Вітчизняна десятка

У неділю, 3 липня, фінішував чемпіонат світу з водних видів спорту, який для нас запам’ятався десятьма нагородами та восьмою сходинкою в медальному заліку першості.

УКРАЇНСЬКІ «РУСАЛОНЬКИ»
Великий турнір у столиці Угорщини стартував ще 18 червня, коли на перший план вийшли змагання в артистичному плаванні, де українки зібрали пристойний врожай. Саме на цій ниві вдалося здобути золоті медалі у групових вправах, а якщо говорити точніше, то успіх нам принесли комбінація та хайлайт. Приємно, що значним досягненням запам’яталася певним чином змішана команда. Марта Федіна, Марина Алексіїва, Владислава Алексіїва та Вероніка Гришко представляли стару перевірену гвардію, а разом з ними високий рівень продемонстрували менш досвідчені дівчата: Софія Мацієвська, Олеся Деревянченко, Ангеліна Овчиннікова, Валерія Тищенко, Анастасія Шмоніна, Дарина Мошинська, Амелія Волинська.
У технічній програмі наша команда не виступила, хоча спочатку «синьо-жовті» були в заявці, зате вдалося відігратися у довільному виді. Друге місце у цій «галузі» посіли: Марта Федіна, Марина Алексіїва, Владислава Алексіїва, Вероніка Гришко, Софія Мацієвська, Олеся Деревянченко, Ангеліна Овчиннікова, Валерія Тищенко.
Доповнили «артистичну» картину наш дует – сестри Алексіїви, а у сольній програмі також дві срібні нагороди (технічна та довільна) взяла Федіна. Не варто приховувати, що на звітній першості нас випереджали китайські дівчата. Раніше на вершині зазвичай перебували росіянки, але їх викинули з чемпіонату світу, вирішивши, що мовчазна підтримка війни – це дикунство. А дикуни та дикунки нехай залишаються вдома, аби не заважати цивілізованому світу.

ДВА З ЧОТИРЬОХ
Паралельно з українками про себе нагадав Михайло Романчук, який в Угорщині претендував одразу на чотири нагороди. До звичних дистанцій 800 м та 1500 м вільним стилем у басейні наш земляк вирішив додати виступи на відкритій воді, долаючи 5 км і 10 км. Максимальним результатом відзначитися не вдалося, причому прикро, що намагання замахнутися на велику змагальну програму завадило пристойно виступити на своїй основній дистанції – 1500 метрів Михайло подолав лише з п’ятим результатом. Зате 800-метрівка принесла українцю бронзову нагороду.
Медаль такої ж якості вдалося взяти на новій для себе воді – відкритій. Непрості 5 кілометрів Романчук пройшов з третім показником, а от вдвічі довша дистанція на останньому відрізку першості принесла лише шосту сходинку підсумкової класифікації. Володарю бронзової нагороди Михайло програв 30 секунд, а до «золота» не вистачило 45 секунд. Тому варто сказати, що наш хлопець показав, що в недалекому майбутньому зможе конкурувати з найкращими спортсменами планети.

МЕДАЛЬНІ СТРИБКИ
Останню українську нагороду в Будапешті вибороли Олексій Середа ти Софія Лискун у змішаних стрибках з 10-метрової вишки. Наш дует пройшов усю дистанцію без суттєвих проблем, зачепившись за друге місце, хоча дуже близько від нас розташувалися хлопець та дівчина зі Сполучених Штатів Америки, яких ми перевершили лише на один бал (317,01 проти 315,90). На вершині класифікації, звісно, стояла неймовірна китайська пара, з якою ніхто не міг конкурувати (341,16).
У останній змагальний день ми сподівалися на те, що Середа в особистій першості зможе з 10-метрової вишки дострибнути до п’єдесталу пошани… І непогано йшов Олексій, маючи після трьох спроб з шести другий результат (84,80, 72,15, 88,20). На жаль, не вдався українцю четвертий стрибок (66,00), після чого сталося падіння на сьому сходинку. Дві вирішальні спроби не були поганими (79,90, 86,40), однак усе було втрачено раніше, тому довелося залишитися на шостому місці.
Підсумковий результат Середи – 477,45, а китаєць на третій сходинці мав 485,45, тому можна не сумніватися, що пристойний четвертий стрибок дозволив би дістатися до п’єдесталу пошани. Може, хтось здивувався, що в стрибках у воду представник Китаю був лише третім… Не варто хвилюватися, оскільки першу сходинку посів інший китаєць (515,55).

ВОДНЕ ПОЛО
До речі, не було українців та українок лише у водному поло, де ми поки що не можемо вийти на високий рівень. В цьому сегменті змагальної програми перемогли американські дівчата, а на другій та третій позиціях розташувалися Угорщина і Нідерланди. У фіналі американки переграли господарок першості з невеликою перевагою – 9:7.
Ще напруженішим був фінал у чоловіків! Іспанія та Італія основний час зустрічі завершили з нічийним результатом – 9:9. Після того прийшла черга напруженої серії пенальті, у якій перемогли представники Піренейського півострова (6:5). На початку «лотереї» по одному разу помилилися обидві команди, а потім італієць помилився у сьомій серії спроб. Третє місце посіли греки, які у матчі за «бронзу» перемогли Хорватію (9:7).

Савелій СТУС

Українські медалі (10)

«Золото» (2)
Артистичне плавання, групи, комбінація
Марта Федіна, Марина Алексіїва, Владислава Алексіїва, Вероніка Гришко, Софія Мацієвська, Олеся Деревянченко, Ангеліна Овчиннікова, Валерія Тищенко, Анастасія Шмоніна, Дарина Мошинська, Амелія Волинська
Артистичне плавання, групи, хайлайт
Марта Федіна, Марина Алексіїва, Владислава Алексіїва, Вероніка Гришко, Софія Мацієвська, Олеся Деревянченко, Ангеліна Овчиннікова, Валерія Тищенко, Анастасія Шмоніна, Дарина Мошинська, Амелія Волинська

«Срібло» (6)
Стрибки у воду, 10 м, мікст
Олексій Середа, Софія Лискун
Артистичне плавання, соло, технічна програма
Марта Федіна
Артистичне плавання, соло, довільна програма
Марта Федіна
Артистичне плавання, дует, технічна програма
Марина Алексіїва, Владислава Алексіїва
Артистичне плавання, дует, довільна програма
Марина Алексіїва, Владислава Алексіїва
Артистичне плавання, групи, довільна програма
Марта Федіна, Марина Алексіїва, Владислава Алексіїва, Вероніка Гришко, Софія Мацієвська, Олеся Деревянченко, Ангеліна Овчиннікова, Валерія Тищенко

«Бронза» (2)
Плавання, 800 м, вільний стиль
Михайло Романчук
Плавання на відкритій воді, 5 км
Михайло Романчук