Визначальна висота – жіноча

ЧС-2022 (Юджин, США)

За підсумками двох змагальних днів світової першості ми залишилися без половини своїх учасників, які вже можуть вирушати додому або на наступні тренувальні збори.

Про подібну історію усі ми здогадувались, коли дивилися на графік змагальної сесії в США, оскільки літати у небесах можна, але лише зрідка, а переважно треба стояти на грішній землі. А краще ходити, що робили наші дівчата 15 липня, долаючи заплановані 20 кілометрів. Організатори турніру вирішили змагання зі спортивної ходьби поставити не на ранок чи вечір, а на день, коли сонце особливо активно заважало легкоатлеткам.
Вже після змагань Людмила Оляновська скаже, що взагалі не планувала стартувати, адже у неї кілька днів трималася підвищена температура «37+», однак спортсменка все ж вирішила вийти на старт, але дотягнути вдалося лише до середини дистанції. Страждати далі без прийнятного результату не було сенсу, оскільки краще зараз зробити крок назад, а трохи пізніше двічі – вперед, тобто на чемпіонаті Європи. Та й проміжні результати показували, що Оляновська лише розпочала ходу непогано, а потім почала падати нижче й нижче…
Олена Собчук та Ганна Шевчук вчасно приїхали в США, отримавши можливість пройти акліматизацію (Оляновська прилетіла пізніше через проблеми з візою), тому дівчата показали пристойні результати – принаймні для самих себе. Шевчук, спілкуючись з прес-службою Федерації легкої атлетики України, відзначила, що дійшла до фінішу на морально-вольових якостях: «Я почала дистанцію не дуже швидко, проте поступово прискорилася й змогла приєднатися до основної групи. Але на одинадцятому кілометрі відчула якісь простріли в нозі. Спочатку це було не дуже сильно й здавалося, що все добре, але вже через два кілометри біль став різким. Відверто кажучи, це були перші змагання, де я на 95% була впевнена, що зійду, але шкода було зупинятися, коли більша частина дистанції позаду. Та ще й подумала про те, як наші військові захищають батьківщину в цей тяжкий час. Вони заради нас стоять на передовій, не сплять, а якщо й сплять, то в окопах, переживають настільки важкі дні… А я не можу зараз по дистанції довести, що можу? Тому зібрала всі сили до купи, терпіла, а поступово неприємні відчуття зникли – вдалося прискоритися, а там і бажаний фініш був».
Не йшла, а бігла Наталія Стребкова, намагаючись пройти кваліфікацію на 3000 метрів з перешкодами. Досить довго українці вдавалося триматися у основній групі, та поступово фаворитки почали відриватися, а наша землячка не підтримала заданий темп. Потім Наталія зізнається, що орієнтувалася на хороший час, вважаючи, що результат на рівні національного рекорду стане перепусткою до фіналу. На жаль, сталося зовсім інакше…
Треба зазначити, що до головного старту проходили про три переможниці трьох попередніх забігів, а також добиралися у фінал ще шість спортсменок за кращими результатами. У своїй компанії Стребкова посіла сьому сходинку, а загальний аналіз кваліфікації говорив про
22-ге місце українки, а далі пройшли перші 15 учасниць. І якщо ми вже говоримо про цифри, то рекорд України у цій дисципліні складає 9.24,54, а в Юджині Наталія показала результат 9.25,85, тому найкраще національне досягнення встояло, а належить воно… Стребковій, яка його встановила у червні поточного року на етапі «Діамантової ліги» в столиці Швеції.
Ходьба і біг – це добре, але у нас ще є стрибки – з жердиною, де Україну представляли одразу дві спортсменки, однак їм не вдалося подолати кваліфікацію. Для розв’язання поставленої задачі треба було стрибнути 4,65 м або опинитися у переліку дванадцяти легкоатлеток з найкращими результатами. Завчасно усі розуміли, що 4,65 м – це дуже високо, тому стрибок на 4,50 м уже розв’язував проблеми, однак такий результат показали одинадцять спортсменок. Далі йшла група рівня 4,35 м, серед яких обирались дівчата з найменшою кількістю спроб. На жаль, Марина Килипко та Яна Гладійчук, які взяли 4,35 м, не пройшли у фінал саме за спробами. Основна серія змагань показала, що ми все одно не могли розраховувати на «метал», бо для п’єдесталу пошани треба було брати аж 4,80 м.
Чітка мета була й у дівчат, які працювали з молотом. Прохідна планка в фінал – це 73,50 м або просто дванадцять найкращих результатів. Змагання показали, що у головний старт була можливість пройти, якщо дійти десь до 70 метрів, але Ірина Климець зупинилась на показнику 68,12 м, тому фінальна сесія пройшла без нашої участі. Зате у чоловіків ми спокійно сприйняли восьму сходинку Михайла Кохана за підсумками відбірних змагань (77,58 м), а у фіналі українець показав свій найкращий результат у поточному сезоні – 78,83 м. Та його вистачило лише для сьомої сходинки класифікації. І це хороше досягнення, якщо згадати, що 21-річний Михайло був наймолодшим учасником фіналу.
У штовханні ядра Роман Кокошко теж претендував на вихід у фінал, подолавши
20-метровий рубіж (20,02), однак треба було ще трохи покращити результат – хоча б на двадцять сантиметрів… По запланованому сценарію для нас пройшли чоловічі стрибки у висоту. Олег Дорощук подолав поперечку на висоті 2,25 м, однак цього не вистачило для фіналу, куди пройшли люди з 2,25 м, але вони використали для цього менше спроб. Зате Андрій Проценко з третім результатом пройшов кваліфікаційну сесію (2,28 м), щоразу долаючи потрібну висоту без проблем. Це дуже перспективна історія – була, адже вона вже завершилася в понеділок, 18 липня. Того ж дня жінки проводили фінал у потрійному стрибку, де ми сподівалися на Марину Бех-Романчук. Про ці змагання поговоримо у наступному номері…
А на вівторок запланований наш головний старт – стрибки в висоту у жінок, тобто мається на увазі ніч з вівторка на середу за київським часом! На жаль, Юлія Левченко не дісталася до головних змагань, подолавши 1,90 м, але конкурентки теж це зробили, використавши менше спроб. Зате фінал може стати зоряним часом для Ярослави Магучіх та Ірини Геращенко!

Петро ЛУЦЕНКО

15–17.07.2022
Чоловіки
Метання молота
1. Павел Файдек (Польща) 81,98
2. Войцех Новіцькі (Польща) 81,03
3. Ейвін Хенріксен (Норвегія) 80,87
…7. Михайло Кохан (Україна) 78,83
Штовхання ядра
1. Раян Краузер (США) 22,94
2. Джо Ковач (США) 22,89
3. Джош Авотунде (США) 22,29
…15. Роман Кокошко (Україна) 20,02
Жінки
Спортивна ходьба 20 км
1. Кімберлі Гарсія Леон (Перу) 1:26.58
2. Катаржина Здзебло (Польща) 1:27.31
3. Цеян Шеньцзе (Китай) 1:27.56
…11. Олега Собчук (Україна) 1:31.19
…12. Анна Шевчук (Україна) 1:31.42
…НФ. Людмила Оляновська (Україна) Не фінішувала
Стрибки з жердиною
1. Кеті Наджеотт (США) 4,85
2. Санді Морріс (США) 4,85
3. Ніна Кеннеді (блабла) 4,80
…16. Марина Килипко (Україна) 4,35
…23. Яна Гладійчук (Україна) 4,35
Метання молота
1. Брук Андерсен (США) 78,96
2. Кемрін Роджерс (Канада) 75,52
3. Джейні Кассанавойд (США) 74,86
…22. Ірина Климець (Україна) 68,12