерева, від якого пішло його прізвище.
У другому таймі «Шахтар» вирішив пограти другим номером. І не без успіху, якби не зайвий індивідуалізм в діях гравців, «гірники» могли наблизити себе до комфортного стану у матчі.
На 82-й хвилині міг шокувати гравців «Шахтаря» Ростислав Тарануха, якби Педро Енріке не вибив м’яч уже з лінії воріт. І лише, коли на останній хвилині основного часу поєдинку 20-річний півзахисник гостей Антон Глущенко протиснув оборону «Оболоні», «гірники» змогли спокійно видихнути. Так собі, виявилась для них користь від перепочинку у паузі чемпіонату.
Класична «Олександрія», мабуть, уже так можна це характеризувати при короткому огляді її матчу в турі проти «Лівого Берегу». Ця команда навчилася опановувати такий цінний прийом, як витискати із мінімума максимум. І в разі чого, для олександрійців цей мінімум – стандартні. положення. Ця зброя «Олександрії» спрацювала вже на 13 хвилині, коли після кутового з правого флангу Євген Смирний в центрі штрафного випередив усіх. А як за сприятливих для себе обставин зберігати комфортну «сухість» у матчі, про це олександрійцям розповідати зайве. Щоправда, у кінцівці матчу могли трохи «підмочити», але обійшлося тільки нервами.
ЛНЗ у матчі з «Поліссям» у першому таймі поставилися один до одного аж навіть із зайвою повагою, принаймні до воротарів суперника, у яких роботи було обмаль. А от у другому таймі саме із воротарським питанням і стався епізод, який вирішив долю матчу. Євген Кучеренко на 54 хвилині пропустив над собою м’яч з подачі кутового з правого флангу від Олександра Назаренка, чим одразу скористався позаду нього Борис Крушинський перед порожніми воротами. Після матчу очільник ЛНЗ Роман Григорчук не мав жодних сумнівів, що його кіпера з фолом атакували у воротарському майданчику. Якщо й так, то у черкасців було більш ніж достатньо часу, щоб покарати суперника за таку брутальність. Бажання може й було, змайструвати щось путнє для цього так і не вдалося.
У матчі «Ворскли» і «Кривбасу, за поважних очільників команд Юрія Максимова та Юрія Вернидуба, моментами було навіть прикро. Їхні підопічні робили стільки і такі недолугі помилки у найпростіших ситуаціях, що не кожні нерви витримають. В таку мить Вернидуб, було чути, навіть не стримався від матів, щоб запитати свого футболіста, чи здатен він зробити точну передачу на 10 метрів. На втіху очільнику «Кривбаса» такі у нього знайшлися. Артур Микитишин зробив націлену передачу на хід Єгору Твердохлібу, а той майстерно головою спрямував м’яч у ворота. В подальшому криворіжці були ближчими подвоїти рахунок, аніж «Ворскла» зрівняти.
ІЗ «ПОПЕЛУ» І В «ПОПІЛ»
У другому матчі на чолі «Колоса» Руслан Костишин, образно кажучи, зумів підняти свою команду розгромною перемогою «з попелу». Ковалівці агресивно розпочали зустріч, активним пресингом чинячи тиск на суперників. А «Зоря» раптом у таких обставинах виявила свою цілковиту безпорадність, жодним чином не нагадуючи команду, яка у минулому турі відібрала очки у «Динамо». «Додав оливи у вогонь», руйнуючий тактичні побудови його команди, ще й Жан Тронтель, залишивши вже на 38-й хвилині своїх товаришів «вигрібати» у меншості. Ніколи у цьому сезоні «Колос» ще не був таким впевненим у власних силах. Подивимось, що з «попелом» буде далі.
Олександр Кучер дебютував на чолі «Чорноморця». За рахунком – його команда була перетворена у «попіл». Але я не знаю як оцінювати тренерський дебют, коли не тільки чужі, а й свої грають проти тебе. Можливо, Артур Рудько в Одесі вже такий авторитет, що перед ним всі поспіхом розступаються, але львів’янин Ян Костенко цього не знав, коли його голкіпер брутально завалив на периферії карного майданчика. Пенальті на рівному місці. Для чого потім Владімір Арсіч збив Ігора Невеса, не дочекавшись, коли той сам добровільно не залишив би карний майданчик, теж не піддається розумінню. А до цих «катаклізмів» «Чорноморець» ще й непогано виглядав. Щільно з елементами пресингу захищаючись, в атаці, не вигадуючи зайвого, закидаючи м’яч у боротьбу. Нерідко цю боротьбу виграючи. Якби більше майстерності в ударах з хороших позицій Олексію Хобленку, Богдану Білошевському та Денису Безбородьку, то до 40-ї хвилини одесити могли і вигравати. А далі сталося вже описане. Про 2-й тайм матчу говорити немає сенсу. На 76-й хвилині у складі «Чорноморця» з’явився ветеран Ярослав Ракіцький. Справжній ветеран. Що буде з одеського «попелу», Фенікс чи руїни, теж покаже найближче майбутнє.
«Інгулець» і «Верес» розійшлися з чесно заробленим очком у кишені.
КРАЩІ ТУРУ
Українська прем’єр-ліга склала символічну збірну 22-го туру чемпіонату УПЛ, а також назвала найкращого гравця та найкращого тренера 22-го туру.
Найкращим тренером 22-го туру визнано Руслана Костишина, який повернувся до керма «Колоса» і перервав серію з чотирьох поразок поспіль, вигравши у «Зорі» – 3:0. До топ-3 тренерів 22-го туру також увійшли Владислав Лупашко («Карпати») та Олександр Шовковський («Динамо»).
А найкращим гравцем 22-го туру назвали півзахисника Бруніньйо («Карпати») – автора хет-трика у ворота «Чорноморця» і гольової передачі (4:0). До топ-5 гравців також увійшли Віталій Буяльський («Динамо»), Андрій Цуріков («Колос»), Кевін («Шахтар») та Єгор Твердохліб («Кривбас»).
Символічна збірна 22-го туру УПЛ:
Воротар: Олексій Паламарчук («Інгулець»).
Захисники: Анатолій Цуріков («Колос»), Олександр Романчук («Кривбас»), Микита Бурда («Колос»), Микита Кравченко («Олександрія»).
Півзахисники: Кевін («Шахтар»), Віталій Буяльський («Динамо»), Борис Крушинський («Полісся»), Бруніньо («Карпати»), Андрій Ярмоленко («Динамо»).
Нападник: Владислав Ванат («Динамо»).
Головний тренер: Руслан Костишин (Колос).
Володимир СТАРИНСЬКИЙ