В Мюнхені (Німеччина) закінчився великий чемпіонат Європи в дев’яти видах спорту, який приніс нам 15 нагород у шести сегментах строкатої змагальної програми.
У 2018 році вперше була перевірена на практиці ідея з проведення континентальної першості одразу в кількох дисциплінах на одній локації. Хоча треба говорити щиро, що тоді все ж використовувалися два міста – Берлін (Німеччина), де змагалися легкоатлети, та Глазго (Шотландія, Великобританія), куди завітали представники ще шістьох видів спорту. В цей перелік увійшли: водні види, велоспорт, гольф, спортивна гімнастика, тріатлон, академічне веслування. Але формально все ж вважалося, що МультиЄвро – це першість у семи різновидах спорту, бо й легка атлетика сюди входила.
Цього року планувалося залучити десять дисциплін, однак водні види все ж довелося перенести в Рим (Італія), бо організатори МультиЄвро вирішили, що їм і без води вистачить навантаження. При цьому водні види штучно не були внесені в програму об’єднаного чемпіонату Європи, тому 11–21 серпня змагання повноцінно пройшли в межах Мюнхена. У цьому місті спортсмени боролися за медалі в наступних видах спорту: легка атлетика, велоспорт, спортивна гімнастика, тріатлон, академічне веслування, скелелазіння, пляжний волейбол, настільний теніс, веслування на байдарках і каное.
Аби не тримати зайву інтригу, одразу треба відзначити, що на п’єдесталі пошани ми не стояли у трьох сегментах турніру, а це тріатлон, пляжний волейбол і настільний теніс. Навряд чи когось здивував цей перелік, тим паче що саме тут розігрувалася мінімальна кількість нагород, а взагалі ми лише епізодично чимось запам’ятовуємося у цих дисциплінах. Але в шести інших видах спорту «синьо-жовті» атлети здобули 15 медалей!
Перший відрізок першості (шість днів з одинадцяти) приніс Україні лише чотири нагороди, про які ми раніше говорили, але в підсумковому матеріалі треба про це нагадати. Досить несподівано Данило Болдирєв переміг у скелелазінні на швидкість, випередивши суперників на усіх стадіях першості. Академічне веслування принесло нам «бронзу», а подякувати треба парній четвірці, яку склали Дарина Верхогляд, Наталія Довгодько, Катерина Дудченко та Євгенія Довгодько. Доповнила нашу медальну картину першої половини великого турніру велосипедистка Олена Старікова. Українці вдалося вибороти срібну нагороду в гіті на 500 м, а потім була «бронза» в кейріні.
Тепер переходимо до вирішальної частини Мульти Євро-2022, залишаючи без уваги легку атлетику, адже про королеву спорту ми говорили окремо. Тому для розгляду залишаються шість п’єдесталів пошани у двох видах спорту. Останній змагальний день дозволяв нам розраховувати на пристойні досягнення у спортивній гімнастиці, адже саме 21 серпня відбулися фінали в окремих вправах.
Ілля Ковтун претендував на дві нагороди, але вільні вправи принесли українцю тільки п’яту сходинку. Значно краще наш земляк почував себе на брусах, де конкурувати довелося з Джо Фрейзером. Обидва атлети від суддів отримали однакову кількість балів – 15,333, а британець опинився на першій сходинці завдяки кращій техніці виконання. Річ у тому, що складність програми у Фрейзера була трохи нижчою – 6,500, але він з нею чудово впорався, отримавши 8,833 бала. Звідси й вже зазначена сума. У Ковтуна складність була на 6,600, а за техніку він отримав 8,733, тому довелося залишитися зі «сріблом».
Також у фіналі дві нагоди мав Ігор Радівілов, однак на кільцях українець показав лише сьомий результат. А опорний стрибок, де традиційно вираховується середню арифметичне за підсумком двох спроб, приніс Ігорю бронзову нагороду з сумою балів 14,899. Трохи краще себе показав вірменський атлет Артур Давтян (14,983), а «золото» взяв ще один британець Джейк Джермен (14,983).
Надзвичайно врожайними для нас стали змагання у веслуванні на байдарках і каное. Максимум в Німеччині продемонстрували Людмила Лузан та Анастасія Четверікова, які бездоганно пройшли заплановані 500 метрів, відчутно випередивши усіх конкуренток, а на табло був зафіксований переможний час – 1.57,672. Окремо Лузан теж не відпочивала, а виборола два «срібла». Ще до «золотих» новин українка з другим результатом подолала 500 метрів (2.05,096), поступившись тільки іспанці Марії Корбері. Також представниця Піренеїв дещо засмутила Людмилу в останній день змагань, коли Антія Жаком випередила українку у суперечці за перше місце. На 200-метровій дистанції наша землячка з часом 49,271 суттєво поступилася іспанці, але втримати друге місце вдалося.
Останньою дисципліною першості була робота в одиночному каное на 5000 метрів, де «золото» також взяла універсальна Корбера. З другим результатом виснажливу дистанцію пройшла німкеня Анніка Лоске, а от бронзову нагороду здобула наша Людмила Бабак (26.48,788).
Савелій СТУС
Усі українські медалісти на МультиЄвро-2022 (15)
«Золото» (4)
Данило БОЛДИРЄВ (скелелазіння, на швидкість)
Ярослава МАГУЧІХ (легка атлетика, стрибки у висоту)
Марина БЕХ-РОМАНЧУК (легка атлетика, потрійний стрибок)
Людмила ЛУЗАН, Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА (веслування на байдарках і каное, каное-двійка, 500 м)
«Срібло» (5)
Ілля КОВТУН (спортивна гімнастика, бруси)
Вікторія ТКАЧУК (легка атлетика, 400 м з/б)
Олена СТАРІКОВА (велоспорт, трек, гіт, 500 м)
Людмила ЛУЗАН (веслування на байдарках і каное, каное-одиночка, 200 м)
Людмила ЛУЗАН (веслування на байдарках і каное, каное-одиночка, 500 м)
«Бронза» (6)
Олена СТАРІКОВА (велоспорт, трек, кейрін)
Анна РИЖИКОВА (легка атлетика, 400 м з/б)
Андрій ПРОЦЕНКО (легка атлетика, стрибки у висоту)
Ігор РАДІВІЛОВ (спортивна гімнастика, опорний стрибок)
Людмила БАБАК (веслування на байдарках і каное, каное-одиночка, 5000 м)
Дарина ВЕРХОГЛЯД, Наталія ДОВГОДЬКО, Катерина ДУДЧЕНКО, Євгенія ДОВГОДЬКО (академічне веслування, парна четвірка, 2000 м)