Великі перегони

Чоловіча частина Вімблдону відзначилась традиційною перемогою Новака Джоковича, а у жінок максимальний результат на лондонських кортах показала Олена Рибакіна.

В суботу, 9 липня, відбувся останній матч в одиночному жіночому розряді, який став головною несподіванкою турніру. У цьому фіналі грали дівчата, котрі раніше ніколи не заходили так далеко на турнірах Великого шлему. Але категорично не можна говорити про сенсацію, оскільки Рибакіна на Онс Жабер були сіяними тенісистками на британській першості. Спортсменка з Тунісу взагалі вважалася третьою головною претенденткою на титул, але в фіналі їй не вистачило розкутості, яка саме у жіночому тенісі вважається важливим фактором перемог. Саме тому 27-річна Жабер показала дуже низький відсоток реалізації брейк-пойнтів – 18% (2/9), а у Олени цей показник виявився значно вищим – 67% (4/6).
Перший сет, треба говорити відверто, тенісистка з Казахстану провалила, а потім Онс злякалася одного лиш факту майбутнього тріумфу. Рибакіна через цей переляк пройшла на початку зустрічі, після чого вона лише додавала впевненості у власних силах, причому навіть найважливіші розіграші Олена проводила спокійніше. А ще з другої партії 23-річна дівчина почала використовувати свій великий козир – подачу, тому підсумковий результат з огляду на характер зустрічі став закономірним підсумком матчу і всього турніру.
Звісно, наші відбиті сусіди звідусіль говорили про виграш росіянки, яка чотири роки тому вирішила перейти під прапор Казахстану. Чому так сталося? Бо на росії у дівчину ніхто не вірив, і якби не нове громадянство, згинула б тенісистка ще на юнацькому рівні. Казахстанська ж сторона надала Олені хороше фінансування, а тепер Рибакіна сама на себе заробляє, не забуваючи наголошувати, що її звитяги – це результати роботи саме Казахстану, який вперше в своїй історії зміг похвалитися перемогою на турнірі Великого шлему в одиночному розряді.
Після фіналу журналісти цікавилися в Олени її ставленням до війни в Україні, на що тенісистка вирішила не відповідати, посилаючись на те, що не зрозуміла запитання. Тому вона нічим не відрізняється від інших мовчазних тенісисток, які демонструють завзяття на корті, а в житті це просто боягузки. І добре, що торік наша Еліна Світоліна перемогла Рибакіну, коли дівчата билися за олімпійську «бронзу». Залишається додати, що Олена стала наймолодшою чемпіонкою Вімблдона з 2011 року, коли на вершині з’явилася тоді ще 21-річна чеська тенісистка Петра Квітова.
В чоловічій частині сітки четвертий титул поспіль на лондонській траві здобув Новак Джокович, який сумарно вже сьомий раз здійняв над головою трофей Відкритого чемпіонату Великобританії. Сербський тенісист у фіналі фактично й не грав, лиш інколи вмикаючи максимальні оберти. А старатися не було потреби, оскільки Нік Кірьос помилявся навіть у тих випадках, коли не загострював гру.
Австралійця насправді не повинно було бути у неділю на корті, але в півфіналі не зміг зіграти Рафаель Надаль, який у виснажливій грі з Тейлором Фрітцом віддав багато сил та здоров’я. Були підозри, що іспанець програє ще у чвертьфіналі, але він витягнув неймовірний поєдинок. Вже після того стало зрозуміло, що непереконлива гра Рафи пов’язана з надривом м’яза живота, тому надалі Надаль не захотів ризикувати здоров’ям.
Перемога 35-річного Джоковича дозволила йому вийти на друге місце у переліку найкращих тенісистів усіх часів і народів. Тепер у Новака 21 перемога на Великому шлемі, а Роджер Федерер залишився з двадцятьма звитягами. Вище розташовується тільки Рафаель Надаль, який 22 рази вигравав чотири елітні турніри.
Рибакіна та Джокович пораділи, отримавши чудовий гонорар за турнір, але очки у світовий рейтинг звітна першість не приносила. У всіх просто позабирали бали, які вдалося набрати в Лондоні минулого року.

Савелій СТУС

27.06–10.07.2022
Wimbledon. Лондон (Великобританія). Серія Grand Slam (трава)
Чоловіки
Одиночний розряд
Фінал
Джокович (Сербія, 1) – Кірьос (Австралія) 4:6, 6:3, 6:4, 7:6
Парний розряд
Фінал
Ебден/Парселл (Австралія, 14) – Мектіч/Павіч (Хорватия, 2) 7:6, 6:7, 4:6, 6:4, 7:6
Жінки
Одиночний розряд
Фінал
Рибакіна (Казахстан, 17) – Жабер (Туніс, 3) 3:6, 6:2, 6:2
Парний розряд
Фінал
Крейчикова/Синякова (Чехія, 2) – Мертенс (Бельгія, 1)/Чжан (Китай, 1) 6:2, 6:4
Жінки/Чоловіки
Мікст
Фінал
Кравчик (США, 2)/Скупскі (Великобританія, 2) – Стосур/Ебден (Австралія) 6:4, 6:3