Виграли, але не вразили

3-й тур

Перед початком основної частини єврокубкової кампанії «Шахтар» та «Дніпро-1» здобули перемоги на внутрішній арені, однак «гірникам» довелося довго страждати у Львові, а дніпровський колектив спокійно виграв на ужгородському стадіоні.

2 вересня
«РУХ» (Львів) – «ШАХТАР» (Донецьк) – 0:1 (0:0)
Гол: Конопля (79).
Вилучення: Мудрик (35, груба гра).
3 вересня
«ДНІПРО-1» – «ВЕРЕС» (Рівне) – 2:0 (1:0)
Голи: Амаш (45+2), Адамюк (47).
«МЕТАЛІСТ 1925» (Харків) – «ВОРСКЛА» (Полтава) – 3:2 (0:1)
Голи: Марлісон (44, з пенальті), Борячук (54, 90+2), Дмитренко (79), Степанюк (83).
На 16-й хвилині Олійник не реалізував пенальті (воротар).
4 вересня
«ЧОРНОМОРЕЦЬ» (Одеса) – «ІНГУЛЕЦЬ» (Петрове) – 1:1 (0:1)
Голи: Запорожець (33), Джеймс (66).
«КРИВБАС» (Кривий Ріг) – «ЛЬВІВ» – 0:0

ОДНОСТОРОННІЙ ФУТБОЛ
Донецький колектив продовжує не вражати у внутрішній першості, що доводять усі три матчі, в яких вдалося забити лише два м’ячі. Спочатку «гірники» не змогли подолати «Металіст 1925» – 0:0, а потім вдалося перемогти «Кривбас» та «Рух» з мінімальною перевагою – щоразу по 1:0. Вже за підсумком цих зустрічей вимальовується картина, яка прогнозувалася ще до початку сезону. Раніше, коли в «Шахтарі» атака ототожнювалася з іноземцями, насичену оборону суперника вдавалося проходити завдяки високій індивідуальній майстерності окремо взятих виконавців. Тепер тих виконавців немає, а грають українські футболісти нижчого рівня, тому гра першим номером не відзначається високою ефективністю.
Саме величезну територіальну перевагу команди Ігора Йовічевіча ми бачили на львівській арені, де «Рух» вирішив 90 хвилин стояти в обороні. Окремі спалахи активності на половині поля «Шахтаря» фіксувалися вкрай рідко, хоча передумови для наступальної гри у господарів поля були. Вони ще у першому таймі отримали чисельну перевагу, коли червону картку перед собою побачив Михайло Мудрик. Лідер атак донецького колективу необережно зіграв проти суперника, зачепивши шипами литковий м’яз та ахіллове сухожилля. Така гра може призвести до важкої травми суперника, але Марко Сапуга відбувся легким переляком. Однак ця обставина зовсім не скасовує того, що Мудрик грав грубо, тому Євген Арановський мав усі підстави для «червоного» вироку, що й було зроблено.
Саме тоді здалося, що «Рух» може дещо змінити тактичний малюнок гри, однак навіть після перерви хлопці Леоніда Кучука продовжували стояти в глухій обороні, сподіваючись лише на нульову нічию. Прикро, звісно, що львівський колектив виявив усі риси боягуза, а добре те, що господарі все ж програли. Позитив полягає у тому, що білоруський наставник наступного разу, можливо, захоче зіграти трохи сміливіше, претендуючи на максимум.
Плани «жовто-чорних» порушив Юхим Конопля, який зазвичай запам’ятовується активністю на фланзі та результативними передачами, та цього разу захисник вдало зіграв головою. А навіс для партнера організував Валерій Бондар, який теж відзначився нетиповою дією. Після цього вже «Шахтар» стояв в захисті, що також не дуже сподобалося. «Гірники» просто грали на відбій понад десять хвилин, не маючи змоги перевести гру в центр поля. Пощастило гостям, що проти них грав опонент невисокого рівня. А за такого сценарію одна відома німецька команда, є підозра, може банально розчавити донецький колектив… Тому співавторами занадто однобокої гри стали одразу дві команди. Гості змогли хоча б підсумковим результатом нівелювати погану гру, а от у львівського колективу виправдань немає.

ПОЛТАВСЬКА ПЕРСПЕКТИВА
Більш гнучкий футбол того ж дня продемонстрував «Дніпро-1», який другий гол у ворота рівненської команди забив з допомогою навісу, який виконав новачок команди Яніс Амаш, а повітряну дуель виграв Володимир Адамюк. Зате в кінці першого тайму господарі відзначилися фантастичною комбінацією за участю одразу трьох футболістів. Артем Довбик ідеально скинув м’яч у вільну зону, куди встиг прибігти Олексій Гуцуляк, простріл якого перетворив на гол Амаш. Хоча з першим ударом алжирського гравця впорався Дмитро Кльоц, але друга спроба Яніса стала результативною. Надмірно засипати команду Олександра Кучера компліментами не варто, але початок першості дозволяє повірити в те, що «Дніпро-1» буде реально претендувати на найвищі місця за підсумками чемпіонату України, а також є передумови для непоганого виступу в групі Ліги конференцій.
«Ворскла» про міжнародну арену забула досить давно, але й у внутрішньому турнірі команда розчаровує – три поразки у трьох матчах! Проте говорити про катастрофу не варто. Можливо, «Зорі» полтавці програли без варіантів (1:3), а от у зустрічах з «Вересом» (1:2) та «Металістом 1925» (2:3) була можливість претендувати на очки. Але вищі сили щось зовсім негативно ставляться до підопічних Віктора Скрипника, які другий матч поспіль програли перед фінальним сигналом арбітра.
В кінці серпня нападник рівненського колективу Михайло Шестаков образив суперника на 90+6-й хвилині, а тепер «Ворскла» пропустила на 90+2-й хвилині. Після першого тайму важко було повірити в тріумф господарів поля, адже вони програвали з різницею в один м’яч, а могло бути гірше. На початку зустрічі Ігор Курило зіграв рукою перед своїми воротами, що Ярослав Козик не залишив без уваги, та Денис Олійник з пенальті не переграв воротаря. Другу одинадцятиметрову спробу опоненту знову подарував Курило, який збив Марлісона, за що сам бразилець розрахувався.
По перерві харків’яни прокинулися, зумівши швидко відігратися, за що треба подякувати Андрію Борячуку, голову якого знайшов Максим Жичиков. А потім геніальною передачею Андрія Ременюка скористався Владислав Дмитренко. Миттєво полтавці відігралися, коли подача Олійника стала подарунком для Руслана Степанюка. Приємно, що в такій ситуації обидві команди продовжували йти вперед, розраховуючи на перемогу! У видовищній грі більше пощастило харків’янам, однак за підсумками дальнього «пострілу» Борячука певні запитання до Дмитра Різника можуть бути. Однак, як зазначалося, «Ворскла» ще нагадає про себе!
Також досить динамічним футболом запам’яталися «Чорноморець» та «Інгулець», які могли запам’ятатися щедрим гольовим врожаєм, однак з реалізацією моментів виникли певні труднощі. Подолав усі перепони до перерви тільки Євген Запорожець, якому вдався фантастичний дальній удар! А потім про себе нагадав Манджрекар Джеймс. Захисник у попередніх матчах грав не кращим чином, ставши винуватцем двох пенальті в ворота одеситів, але 4 вересня хлопець реабілітувався, коли вдало зіграв головою, а автором якісної подачі став Сергій Політило.
Ще ж треба про «Кривбас» та «Львів» згадати… Ну, команди зіграли 0:0. От і згадали. Реальних гольових шансів за 90 хвилин взагалі не було. Наразі це найменш змістовна зустріч у поточному чемпіонаті. І є припущення, що нічого не зміниться й до звершення першості. Важко собі уявити, що якісь команди зможуть провести більш ганебний матч…