Українська «бронза»

Головна хокейна команда країни на товариському турнірі в Угорщині посіла третє місце, випередивши Словенію, Японію та Угорщину, а вище розташувалися Італія та Франція.

Звісно, змагальний цикл в Будапешті не можна вважати показовим, адже не усі збірні змогли зібрати найкращих гравців, а також тренери багато експериментували. Однак формально треба зазначити, що Угорщина, Франція та Словенія – це представники елітної ліги чемпіонату світу, Італія грає в наступному за силою дивізіоні I-А, а в когорті I-B перебувають Україна та Японія. При цьому майже усі матчі турніру видалися запеклими, а особливої інтриги не було тільки на груповому етапі, коли французи відносно легко переграли японців.
У стартовій грі першості «синьо-жовті» мінімально поступалися італійцям після двох періодів, однак за три хвилини до завершення зустрічі рятівну шайбу закинув Андрій Міхнов, якому асистували Віталій Лялька та Пилип Пангелов-Юлдашев. А в овертаймі про себе нагадав Олександр Пересунько з допомогою Ігоря Мережка.
Наступний поєдинок зі Словенією також не завершився після 60 хвилин, причому знову ми відігралися приблизно за три хвилини до завершення третього періоду. Результативним кидком запам’ятався Дмитро Німенко, а учасниками результативної атаки стали Данило Трахт і Мережко.
З трьома очками українці посіли другу сходинку в групі, що дозволило змагатися за «бронзу», на яку також розраховували господарі турніру. Цей поєдинок не був схожим на попередні баталії, оскільки вже на першу перерву ми пішли з подвійною перевагою. Спочатку відзначився Трахт (Мережко, Пересунько), а потім без особливої допомоги результативний акт організував Гліб Кривошапкін. У третьому періоді угорська команда одну шайбу закинула, однак підопічні Вадима Шахрайчука втримали перемогу, яка дозволила посісти третю сходинку на турнірі пам’яті Тамаша Шаркозі.
Таким чином українці провели продуктивний збір, готуючись до чемпіонату світу в дивізіоні I-B, який запланований на 23–29 квітня 2023 року, коли ми боротимемось з Японією, Естонією, Китаєм, Сербією та Нідерландами. На підвищення в класі зможе розраховувати лише одна найкраща збірна, а найгірша команда впаде в дивізіон II-А.2.