Вагомі аргументи лідера

14-й тур

На початку поточного сезону навряд чи хтось міг подумати або припустити, що матч «Дніпро-1» – «Шахтар» стане центральним у першому колі, але дніпровський колектив продемонстрував необхідну стабільність, перебуваючи на вершині класифікації. Звітна зустріч стала додатковим доказом того, що напрочуд ефективний колектив Олександра Кучера готовий до реальної боротьби за чемпіонський титул.

18 листопада
«ЗОРЯ» (Луганськ) – «ОЛЕКСАНДРІЯ» – 4:1 (0:0)
Голи: Бутко (62, 70), Булеца (68), Антюх (76), Рибалка (78).
19 листопада
«ДНІПРО-1» – «ШАХТАР» (Донецьк) – 2:1 (1:1)
Голи: Мудрик (17), Піхальонок (21), Довбик (53).

«ШАХТАР» ПОЧИНАЄ
До очного протистояння лідер першості вже традиційно підійшов з невеликим підбором виконавців, а головна проблема була пов’язана з лівим флангом атаки, де не міг зіграти Яніс Амаш, тому Кучеру довелося експериментувати. Наставник надав перевагу Володимиру Танчику, який раніше діяв лише на правому фланзі оборони чи атаки, а цього разу довелося працювати на протилежній частині поля. Українець переважно не розчарував, причому на дуже хорошому рівні 90 хвилин провели усі виконавці команди.
Ігор Йовічевіч вже традиційно для себе надав перевагу Валерію Бондарю праворуч в обороні, а вище розташовувався Артем Бондаренко, який теж лише нещодавно перейшов з середини поля на фланг атаки. Також хорватський фахівець вирішив на позицію форварда поставити не досить інертного Лассіну Траоре, а Данила Сікана. Одразу варто сказати, що принципової різниці не було. Чому? Чи Данило та Лассіна в поганій формі? Можливо. Чи це такий у них рівень? Час покаже…
Характер двобою не здивував: тимчасові господарі ужгородської арени намагалися грати від оборони, конструюючи успішні контратаки та стандарти, а «Шахтар» планував позиційні наступальні дії. Швиденько прийшло розуміння того, що тактична ідея Кучера працює, а гості довго грали без реальних гольових моментів. «Дніпро-1» швидко міг вийти вперед, однак Анатолій Трубін зреагував на підступний удар Артема Довбика, а пізніше воротар впорався з потужним «пострілом» Володимира Адамюка.
Здавалося, що гол у ворота «гірників» назріває, однак несподівано про себе нагадав Михайло Мудрик, якого раніше дніпровські футболісти зупиняли вчасно, однак нестача концентрації уваги з боку опонентів дозволила півзахиснику розігнатися. Пригальмував Мудрик лише у ту мить, коли готував результативний удар. Макс Валеф цілком міг впоратися з загрозою, однак «куля» підступно зачепила газон, а на цей рикошет воротар не зреагував.

«ДНІПРО-1» ПЕРЕМАГАЄ
Здавалося, що ця подія може деморалізувати підопічних Кучера, але вони ніби не помітили зміни рахунку на табло. «Дніпро-1» продовжував дотримуватись запланованої схеми, що дозволило швидко відновити рівновагу. Якщо «Шахтарю» успіх принесли продуктивні дії одного виконавця, то господарі сконструювали фантастичну комбінацію за участю кількох гравців. Перший важливий крок зробив Володимир Адамюк, потім попрацював Довбик, який віддав передачу п’ятою, після чого Олексій Гуцуляк прострілив на Олександра Піхальонка, а там вже й результативний удар був з близької відстані. Краса!
До завершення першого тайму дніпровський колектив міг вийти вперед, однак Трубін знову впорався з підступним ударом Довбика, а наступна спроба Артема не досягла цілі. Зате нападник зробив дуже багато після перерви, коли йому вдався бездоганний «постріл» у ближній кут воріт з лінії штрафної площі. Формально асистентом тут був Піхальонок, однак реально усе зробив Довбик. Артем, до речі, вийшов в одноосібні лідери за кількістю забитих м’ячів в нетривалій історії «Дніпра-1». Тепер на рахунку нападника 39 результативних ударів в офіційних матчах чемпіонату, Кубку країни та єврокубків. Раніше рекордсменом був Ігор Когут – 38 голів. А що таке історія клубу? Це період з 2015 року, хоча більше треба говорити про літо-2017, коли «Дніпро-1» вийшов на професійний рівень (заявився у Другу лігу).
Однак повернемося до гри – ненадовго. Ненадовго, бо після голу Довбика конструктивного футболу стало значно менше. «Дніпро-1» більше думав про оборону та безпечний контроль м’яча далеко від володінь Трубіна. А «Шахтар» при цьому майже нічого не вигадав на чужій половині поля, обмежившись локальними гольовими моментами. В першому випадку передачею Мудрика міг скористатися Сікан, однак очне протистояння тоді виграв Валеф. Воротар дніпровського колективу також допоміг своїй команді в моменті з дальнім «пострілом» невтомного Михайла, а вже з 67-ї хвилини гольові нагоди просто зникли.
Треба визнати, що цифри на табло стали відбитком того, що відбувалося на футбольному полі. Окремі моменти говорили про відчутну перевагу «Дніпра-1», зазвичай господарі мали незначну ігрову перевагу, тому звитяга з різницею в один гол – це закономірний підсумок напруженої й змістовної дуелі. Ми насправді побачили дві найкращі команди України за станом на сьогодні. За втраченими очками колектив Кучера переряджає «гірників» на шість пунктів, а «Зоря», «Динамо» та «Олександрія» програють по дев’ять балів.

«ЗОРЯ» ПЕРЕКОНУЄ
Представники Луганської та Кіровоградської областей прекрасної України якраз зустрілися в рамках 14-го туру. Ця гра подарувала ще більше результативних ударів, однак чекати гольової активності довелося досить довго. До перерви треба згадати підступні постріли Дениса Мірошниченка та Сергія Булеци, коли воротарям допоміг каркас воріт. А ще запам’ятався вихід Дмитра Мишньова на побачення з воротарем, однак гравець «Зорі» не влучив – вище поперечки.
Другу половину зустрічі команди розпочали активніше, претендуючи на перемогу, що не може не тішити. Хороший шанс не використав Денис Антюх, вдаривши в голкіпера, «постріл» Олександра Демченка не став великою проблемою для Дмитра Мацапури, а пізніше дуже небезпечний удар Олега Кожушка встиг заблокувати Максим Імереков. Лише після цього прийшов гол – не дуже логічний, але «Зорю» цей факт не хвилював. Перспективний пас Мишньова міг використати Богдан Бутко, та його випередив Олег Білик. Голкіпер «Олександрії» збирався зіграти надійно, однак рикошет від газону виявився непередбачуваним, тому Олегу довелося тягнутися до «кулі» та просто вибивати її… І цей план міг стати ефективним, однак Білик влучив в Бутка, від якого м’яч потихеньку перетнув лінію воріт.
Раніше йшла мова про те, що дніпровська команда спокійно реагувала на пропущений м’яч, а «Олександрія» зробити цього не змогла. Підопічні Юрія Гури миттєво розклеїлися, дозволяючи супернику домінувати, тому підсумковий результат 1:4 міг виявитися менш оптимістичним для гостей. Приміром, якби суддя після 90 хвилин зафіксував баланс 8:1 на користь «Зорі», ніхто б не здивувався, але кількома гольовими моментами луганці не скористалися.
Однак при цьому «чорно-білі» задовго до фінального свистка заспокоїлися. Цьому посприяли три голи. Другий результативний удар з лінії штрафної площі завдав Булеца, далі був простріл Бутка, на який ніхто не встиг, тому м’яч хитро влетів у дальній кут воріт. Знову є запитання до Білика. Але нічого воротар не міг зробити, коли Назарій Русин спокійно прострілив на Антюха, а той вразив порожні ворота. Результативний удар Сергія Рибалки зі штрафного не дозволив «Олександрії» перезавантажитися, а «Зоря» легко довела зустріч до переконливої перемоги.