Українські гойдалки

У французькому футболі дуже швидко став своєю людиною наш земляк Руслан Малиновський, а от Михайлу Мудрику та Віктору Циганкову ще важкувато в Англії та Іспанії відповідно.

В першій половині січня Малиновський залишив італійську «Аталанту», щоби стати гравцем «Марселя», причому наставник нової команди Ігор Тудор миттєво знайшов українцю місце на футбольному полі, тому Руслан фактично за один місяць встиг провести вісім матчів. Лише двічі гравець нашої національної збірної виходив з лави для запасних, а в шести випадках вдавалося потрапляти у стартовий склад. А що там з хвилинами? Малиновський отримує достатньо ігрового часу, а тричі він грав до останнього сигналу арбітра.
Перший подібний епізод був зафіксований у грі 1/16 фіналу Кубка країни, коли «Марсель» переграв «Ренн» (1:0). Минулого тижня підопічні Тудора намагалися пройти ще один бар’єр, але цього разу мова йшла про елітного опонента – ПСЖ. Проте зірковий паризький колектив не зміг показати свій максимальний потенціал, оскільки дуже сильно попрацювали футболісти «Марселя», які перемогли з рахунком 2:1. До перерви була можливість побачити гольовий паритет, а потім господарі поля забили переможний м’яч. Вирішальну атаку не зміг завершити Алексіс Санчес, однак на підборі зіграв Руслан, «постріл» якого став проблемою для зіркового голкіпера Джанлуїджі Доннарумми.
В кубковій дуелі Малиновський провів на полі 90 хвилин, причому вже за кілька днів тренер знову не хотів змінювати українця. Приємно, що нашого хлопця вистачило на усю гру, а в сумі це вже 180 хвилин усього за кілька днів (Кубок – 8 лютого, чемпіонат – 11 лютого). В рамках внутрішньої першості «Марсель» переграв середняка ліги – «Клермон». Руслан вже традиційно виконував подачі від кутового прапорця та штрафні удари, один з яких став результативним. Безпосередньо голом українець не відзначився, однак його «постріл» призвів до пенальті, хоча гру рукою з боку захисника арбітр зафіксував лише після повтору.
Алексіс Санчес спокійно переграв воротаря з одинадцяти метрів, а по перерві нападник зробив дубль. Чилійський форвард спочатку не подолав голкіпера, якому допомогла поперечка, однак добив м’яч у ворота знову Санчес. Перемога дозволила «Марселю» наблизитися до ПСЖ, який сенсаційно поступився на полі «Монако». Проте п’ять балів переваги у паризької команди залишаються.
На Туманному Альбіоні чергову порцію критики отримав Мудрик. На жаль, треба розуміти, що до гравця, якого «Челсі» придбав за 70 мільйонів євро, будуть висуватися особливі вимоги. Він повинен забезпечувати результат миттєво, але українець наразі не може цього робити. Він нещодавно провів жахливі 45 хвилин проти «Фулхема» (0:0), коли тренер вже в перерві прибрав Михайла з поля.
У звітному протистоянні з «Вест Хемом» (1:1) Мудрик діяв трохи краще, причому він став автором вирішального перехоплення, після чого була передача Енцо Фернандеса та гол Жоау Фелікса. За кілька хвилин наш земляк віддав ідеальну передачу на Кая Хаверца, який переграв воротаря, однак лайнсмен зафіксував невеличкий офсайд у німецького нападника. Схоже, це усі продуктивні дії Михайла, який здатен грати краще. До того ж склалося враження, що партнери ігнорують прискорення українця, який ще не став частиною лондонського механізму. Зараз Мудрику треба виявити увесь свій характер, щоби пройти через важкий етап, коли тебе критикують звідусіль.
У складі «Жирони» другий матч поспіль провів Циганков (в сумі це лише 41 хвилина), який знову вийшов по перерві, аби розворушити партнерів. Та досягти цього не вдалося, адже умовний середняк першості поступився «Кадісу» (0:2). Атака «Жирони» того дня нагадувала співпрацю людей, які вперше зустрілися. Вихід Віктора на став переломним моментом, адже українець лише намагається влитися у командну гру.