З надією на підвищення

Дивізіон ІВ

З 23 по 29 квітня в естонському Таллінні проходить чемпіонат світу з хокею в дивізіоні I, групі В. Це третя за силою ліга у хокейній ієрархії. У турнірі бере участь і збірна України. Нашими суперниками є Японія, Естонія, Китай, Сербія та Нідерланди. Найкраща команда групи перейде до другого світового дивізіону ІА, найгірша – вирушить у нижчий дивізіон.

Збірна України не приховує своїх амбітних планів поборотися за підвищення у класі. Напередодні турніру головними конкурентами у боротьбі за першу сходинку турнірної таблиці називалися збірні Японії і Китаю. З останніми наші хокеїсти і розпочали змагання на чемпіонаті світу у цьому дивізіоні. Українці були сильнішими за Китай у двох періодах із трьох, але у підсумку програли в овертаймі у форматі «3 на 3», пропустивши вирішальну шайбу від натуралізованого американця Корі Кейна.
Початок зустрічі вийшов нервовим, китайці зусиллями Алекса Річі створили у першій п’ятихвилинці забійний момент, але Едуард Захарченко двічі врятував від неминучого гола. А потім на авансцену вийшов вихованець «Сокола» та екс-гравець «Кременчука» Олексій Ворона, який у ближньому бою переграв воротаря та майстерно відкрив рахунок кидком у «дев’ятку» – 0:1. А під завісу періоду той самий Ворона елегантно підставив ключку під діагональний пас від Олександра Пересунько та подвоїв рахунок. 0:2.
Наскільки успішним вийшов перший період, настільки провальним другий. Кошмар розпочався зі швидкої шайби Коліна Джо, який опинився без опіки на дальній штанзі – 1:2. А ще через півхвилини наш форвард Назар Ружніков несильно припечатав до борту невисокого опонента і судді побачили у діях українця «кримінал», вилучивши нашого гравця після перегляду відеоповтору до кінця матчу та презентували нам нерайдужну перспективу 5-хвилинної гри у меншості. Китай, склад яких рясніє північноамериканськими профі, не міг не скористатися таким подарунком і забив зусиллями головної зірки Брендона Йіпа – 2:2.
Коли ж наші заграли в рівних складах і почали знову створювати тиск на ворота Китаю, стався несподіваний гол від швидкого Вонга, а під завісу періоду влучний кидок у дальню дев’ятку виконав ще один натуралізований канадець Джейк Челіос – 4:2.
А заключний ігровий відрізок за атмосферної підтримки українських секторів знову пройшов під знаком «синьо-жовтих» та завершився нашим камбеком із голом Ігоря Мережка та феєричним хет-триком Олексія Ворони – 4:4! На жаль, дотиснути китайців не вийшло, хоча шансів було чимало у третьому періоді… А розв’язка настала в овертаймі, де Корі Кейн кидком у «дев’ятку» закинув переможну шайбу у ворота Богдана Дьяченка – 5:4.
Наступного дня національна збірна України здобула свою першу перемогу на чемпіонаті світу. Підопічні Вадима Шахрайчука довго «розгойдувалися», але зрештою завдали майже сім(!) десятків кидків і «всуху» розгромили команду Сербії – 7:0. Героєм зустрічі став центрфорвард Вадим Мазур, який набрав за системою «гол+пас» – 4 (2+2) очки.
Збірна України повторила результат торішнього очного матчу із Сербією на чемпіонаті світу – 7:0. Щоправда, до 25-ї хвилини припустити такий розгром було складним завданням, оскільки «синьо-жовті» не форсували події, довго контролювали шайбу, але гольовими моментами не фонтанували.
Завелися підопічні Вадима Шахрайчука вже у другому періоді, а почин поклав наймолодший гравець нашої команди – Данило Трахт, який скористався зручною передачею Вадима Мазура на порожній кут – 1:0. Саме Мазур «закопав» з п’ятачка другий гол, а згодом чемпіон України цього сезону у складі «Сокола» набрав 4 (2+2) очки та отримав приз найкращому гравцю матчу. До речі, минулого року Мазур також оформив дубль у ворота Сербії.
У третьому періоді українці тиснули на газ до самого кінця, серби сильно підсіли і в підсумку отримали ще «порцію» голів на радість кільком сотням наших голосистих уболівальників!
Дуже добре, що ця перемога далася нашим без серйозних травм. У другому періоді, коли лідер сербів Мірко Джуміч зустрів у коліно нашого Євгена Фадєєва і на льоду з’явилися ноші, за здоров’я «12» номера стало моторошно. Фадєєв залишив лід на «одній нозі», але в результаті наш хокеїст відбувся легким переляком – все обійшлося. Згодом Фадєєву «заморозили» колінний суглоб і хокеїст під завісу періоду спочатку повернувся на лаву, а потім і в гру.
Після цієї перемоги українці з чотирма очками піднялася на проміжне друге місце, поступаючись двома балами лідеру – Японії, які обіграли другого дня чемпіонату наших кривдників – китайських хокеїстів. Таким чином, збірна України залишилася «у грі» щодо боротьби за перше місце. Для цього в останньому турі чемпіонату необхідно в основний час перемагати японців. І, звісно, до цього більше не втрачати очки.

Збірна України – Збірна Сербії – 7:0 (0:0, 2:0, 5:0).
24 квітня. Таллінн. Льодовий палац «Тондіраба». 428 глядачів.
Шайби: 1:0 – Трахт (Мазур, Пангелов-Юлдашев), 26:27. 2:0 – Мазур (Ворона, Пересунько, – більш.), 3:0 – Мазур (Мережко, Андрейків), 44:28, 4:0 – Денискін (Фадєєв, Пангелов-Юлдашев, – більш.), 47:06. 5:0 – Пересунько (Трахт, Мазур), 49:39. 6:0 – Бородай (Мережко, Сисак), 54:19. 7:0 – Мережко (Коренчук, Німенко), 57:37.
Україна: Дьяченко; Мережко – Ратушний, Пересунько – Мазур – Трахт, Пангелов-Юлдашев – Гребеник, Лялька – Фадєєв – Коренчук, Воронін – Андрейків, Куцевич – Німенко – Денискін, Панченко – Бородай – Ружніков, Сисак, Ворона.
Головний тренер Вадим Шахрайчук.
Кидки: 66 (17+21+28) – 10 (5+3+2).
Штраф: 6 – 35.

Збірна Китаю – Збірна України – 5:4 ОТ (0:2, 4:0, 0:2, 1:0)
23 квітня. Таллінн. Льодовий палац «Тондіраба». 560 глядачів.
Шайби: 0:1 – Ворона (Мазур, Мережко, – більш.), 6:19. 0:2 – Ворона (Пересунько, Мережко, – більш.), 19:15. 1:2 – Джо (С. Фу, Локхарт), 20:49. 2:2 – Йіп (Вонг, П. Фу, – більш.), 26:34. 3:2 – Вонг (Спроул, Гоу), 35:47. 4:2 – Челіос, 38:45. 4:3 – Мережко (Пересунько, Ворона, – більш.), 46:33. 4:4 – Ворона (Трахт, Мережко, – більш.), 55:49. 5:4 – Кейн, 62:32.
Україна: Захарченко (Дьяченко, 40:00); Мережко (к) – Ратушний, Пересунько – Мазур – Трахт, Пангелов-Юлдашев – Сисак, Лялька – Фадєєв – Коренчук, Гребеник – Андрейків, Куцевич – Німенко – Денискін, Панченко – Ружніков – Бородай, Ворона.
Кидки: 30 – 37 (9:9, 13:11, 6:17, 2:0).
Штраф: 8 – 31.