Українська звитяга Ла Ліги

В Іспанії «Жирона» продовжує дивувати своїми досягненнями всю Ла Лігу. Скромний клуб після чергового туру чемпіонату одноосібно очолив турнірну таблицю. Найприємніше, що найактивніші дійові особи цієї жиронської казки наразі є українські футболісти-легіонери. Артем Довбик і Віктор Циганков знову відзначилися в черговому матчі своєї команди.

В 12-му турі першості Ла Ліги «Жирона» здолала на чужому полі досить міцну «Осасуну» – 4:2. Для «Жирони» це вже четверта перемога в чемпіонаті поспіль. І в трьох із забитих голів переможців матчу взяли участь українські футболісти. Спочатку на 16-й хвилині матчі з подачі Артема Довбика рахунок відкрив Іван Мартін. Коли господарям вдалося вийти вперед, у воротах «Осасуни» розписався і встановив рівновагу сам Довбик, відгукнувшись на фланговий навіс – 2:2. А за хвилину перед тим, відновившись після травми, на полі з’явився Віктор Циганков. Незабаром український дует організував у ворота суперника гол, який виявився переможним – Довбик асистував, Циганков забивав. У підсумку Артем Довбик з голом і двома асистами був визнаний найкращим гравцем цього матчу. Загалом, у Артема в дебютному для нього сезоні в Ла Лізі відмінні показники. В 12-ти матчах у складі «Жирони» Довбик відзначився 10-ма(!) результативними діями – 6 голів і 4 результативні передачі. За цим показником (гол+пас) Артем Довбик наразі поступається в Ла Лізі лише зірковому Джуду Беллінгему із «Реала», у якого 12 результативних відзнак. Але що показово – Довбик ще жодного матчу за «Жирону» не провів на полі усі 90 хвилин!
Артем один з найкорисніших гравців в топ-чемпіонатах Європи за даними статистичного порталу FBref.com. Довбик за ефективністю дій посідає третє місце, поступаючись лише форвардам Бундесліги Серу Гірассі («Штутгарт») та Гаррі Кейну («Баварія»). Українець випереджає, зокрема, Ерлінга Голанда («Манчестер Сіті») та Кіліана Мбаппе (ПСЖ), які у 2023 році увійшли до топ-3 голосування за «Золотий м’яч».
До всього цього Артем Довбик ще й встановив новий бомбардирський рекорд українських футболістів у чемпіонаті Іспанії – 6 голів. По 5 голів забивали Віктор Циганков і Артем Кравець (за» Гранаду»), 4 голи в активі Євгена Коноплянки (за «Севілью»). У Довбика і Циганкова є всі підстави свої показники поліпшувати.
Ще одна українська голева звитяга зафіксована минулого туру в Англії. Другий гол за час своєї кар’єри в АПЛ записав на свій рахунок захисник збірної України Віталій Миколенко. Гол українського футболіста посприяв зіграти його «Евертону» унічию з «Брайтоном», а сам Миколенко ще й надійно проявив себе в захисті – здійснив 3 виноси м’яча, два перехоплення та два відбори. За все це Віталій був визнаний кращим гравцем матчу. Більше того, статистичний портал WhoScored включив Миколенка до символічної збірної із найкращих гравців туру Англійської прем’єр-ліги.
Ще із приємного – залікував ушкодження і знову на полі Михайло Мудрик. Його вихід у гру на 58-й хвилині дозволив стати учасником крупної перемоги «Челсі» у лондонському дербі над «Тоттенхемом», який догравав поєдинок у складі на два гравців меншим за суперника. Результативними діями сам Михайло у матчі не відзначився.
Також на заміну на 73-й хвилині з’явився у черговому матчі Олександр Зінченко. Однак, це не допомогло його «Арсеналу» уникнути мінімальної поразки від «Ньюкасла».
Зазнав поразки і клуб Іллі Забарного «Борнмут». Хоч і розгромної, але на виїзді від самого «Манчестер Сіті». Навіть за таких обставин, до гри Забарного, який традиційно провів на полі усі 90 хвилин, за оцінками фахівців особливих претензій немає.
Помалу стає своїм в АПЛ 19-річний Єгор Ярмолюк. Втретє поспіль очільник «Брентфорда» випускає Єгора на 15 хвилин заміни. Мав нагоду на полі святкувати перемогу зі своїми партнерами.
В італійській Серії А «Дженоа» в гостях програв «Кальярі» – 1:2. Руслан Маліновський вийшов у старті та був замінений на 84-й хвилині зустрічі. Нічим особливим у креативному плані український півзахисник так і не відзначився.
Ще один наш «італієць», Віктор Коваленко з’явився на 77-й хвилині у програшній його «Емполі» зустрічі від «Фрозіноне». Поява Віктора не врятувала – 1:2.
Рекордний для себе час у нинішньому сезоні відіграв за французький «Страсбург» Єдуард Соболь – 12 хвилин. Його клуб догравав у меншості і не програв.
І ще дві дуже скромні події, пов’язані з нашими легіонерами в Іспанії. Роман Яремчук відіграв пару хвилин за «Валенсію», Андрій Лунін просидів матч на лаві за «Реал».