Залишилося двоє претендентів

1/2 фіналу

Визначилися фіналісти Кубка України з футболу сезону-2023/2024. Донецький «Шахтар» і полтавська «Ворскла» 15 травня на полі рівненського стадіону «Авангард» у вирішальному матчі розіграють почесний трофей. «Шахтар» у півфінальному матчі здолав одеський «Чорноморець», «Ворскла» – житомирське «Полісся».

3 квітня
«ШАХТАР» (Донецьк) – «ЧОРНОМОРЕЦЬ» (Одеса) – 4:1 (2:1)
Голи: Сікан (12), А. Бондаренко (44 з пенальті), Судаков (52, 79) – Шторгін (18).
4 квітня
«ПОЛІССЯ» (Житомир) – «ВОРСКЛА» (Полтава) – 0:1 (0:1)
Гол: Мякушко (45).

«ШАХТАР» – «ЧОРНОМОРЕЦЬ»
У півфінальному матчі «Шахтаря» і «Чорноморця» «гірники» із перших хвилин захопили ініціативу до своїх рук. Високий і щільний пресинг призводив до того, що одеситам, навіть на короткий час, не вдавалося тримати м’яч під своїм контролем, і на їхні ворота накочувалися атакувальні хвиля за хвилею. Було передбачувано, рано чи пізно одна із них закінчиться результативно. Так і сталося. Георгій Судаков праворуч увірвався до штрафного майданчика «Чорноморця» і прострелив на, загубленого захисниками, Данила Сікана, якому залишалося впритул переспрямувати м’яч у ворота. Виникали сумніви щодо можливої боротьби у цьому поєдинку. Проте футбольний бог вирішив повернути інтригу у це протистояння. Перша ж небезпечна атака «Чорноморця» завершилася досягненням цілі. Удар Віталія Єрмакова з меж штрафного майданчика був заблокований, і м’яч відскочив до неприкритого Андрія Штогріна, який холоднокровно пробив повз Дмитра Різника. Рівновага в рахунку на якийсь час повернула і рівновагу у психологічний стан одеситів, які почали почувати себе впевненіше. Але зберегти рівність у цифрах на табло бодай до перерви їм не вдалося. Причиною став досить суперечливий пенальті. Егіналду упав у карному майданчику «Чорноморця», усім своїм видом показуючи, що це все через оборонця воріт. Арбітр повірив і вказав на 11-метрову позначку. Бондаренко пробив влучно у кут. А другий тайм цього півфінального матчу став бенефісом Георгія Судакова. Двічі він технічно обігрував біля воріт кількох захисників Чорноморця, завершуючи свій слалом точними ударами в кут. У одеситів контраргументів не знайшлося.
«Шахтар» має нагоду в 14-те виграти почесний трофей.

«ПОЛІССЯ» – «ВОРСКЛА»
В іншій півфінальній грі «Ворскла» мінімально обіграла «Полісся». У цьому протистоянні за вихід до фіналу боротьба була значно напруженішою. Доля путівки до головного матчу розіграшу Кубка була невідомою до фінального свистка. А починали цей поєдинок команди досить обережно, відчувалась вага відповідальності за результат. Першими близькими до цілі були житомирці, коли після удару Пилипа Будківського головою м’яч влучив у стійку воріт. «Не забиваєш ти…». Перед самісінькою перервою результативна комбінація вдалася полтавцям. Руслан Степанюк у штрафному після флангової подачі грудьми технічно скинув м’яч Сергію М’якушку, а той потужно і влучно пробив – 1:0. Пізніше з’ясувалося, що цей гол став вирішальним. Але тоді попереду був ще цілий тайм. Попри необхідність виправляти ситуацію «Поліссю» тривалий час не вдавалося налагодити ефективні атакувальні дії. Так тривало до 80-ї хвилини, коли зустріч перервали через оголошення повітряної тривоги на Житомирщині. Ця пауза пішла на користь житомирцям. Відразу з поновленням гри вони заробили пенальті. Однак найкращу нагоду в матчі зрівняти рахунок змарнував Будківський. А героєм епізоду і, зрештою всього матчу, став воротар «Ворскли» Павло Ісенко, який парирував удар з одинадцятиметрової позначки. Всі намагання «Полісся» у хвилини, що залишалися до завершення матчу, досягти успіху виявилися марними.
Для «Ворскли» це шанс вдруге виграти Кубок України.

КУБКОВА ІСТОРІЯ
Чинним переможцем Кубка України поки що є київське «Динамо», яке у фіналі сезону-2020/21 обіграло «Зорю» (1:0). У 2021/22 турнір було завершено достроково через повномасштабне військове вторгнення агресора до України, а минулого сезону розіграш національного Кубка взагалі не проводився.
За українську футбольну історію тільки 5 клубів ставали володарями Кубка. Причому першість з однаковою кількістю здобутих кубкових трофеїв наразі ділять між собою «Динамо» і «Шахтар» – по 13. У «гірників» є можливість стати лідерами у володінні Кубком.