Вихід у чвертьфінал

Збірна України з футзалу спромоглася вийти до чвертьфіналу чемпіонату світу з футзалу, який триває в Узбекистані. Українські футзалісти в 1/8 фіналу здолали команду Нідерландів – 3:1.

Повернемося коротко до тих подій, які відбулися щодо української збірної після огляду чемпіонату світу у попередньому номері нашої газети. Тоді ми повідомили, що у стартовому поєдинку групового відбору світової першості збірна України поступилася команді Аргентини з розгромним рахунком – 1:7. Але не робили із цього трагедії, бо по-перше рахунок не відповідав перебігу подій на майданчику, був наслідком авантюрних дій нашої команди у спробі змінити ситуацію у матчі. А, по-друге, у нас залишалися в групі матчі із суперниками, яких здолати було цілком збірній Україні під силу. Так і сталося. Наша команда впевнено перемогла збірні Анголи (7:2) та Афганістану (4:1) і вийшла з другого місця до 1/8 фіналу чемпіонату світу.
Суперником збірної України у першому раунді плей-оф чемпіонату світу стали футзалісти Нідерландів, які теж посіли друге місце у групі А (там переможець – Парагвай).
Команди дуже добре були обізнані одна з одною, бо зовсім недавно вже зустрічалися між собою. Проти збірної Нідерландів українці зіграли два матчі у межах другого відбіркового раунду саме на цей чемпіонат – здобули одну перемогу та ще одного разу зіграли внічию (4:2, 1:1). Так що попередні розклади у новому протистоянні були на нашому боці, але це вже був фінальний турнір чемпіонату світу, інший рівень та інша відповідальність.
Початок матчу в Ташкенті пройшов практично без моментів, зазначає прес-служба УАФ, а на 6-й хвилині наша команда відкрила рахунок, коли спрацювала комбінація Корсун-Абакшин-Зварич. Нідерландці відповіли випадом Бухарі, якому не дав забити Сухов. Надалі після удару Микитюка зі штрафного м’яч влучив у поперечину, згодом збірна України не використала ще декілька моментів. На 16-й хвилині суперники ледь не відновили паритет – Ваддух обігрався з партнером, але влучив у стійку.
На початку другого тайму наша збірна мала хороші шанси – Корсун струснув поперечину, а Чернявський не реалізував вихід сам на сам. В обороні синьо-жовті діяли здорово, поки на 29-й хвилині Бухарі не продерся лівим флангом і віддав під удар Боузамбу, який зрівняв рахунок.
Українці досить швидко відновили перевагу – Сухов протягнув м’яч через половину майданчика, а Мельник здорово завершив. Пізніше в синьо-жовтих була чудова контратака, яка дивом не завершилася голом, а також ще декілька шансів забити після стандартів. На останніх хвилинах нідерландці стали грати з п’ятим польовим, але самі не забили, тоді як Мельнику вдалося оформити дубль.
Тож збірна України перемогла з рахунком 3:1 і вперше з 2012 року зіграє у чвертьфіналі чемпіонату світу. Там вона зустрінеться з кращим у дуелі Іспанія – Венесуела. Чвертьфінальна гра відбудеться 29 вересня в Ташкенті.
Пряма трансляція матчу Україна – Венесуела на телеканалі Суспільне (регіональне). Неділя, 29.09, 18.00 за київським часом.