Єврокубковий дует

Міжсезоння

Команди елітного дивізіону нашого футболу поступово підходять до останнього відрізку зимових зборів, пам’ятаючи, що друга частина внутрішньої першості не за горами, а у «Дніпра-1» та «Шахтаря» залишився лише один тиждень до відновлення міжнародної сесії.

ВПЕВНЕНИЙ «ДНІПРО-1»
Варто відзначити, що формально весняний сегмент української Прем’єр-ліги розпочнеться 4 березня (базовий день), коли заплановані матчі 16-го туру. А ще раніше відбудуться дві перенесені гри 6-го та 9-го турів відповідно: «Олександрія» – «Металіст 1925» – 25 лютого, «Минай» – «Шахтар» – 28 лютого. І тоді у нас зостануться лише три зустрічі, які не вдалося зіграти минулого року, але терміни їх проведення ще уточнюються: «Дніпро-1» – «Олександрія» (1-й тур), «Львів» – «Шахтар» (6-й тур), «Інгулець» – «Рух» (10-й тур). Насправді це дуже невеликий борг, якщо згадувати, в яких умовах доводиться проводити поточну першість.
Однак найближчі події – це єврокубки, до яких готуються представники Дніпра та українського Донецька. Чинний лідер чемпіонату країни гратиме у стиковому раунді Ліги конференцій, плануючи дійти до 1/8 фіналу. Підопічні Олександра Кучера 16 лютого в гостях зіграють з кіпрським АЕКом (22.00), а доля дуелі визначиться 23 лютого у другому протистоянні, коли наші хлопці прийматимуть острів’ян у словацькому місті Кошице (19.45). У «Шахтаря» на аналогічній стадії Ліги Європи буде дзеркальний графік: спочатку домашній матч у столиці Польщі (16 лютого, 19.45), а потім доведеться змагатися на полі французького «Ренна» (23 лютого, 22.00).
Зрозуміло, що такий календар двох колективів говорить про те, що вони вже повинні бути дуже близькими до набуття ідеальних кондицій. Однак об’єктивно оцінювати поточний стан, приміром, дніпровської команди, досить важко, адже вона товариські матчі проводила з не дуже сильними суперниками. Січневі поєдинки навряд чи можна вважати показовими, а з лютневої сесії варто відзначити зустріч з «Мурою», яка наразі йде на шостій сходинці словенського чемпіонату, але найважливіше те, що у цього колективу перший офіційний матч відбудеться вже 11 лютого! Тому суперник «Дніпра-1» вже теоретично повинен знаходитись на необхідних обертах.
Саме з цих причин, є підозра, Кучер саме проти «Мури» переважно перевіряв основних виконавців, яких треба нагадати: Кінайрекін (Рибак, 63) – Хайнер, Адамюк, Сарапій, Підлепенець (Горбунов, 46) – Бабенко, Рубчинський (Бланко, 46), Піхальонок – Танчик (Є. Пасіч, 53), Пеглоу (Назаренко, 41) – Довбик. В такому складі нашій команді ще 2 лютого вдалося виграти з різницею в один м’яч, а голами відзначилися: Жуан Пеглоу та Едуард Сарапій.
У цій схемі Євген Підлепенець грав на досить незвичній для себе позиції лівого захисника, а над ним розташовувався ще один новачок команди Пеглоу. Хоча Євген ще не підписав угоду з «Дніпром-1», знаходячись на перегляді в колективі. Саме Підлепенець «напрацював» на пенальті, поклавши на газон суперника в межах штрафної площі (24-та хвилина). Відігралися наші хлопці ще до перерви, коли вдалося вибігти у контратаку, яку технічним ударом на 38-й хвилині завершив Пеглоу. Результативною передачею відзначився Валентин Рубчинський.
По перерві дніпровські футболісти грали досить впевнено та володіли помітною перевагою, якщо говорити про гольові моменти, однак у кількох випадках воротар «Мури» допомагав польовим гравцям, а іноді підопічні Кучера били поганенько. Та все ж перемогу нам приніс стандарт. Результативною подачею від кутового прапорця відзначився Олександр Піхальонок, а у воротарському майданчику вдало зіграв центральний захисник Сарапій.
Також треба відзначити, що наразі «Дніпро-1» активно працює з легіонерами, аби зафіксувати у їх контрактах зобов’язання проводити матчі в Україні. Не секрет, що минулого року наша команда відчувала кадровий голод, коли окремі іноземці не захотіли повертатися до України після чергової ракетної атаки з боку кровожерливих росіян. Перемовини з хлопцями йдуть досить важко, але неофіційно повідомляється, що деякі легіонери вже погодилися підписати відповідне зобов’язання.

РЕЗУЛЬТАТИВНИЙ «ШАХТАР»
Про поточний потенціал «Шахтаря» говорити ще важче, бо «Дніпро-1» 7 лютого завершив програму товариських матчів, а «гірники» зробили це у середу, 8 лютого, коли звітний «Вболівальник» вже прямував до читачів. Тому зараз доведеться згадати зустрічі 31 січня та 1 лютого, коли наш колектив фіксував результативні нічиї з пристойними суперниками.
Спочатку був паритет 2:2 у протистоянні з болгарським «Лудогорцем», проти якого ми грали наступним складом: Пятов (Пузанков, 46) – Тейлор (Михайличенко, 67), Козік (Матвієнко, 67), Ракицький (Фарина, 46; Бондар, 67), Гочолейшвілі (Роспутько, 46) – Очеретько (Сігеєв, 27; Джурасек, 67), Назарина (Степаненко, 64) – Тотовицький (Бондаренко, 67), Борячук (Ющенко, 46; Криськів, 67), Глущенко (Зубков, 67) – Сікан (Погорілий, 46; Траоре, 67).
В першому таймі «Шахтар» отримав два голи, але по перерві вдалося відігратися. Щоправда, обидві продуктивні атаки «гірників» назвати справедливими дуже важко. У першому випадку на 72-й хвилині Невен Джурасек відверто штовхнув опонента, завдяки чому вдалося перехопити «кулю», після чого був удар Артема Бондаренка та добивання від Лассіни Траоре.
Вже у доданий арбітром час з непоганої позиції бив Богдан Михайличенко, удар якого ногою заблокував захисник. Але арбітр несподівано вказав на одинадцятиметрову позначку, зафіксувавши гру рукою, якої насправді не було. Навіть футболісти «Шахтаря» здивувалися, побачивши чудернацький вирок рефері. Зрозуміло, що гравці «Лудогорця» активно протестували, причому на поле вийшли навіть представники тренерського штабу, але маловідомий суддя рішення не змінив, а ганебний пенальті реалізував Бондаренко.
Наступного дня донецька команда також зафіксувала дуже ефектну нічию – 4:4! Грали за нас тоді наступні хлопці: Трубін – Гочолейшвілі (Козік, 66), Бондар (Глущенко, 75), Фарина (Ракицький, 66), Михайличенко (Топалов, 75) – Степаненко (Роспутько, 66), Бондаренко (Тотовицький, 75) – Зубков (Ющенко, 59), Криськів (Борячук, 75), Судаков (Сігеєв, 46) – Траоре (Сікан, 59). Вони спільними зусиллями довго вели в рахунку – 2:0, 3:1 та 4:3, однак «Марибор» відновлював паритет, завдяки чому обидві команди разом забили вісім м’ячів.
Цього разу до арбітра особливих претензій немає, а от експериментальна оборона «гірників» помилялася дуже багато, про що якраз й говорять цифри на табло. Команди у цій грі активно використовували дальні удари, досягши успіху. Олександр Зубков та Дмитро Криськів гарно били, а вже після «пострілу» суперника про себе знову нагадав Дмитро, хоча цього разу мова йшла про удар з близької відстані.
У другому таймі дуже швидко словенська команда відігрілася. Спочатку спрацював «другий поверх», а потім «Марибор» організував якісну контратаку – 3:3. Пізніше Бондаренко повернувся до перевіреної «зброї», вразивши ворота бездоганним «пострілом» здалеку, а відповідь знову прийшла з «повітря» – 4:4, на чому команди зупинилися.
Такі «гойдалки» навряд чи сподобалися Ігору Йовічевічу, але не забуваймо, що це не найсвіжіші матчі, причому тоді тренер достатньо експериментував, використовуючи різні поєднання футболістів. Головною ж перевіркою потенціалу нашого колективу стала зустріч середи з боснійським «Сараєво», про що говоритимемо трохи пізніше, коли будемо анонсувати відновлення єврокубкової кампанії-2022/23.

Ігор КРОВНИЙ

Спаринги міжсезоння
06.02.2023
«Інгулець» – «Македонія Гьорче Петров» (Північна Македонія) – 1:0 (0:0).
Гол: Марусич (85).
«ІНГУЛЕЦЬ» (1-й тайм): Білик, Смоляков, Ковальов, Нагієв, Запорожець, В. Сидоренко, Хромей, Одарюк, Резепов, Козак, Сітало; 2-й тайм: Паламарчук, Ченбай, Павлов, Нагієв, Осипенко, Головкін, Коробенко, Одарюк, В. Блізніченко, Д. Кравчук, Марусич.
«Динамо» – «Шкендія» (Північна Македонія) – 1:0 (1:0).
Гол: Лонвейк (45).
«ДИНАМО» (1-й тайм): Нещерет, Караваєв, Боль, Дячук, Дубінчак, Андрієвський, Гармаш (к), Лонвейк, Пашко, Кабаєв, Пономаренко; 2-й тайм: Нещерет (Моргун, 65), Малиш, Бурда, Попов, Дубінчак (Гусєв, 73), Сидорчук, Василець, Царенко, Беніто, Н. Волошин, Горбач.
07.02.2023
«Дніпро-1» – «Ауда» (Латвія) – 5:1 (3:0).
Голи «Дніпра-1»: Довбик (22, 64), Матарріта (37), Піхальонок (38), Танчик (66).
«ДНІПРО-1»: Валеф, Хайнер (Танчик, 46), Сваток, Сарапій, Матарріта (Горбунов, 46), Бабенко, Піхальонок (Танковський, 83), Рубчинський (Когут, 46), Гуцуляк (Є. Пасіч, 53), Пеглоу (Назаренко, 46), Довбик (Підлепенець, 83).
«Металіст 1925» – «Ордабаси» (Казахстан) – 1:2 (0:2).
Гол «Металіста 1925»: Ногейра (89).
«МЕТАЛІСТ 1925»: Мозіль (І. Потімков, 46), Жичиков, Ткачук, Безуглий, Капінус, Я. Мартинюк, Габелок, Р. Русин, Ременюк (Ногейра, 79), Дмитренко (Островський, 86), Чирук.
«Львів» – «Вєчиста» (Польща) – 2:0 (1:0).
Голи: потенційний новачок-5 (21), Бугай (63, з пенальті).
«ЛЬВІВ»: Пономаренко, Дитятьєв, потенційний новачок-1, Сасовський, потенційний новачок-2, Богунов, потенційний новачок-3, потенційний новачок-4, Мильченко, потенційний новачок-5, Есеола. На заміну виходили: Рибка, Ольховий, Шарун, Никитюк, Грисьо, Д. Кузик, Вовкун, Муравський, Бугай, Алібеков, В. Михайлів, Р. Михайлів.
«Металіст» – «Согдіана» (Узбекистан) – 1:1 (0:0).
Гол «Металіста»: Картушов (82).
«МЕТАЛІСТ»: Єрмолов, Романюк, Мизюк, Порох (Ніколишин, 60), Каплієнко, Ралюченко, Малумандсоко (М. Тепляков, 60), Є. Демченко, Багачанський (Прядун, 46), Панасенко (Картушов, 46), Угочукву (Рязанцев, 60).