21-й тур
Матч 6-го тура
12 квітня
«ЛЬВІВ» – «ШАХТАР» (Донецьк) – 1:2 (0:0)
Голи: Гочолеішвілі (56 автогол) – Судаков (61), Келсі (90+4).
14 квітня
«МИНАЙ» – «КРИВБАС» (Кривий Ріг) – 1:0 (1:0)
Гол: Вишневский (4).
«ІНГУЛЕЦЬ» (Петрове) – «КОЛОС» (Ковалівка) – 0:1 (0:1)
Гол: Мілько (41).
«РУХ» (Львів) – «ДИНАМО» (Київ) – 1:1 (1:1)
Голи: Довгий (40) – Ванат (16).
15 квітня
«МЕТАЛІСТ» (Харків) – «ВЕРЕС» (Рівне) – 5:5 (4:3)
Голи: Картушов (6), Порох (10), Прядун (25), Бойчук (38), Наумець (82) –
А. Блізніченко (18 з пенальті, 59 з пенальті), В. Шарай (23, 54), Хондак (36).
«МЕТАЛІСТ 1925» (Харків) – «ОЛЕКСАНДРІЯ» – 0:0
«ЗОРЯ» (Луганськ) – «ДНІПРО-1» (Дніпро) – 2:1 (0:0)
Голи: Русин (54), Герреро (58) – Довбик (90+3).
16 квітня
«ШАХТАР» (Донецьк) – «ЛЬВІВ» – 2:0 (1:0)
Голи: А. Бондаренко (7, 75).
«ЧОРНОМОРЕЦЬ» (Одеса) – «ВОРСКЛА» (Полтава) – 0:1 (0:0)
Гол: Сефері (90+).
Один в полі не воїн
Двоє в полі, як показали події, про які піде мова, теж може бути недостатньо. Матч туру – «Зоря» – «Дніпро-1. Поєдинок, які називають «лобовим» протистоянням за шість очок, гра, результат якої мав окреслити найближчі перспективи обох команд у турнірних перегонах. В передматчевих прогнозах невелику первагу, з озвучених вище причин, віддавали дніпрянам. Прогнози могли б і збутися, якби «Дніпро-1» скористався з нагод своєї певної переваги у першому таймі матчу. У номінальних гостей зустрічі у першій половині поєдинку було принаймні чотири нагоди святкувати гол у ворота суперника. На 15-й хвилині кутовий у адресному виконанні Олександра Піхальонка на Артема Довбика закінчився влучанням від останнього у стійку воріт. На 18-й наддосвідчений Богдан Бутко подарував поблизу карного майданчика м’яч Бланко, той, звісно, на Довбика, який із забивної позиції пробив повз ворота. На 33-й хвилині Бланко (непоганий, попри результат, відіграв матч) віддав зручну під удар передачу Піхальонку – поруч зі стійкою пролетіла шкіряна куля. На 39-й м’яч відскочив в карному майданчику суперника до Довбика – удар у руки воротареві. «Зоря» намагалася «огризатися». Двічі на вістрі був панамський легіонер Едуардо Герреро. Одного разу навіть забив після невдалого сейву перед собою голкіпера «Дніпра». Але обидва рази форвард «Зорі» забігав в офсайд. Цей орендований з ізраїльського «Маккабі» (Тель-Авів) 23-річний гравець дуже корисно війшов в ігрову схему луганчан. У чотирьох матчах, з урахуванням цього, має 2 голи («Динамо» і «Дніпро-1») і дві голеві передачі. Є відчуття моменту, добре вдається вбігати у вільні зони. Найбільша вада – частенько ноги діють швидше, ніж голова. Його б навчити грати не у офсайді, а на межі – можуть бути люди. Це він довів, коли на 58-й хвилині відгукнувся на націлену передачу Назарія Русина і на швидкості впритул «розстріляв» ворота дніпрян. Захисники «Дніпро-1» Едуард Сарапій і Олександр Сваток, яких викликали до лав збірної України минулого скликання, прогавили. І це сталося лише за три хвилини потому, як дніпряни привезли перший м’яч у свої ворота. Обрізався біля своєї карної зони Руслан Бабенко. Ударові Русина оборонці «Дніпро-1» завадити не всигли. Дивно діяв у цьому епізоді воротар Владислав Рибак. М’яч полетів у дев’ятку, але кута, де він і стояв. Кіпер незграбно махнув повз шкіряну кулю рукою, ніби муху проганяв.
Слово головному тренеру «Дніпро-1» Олександру Кучеру:»Перш за все, там були помилки у наших хлопців. У першому голі просто треба було вибити м’яч, а в результаті самі собі щось придумали. Плюс не знаю, що там Рибак ловив, бо він думав, що м’яч за сітку улітає. На цьому можна сказати, що гра закінчилася. Як такі помилки можна робити?». Молодий воротар дніпрян справді провів, мабуть, найгірший матч з п’яти після свого доволі впевненого дебюту. До речі, воротар «Зорі» Олександр Сапутін інколи теж діяв не впевнено. Але там взагалі дев’ятнадцять років. В весняних матчах луганців він незмінно в основі. Непросте випробування для юного охоронця воріт. Очільник команди довіряє.
Головний тренер луганської «Зорі» Патрік ван Леувен дуже просто прокоментував успішні дії своїх підопічних: «Гол Назарія Русіна – це його хист, з нічого зробити «цукерку». Він показує й на тренуваннях, що дійсно вміє бити з обох ніг. Другий гол – це гол Герреро, який був там, де потрібно бути після передачі того ж Русина».
Свій гол кращий наразі бомбардир чемпіонату Довбик у цьому матчі теж забив. Однак тоді, коли це вже не могло ніяк вплинути на загальний підсумок важливого поєдинку. За лічені секунди пролунав фінальний свисток. У голі престижу «Дніпро-1» знову спрацюваля зв’язка Піхальонок – Довбик. Перший націлено подав кутовий, другий без шансів для воротаря увігнав м’яч у ворота. Для Артема Довбика це був 18-й гол у 21-у матчі. Олександр Піхальонок кращий асистент діючого чемпіонату (поки що разом з Михайлом Мудриком) – 7 голевих передач. Але на плечах лише двох футболістів «залізти» на саму гору дуже важко. Особливо у поєдинках, коли тобі протистоїть згуртований і організований суперник.
Маючи у складі своєї команди двох найрезультативших футболістів першості, як це парадоксально не пролунає, кадрове питання на сьогодні є чи не найнагальнішим для головного тренера «Дніпро-1» Олександра Кучера. У згаданому матчі не пощастило – «зламалися» ще в першому таймі два флангові захисники. Вийшли на заміну два легіонери – Хайнер і Маттаріта. Це традиційні для «Дніпро-1» заміни, але практично нічого команді ні в захисті, ні в атаці вони не дали. Фланги майже не працювали. Олексій Гуцуляк цього разу «загубився» у полі, зусиль Бланко будо недостатньо. Тому й спостерігалася в діях дніпрян певна одноманітність – або центром через Піхальонка – Довбика. Або через стандарти на того ж Довбика. Цього виявилося замало. Зоря до такої манери гри суперника пристосувалася, що наочно показав другий тайм поєдинку і загальний успіх луганців у матчі.
Львівські випробування
Найтитулованіші українські клуби, «Шахтар» і «Динамо», за волею календаря чергові свої матчі проводили у Львові з місцевими командами. Причому гірники, з урахуванням пропущеного з першого кола матча, зустрівся з ФК «Львів» двічі протягом кількох днів. Перемога у першій зустрічі з львів’янами (пропущений матч 6-го туру) дісталася дуже важко. Переможний гол у поєдинку було забито останнім ударом на практично останній секунді зустрічі. А пропустив у цьому матчі «Шахтар» першим після автоголу Гіоргі Гочолейшвілі. І тільки після цього гірникам вдалося ввімкнути свій атакувальний потенціал на повну потужність, коли реально замайоріла перспектива втрати очок. Відчутно цьому посприяла поява на полі венесуельського легіонера Кевіна Келсі. Він і став переможним рятівником лідера чемпіонату. Проте без втрати «Шахтаря» у цій грі не обійшлось – серйозної травми зазнав важливий виконавець у складі «гірників» Дмитро Криськів. Натужна перемога лідера знову дала підстави розмірковувати про певний спад у грі «Шахтаря». Проте наступна гра між цими командама додала оптимізму вболівальникам «гірників». Цього разу перемога дісталася лідеру досить переконливо. Значною мірою цьому сприяв швидкий гол Артема Бондаренка. Це додало впевненості гравцям «Шахтаря», а відіграватися проти сильного суперника не є притаманною особливістю «Львова». Закріпив перемогу «гірників» дублем у матчі Бондаренко, знову скориставшись неуважними діями захисників львівської команди. Цього разу «Шахтар» без зайвих витрат фізичних і нервових зусиль досягнув необхідного результату, що важливо перед наступним матчем з принциповим суперником – київським «Динамо».
А от киянам уникнути очкових втрат у Львові не вдалося. Все-таки трохи поспішними після двох перемог поспіль у минулих турах були висновки про те, що «Динамо» віднайшло свою гру і буде набирати обертів. Тим більше, наочно були всі ознаки стабілізації складу динамівців – у порівнянні з попереднім матчем проти «Минаю» у киян тепер у грі з «Рухом» сталася в основі тільки одна зміна – замість Царенка з’явився Буяльський (у матчі був малопомітним), який відбув дискваліфікацію. Динамівці ледь не «наварили» після ризикованої перепасовки біля своїх воріт на перших хвилинах. Але загалом, здавалося, без особливих надзусиль контролювали хід поєднику. Гол у ворота львів’ян на 16-й хвилині виглядав цілком логічним. Беніто на фланзі обіграв захисника і зробив націлену передачу до карного майданчика. Владислав Ванат зіграв на випередження і не залишив ударом впритул жодних шансів для рухівського кіпера для порятунку воріт. Владислав забиває у третьому матчі поспіль, приємна для динамівців обставина, яка цього разу не принесла бажаного кінцевого результату. Можливо після голу гравці «Динамо» вирішили, що справу зроблено. За що і поплатились. Причому контрудар суперника «організували» досвідчені динамівці. Недбала передача Володимира Шепелєва в ноги супернику, байдужа пасивність Сергія Сидорчука, який перебував поруч, трохи удачі і зрештою Олексій Довгий проштовхнув м’яч повз голкіпера у ворота «Динамо». Попереду був цілий тайм гри. Цей тайм чимось нагадав другий тайм динамівців у першому весняному матчі проти «Інгульця». Рахунок не влаштовує «Динамо», а гостріше діє суперник. За 45 хвилин жодного удару у площину воріт «Руха». Звісно, втрата очок. «Рух» вперше в чемпіонатах відбирає очки у «Динамо». Може динамівці економили сили до принципового матчу проти «Шахтаря»? Наступний тур покаже.
«Весело» і «мирно»
«Повеселили» харків’яни з рівнянами. Ніколи ще в чемпіонатах УПЛ дві команди не забивали одночасно по п’ять голів. Причина бомбардирської наснаги у поєдинку «Металіст» – «Верес» – «довільна» гра у захисті, помилки воротарів на тлі зливи протягом матчу. Були і вдалі дії як гол-красень харків’янина Богдана Бойчука. Для вболівальників краще так, аніж нудні нулі на табло. 0:0 і п’ята нічия «Олександрії» в шести матчах під проводом Руслана Ротаня. Зате Руслан Петрович ще не програв жодного матчу в УПЛ. У турі вперше у другому колі програв з «Чорноморцем» Роман Григорчук, Юрій Вернидуб вже не називав своїх у «Кривбасі» «козаками».
Роман СЛАВЕНКО