Українська тенісистка Людмила Кіченок стала чемпіонкою Вімблдона-2023 у змішаному парному розряді! У фіналі трав’яного турніру Великого Шолому українка та її напарник Мате Павич (Хорватія) у трьох сетах обіграли тандем Сюй Іфань (Китай)/Йоран Фліген (Бельгія).
Українсько-хорватський тандем жодного разу у фінальному матчі не віддав свою подачу і зробив 2 брейки. Кіченок вперше зіграла у фіналі турніру Великого Шолому і з першої спроби здобула трофей. Павич вигравав у міксті Australian Open-2018 та US Open-2016. На Вімблдоні він уперше зіграв у фіналі змішаного парного розряду.
Людмила стала третьою українкою, яка виграла титул на турнірі Великого Шолому, та першою з українських тенісистів, хто взяв трофей на трав’яному Вімблдоні.
Під час церемонії нагородження Людмила Кіченок прокоментувала свою перемогу та сказала важливі слова на підтримку України: «Я намагалася підбадьорити людей в Україні своїм виступом. Я сподіваюся, що це їм трохи допоможе, бо вони виборюють свою свободу».
Востаннє українські тенісисти грали у фіналі Вімблдона в міксті у 2005 році – тоді це вдалося Тетяні Перебийніс, яка поступилася у фінальному поєдинку. Ще однією українкою, яка грала у фіналі трав’яного мейджора , була Олена Татаркова у 1999 році в жіночому парному розряді.
У 2008 році на Australian Open сестри Альона та Катерина Бондаренко здобули титул, обігравши у фіналі Вікторію Азаренко з білорусі та Шахар П’єр з Ізраїлю у трьох сетах.
Серед чоловіків і єдиний з українських тенісистів в одиночному розряді грав у фіналі турніру Великого Шолому Андрій Медведєв. В 1999 році у фінальному матчі Ролан Гарросу він у напруженій боротьбі поступився Андре Агассі із США в 5-ти сетах.
Із інших українських результатів Вімблдона-2023, безперечно, варто відзначити тріумфальне повернення до еліти світового тенісу Еліни Світоліної. Лише за кілька місяців після появи із декретної відпустки пробитися до півфіналу турніру Великого Шолому, здолавши шляхом Вінус Вільямс, Софію Кенін, Вікторію Азаренко та першу ракетку світу Ігу Свьонтек – це викликає захоплення. І в півфіналі, як виявилося, Еліна поступилася майбутній тріумфаторці нинішнього Вімблдону Маркеті Вондроушовій
Світоліна за підсумками цих змагань здійснила стрімкий злет у світовому тенісному рейтингу і знову отримала статус першої жіночої ракетки України.
Варто відзначити і виступ нашої Лесі Цуренко. Вона вперше в кар’єрі пробилася до 1/8 фіналу Вімблдону. На подальші звитяги у Лесі елементарно забракло сил. У попередньому переможному для себе раунді Цуренко встановила рекорд, зігравши найтриваліший тай-брейк в історії турнірів Великого Шолому у жіночому одиночному розряді (20:18). Та й поступилася Леся 4-й ракетці світу Джессіці Пегулі.
ФІнали
У чоловіків у фіналі Віблдону прогнозовано зійшлися дві зірки світового тенісу. Тілько одна уже багато років сяє (догорає?) на тенісному небосхилі, а інша ще лишень починає свій яскравий тенісний шлях. Зійшлися 36-річний Новак Джокович і 20-річний Карлос Алькарас. Вважайте, що батько і син. Майже п’ять годин ігрового часу знадобилося обом провести на корті, щоб з’ясувати – молодісь сильніша.
Алькарас вдруге у кар’єрі виграв турнір серії Великого Шолому. У 2022 році він став переможцем Відкритого чемпіонату США.
Для Джоковича це був 35-й фінал турнірів Великого Шолому, із них – 23 переможні. На його рахунку 7 титулів на Вімблдоні. Новак вигравав трав’яний мейджор 4 рази поспіль (2018, 2019, 2021, 2022).
У жінок у фіналі чеська тенісистка Маркета Вондроушова (на той момент 42-а ракетка світу) у двох сетах обіграла 6-ту ракетку Онс Жабер із Тунісу. Вондроушова вдруге зіграла у фіналі турніру Великого Шолому та виграла 1-й трофей. У 2019 році вона поступилася у матчі за титул Сімоні Халеп на Ролан Гаррос.
Жабер невдаха турнірів Великого Шолому. Вона провела свій 3-й фінал на мейджорах, і всі програла. У 2022 році Онс не змогла завоювати трофей на US Open (програла у фіналі Ізі Свьонтек) та Вімблдоні (поступилася Єлені Рибакіній).
Андрій ПРОЦЕНКО
Жінки
Одиночний розряд
Фінал
Маркета Вондроушова (Чехія) – Онс Жабер (Туніс) 2:0 (6:4, 6:4)
1/2 фіналу
Еліна Світоліна (Україна) – Маркета Вондроушова (Чехія) 0:2 (3:6, 3:6)
Онс Жабер (Туніс) – Аріна Соболенко 2:1 (6:7 (5), 6:4, 6:3)
Чоловіки
Одиночний розряд
Фінал
Карлос Алькарас (Іспанія) – Новак Джокович (Сербія) 3:2 (1:6, 7:6 (6), 6:1, 3:6, 6:4)
1/2 фіналу
Карлос Алькарас (Іспанія) – Данііл Медведєв 3:0 (6:3, 6:3, 6:3)
Новак Джокович (Сербія) – Яннік Сіннер (Італія) 3:0 (6:3, 6:4, 7:6(4)
Мікст
Фінал
Людмила Кіченок (Україна)/Мате Павич (Хорватія) –
Сюй Іфань (Китай)/Йоран Фліген (Бельгія) 2:1 (6:4, 6:7 (9), 6:3)
1/2 фіналу
Людмила Кіченок (Україна)/Мате Павич (Хорватія) –
Джонні О’Мара (Велика Британія)/Олівія Ніколс (Велика Британія) 2:1 (7:6 (6), 4:6, 6:3)
Чоловіки
Парний розряд
Фінал
Веслі Колгоф (Нідерланди)/Ніл Скупскі (Великобританія) –
Марсель Гранольєрс (Іспанія)/Орасіо Себальос (Аргентина)
2:0 (6:4, 6:4)
Жінки
Парний розряд
Фінал
Се Шувей (Тайвань)/Барбора Стрицова (Чехія) –
Сторм Сандерс (Австралія)/Елізе Мертенс (Бельгія) 2:0 (7:5, 6:4)