Після оголошення списку футболістів, які викликаються до збірної України до чергових матчів Ліги націй протягом лічених днів тренерському штабу Сергія Реброва довелося кілька разів робити перестановки у кадровому складі команди. Причиною стали ушкодження, яких останнім часом зазнали низка футболістів, і на яких попередньо розраховував очільник національної збірної у наступних матчах турніру проти команд Грузії та Чехії.
Навіть лише одні переміни щодо залучення до основи збірної Андрія Ярмоленка змінювалися з калейдоскопічною швидкістю. Нагадаємо, спочатку ветеран збірної України не був викликаний для підготовки до наступних поєдинків головної команди країни і вперше за останні 15 років потрапив лише до резервного складу з ігрових міркувань, а не через травми чи ушкодження. Це викликало великий резонанс в українській футбольній спільноті з розмаїттям думок і оцінок. Але тільки но були «зламані перші списи» у цій кадровій дискусії, як ситуація, здавалося, вирішилася вимушено сама по собі. В останньому турі іспанської Ла Ліги травми зазнав правий вінгер «Жирони» і збірної України Віктор Циганков. Кандидатом номер один на заміщення втрати на цій позиції був Андрій Ярмоленко, який і став переведеним із резервного списку команди до основи. Шанувальники цього досвідченого футболіста з полегшенням і задоволенням видихнули – прощання з другим бомбардиром в історії збірної України відміняється.
Але виявилося, що в цій історії зарано було ставити крапку. 4-го жовтня було оголошено про повернення Ярмоленка до основи, а вже через день, 6-го жовтня, уже він сам отримав ушкодження.
Динамівський клуб повідомив, що вінгер «Динамо» і збірної Андрій Ярмоленко отримав рецидив травми чотириголового м’яза стегна в останній грі чемпіонату УПЛ проти «Кривбасу». Лідер команди був замінений на 62-й хвилині матчу. Варто нагадати, що Ярмоленко через травму не грав 3-го жовтня у матчі Ліги Європи проти «Гоффенгайма». Можливо, що виставити його на насупний матч з «Кривбасом» поквапилися.
Таким чином, Андрій Ярмоленко таки не зіграє у поєдинках за національну збірну проти Грузії та Чехії. Але тепер з причини, яка траплялася за його 15-річний досвід збірника – через ушкодження.
Це найтриваліша історія з кадровими перестановками у теперішньому складі збірної України, але, на жаль, зовсім не єдина.
На команду Сергія Реброва посунулася лавина вимушених замін раніше викликаних футболістів. Прес-служба тільки встигала, ніби із зони бойових дій, видавати повідомленн про кадрові перестановки. Тренерський штаб збірної України вирішив довикликати до національної команди замість Андрія Луніна з «Реалу», який не зможе допомогти партнерам через вірусну інфекцію, та Андрія Ярмоленка з київського «Динамо», який зазнав ушкодження, Дмитра Різника із «Шахтаря» та Олександра Назаренка з «Полісся».
У зв’язку з ушкодженнями футболістів «Динамо» Володимира Бражка та Олександра Піхальонка тренерський штаб збірної України довикликав півзахисника киян Віталія Буяльського та його колегу по амплуа з «Олександрії» Івана Калюжного. До слова, Калюжний, після Криськіва, тепер другий абсолютний дебютант збірної. Має закордонний досвід – пограв в Ісландії та Індії.
Можна згадати, що ще раніше через травми залишилися поза збірною Олександр Зінченко («Арсенал», Англія) і Руслан Малиновський («Дженоа», Італія).
Нарешті, після всіх вимушених кадрових метаморфоз і перестановок, збірна України 7-го жовтня розпочала розпочала підготовку до двох домашніх матчів Ліги націй-2024/2025 у групі В1. Визначено остаточний список футболістів, які у складі національної збірної мають змінити на краще нашу ситуацію в цій групі після двох стартових поразок. Хочеться дуже сподіватися, що це остаточний склад, бо після п’яти(!) протягом кількох днів кадрових перемін резервний список збірної України «схуд» з 8-ми до 3-х футболістів: Артем Бондаренко, Данило Сікан (обидва – «Шахтар» Донецьк), Олександр Мартинюк («Олександрія»).
Бережіть воротарів, бо в резерві більше немає. Попри незаплановану потребу в гравцях середини поля так і залишається поза увагою Артем Бондаренко, який виділявся останнім часом у своїй команді. Але, можливо, «ще не вечір». Як відомо, півзахисник «Шахтаря» Тарас Степаненко травмувався під час матчу проти «Аталанти» в Лізі чемпіонів. Гравець вийшов у основному складі «гірників», але на 63-й хвилині зустрічі попросив заміну через травму, замість нього вийшов якраз Артем Бондаренко. Сам «Шахтар» ніяк поки не прокоментував ступінь пошкодження Тараса Степаненка. На наступний матч команди у рамках УПЛ проти ЛНЗ у неділю, 6 жовтня, гравець не потрапив навіть у заявку на гру. Таким чином, участь Степаненка у матчах збірної України залишається під питанням, хоча його не прибрали із заявки команди на жовтневі поєдинки. Але Бондаренку радимо не розслаблятися.
До речі, не дуже зрозуміло як потрапив навіть до резервного списку збірної Данило Сікан, який уже певний час перебува в лазареті «Шахтаря», не потрапляючи і до заявки команди на матч.
Що поробиш, на жаль, травми це неприємність, з якою у футболі доводиться мати справу всім командам. На те і є тренерський штаб, щоб ці проблеми розв’язувати. Єдине, щоб у недалекому майбутньому не було приводу почути: що коли б не ці кадрові метаморфози, то ми б, звісно, всіх «порвали», а так, мовляв, – ніхто не винен.
Нагадаємо, що в жовтні команда Сергія Реброва проведе два домашні матчі у групі В1 Ліги націй-2024/2025 у Польщі. 11 жовтня в 3-му турі синьо-жовті в Познані на «ENEA Stadion» прийматимуть Грузію, а 14 жовтня в 4-му турі у Вроцлаві на стадіоні «Тарчинський Арена Вроцлав» зіграють проти Чехії.
Склад збірної України
Воротарі: Георгій Бущан («Динамо», Київ), Анатолій Трубін («Бенфіка», Португалія), Дмитро Різник («Шахтар», Донецьк).
Захисники: Микола Матвієнко, Юхим Конопля, Валерій Бондар (усі – «Шахтар», Донецьк), Олександр Тимчик («Динамо», Київ), Богдан Михайліченко («Полісся», Житомир), Ілля Забарний («Борнмут», Англія), Максим Таловєров (ЛАСК, Австрія), Олександр Сваток («Остін», США).
Півзахисники: Микола Шапаренко, Віталій Буяльський, Владислав Кабаєв (усі – «Динамо», Київ), Тарас Степаненко, Георгій Судаков, Дмитро Криськів, Олександр Зубков (усі – «Шахтар», Донецьк), Олексій Гуцуляк, Олександр Назаренко (обидва – «Полісся», Житомир), Іван Калюжний («Олександрія»), Михайло Мудрик («Челсі», Англія).
Нападники: Артем Довбик («Рома», Італія), Роман Яремчук («Олімпіакос», Греція), Владислав Ванат («Динамо», Київ).
Резервний список
Артем Бондаренко, Данило Сікан (обидва – «Шахтар», Донецьк), Олександр Мартинюк («Олександрія»).
СУПЕРНИКИ
Збірна Грузії
Головний тренер збірної Грузії Віллі Саньйоль оголосив склад команди, яка зіграє в жовтневих матчах Ліги націй з Україною та Албанією.
Французький наставник грузинської команди викликав на передматчевий збір у Польщі 23-х гравців. Зазначимо, що Віллі Саньйоль уперше запросив до національної команди форварда «Сараєва» Георгія Гуліашвілі. До збірної Грузіїї закликано і гравця з УПЛ: Шота Нонікашвілі (ЛНЗ). Варто також відзначити, що у складі грузинської команди лише один футболіст, який грає у місцевому чемпіонаті, Соломон Кверквелія («Динамо» Тб).
Про склад повідомив офіційний сайт Грузинської футбольної федерації.
Склад збірної Грузії
Воротарі: Георгій Мамардашвілі («Валенсія», І спанія), Георгій Лорія («Омонія», Кіпр), Лука Гугешашвілі («Пансерраїкос», Греція).
Захисники: Гурам Кашія («Слован», Словаччина), Отар Какабадзе («Краковія», Польща), Георгій Гвелесіані («Персеполіс», Іран), Лаша Двалі (АПОЕЛ, Кіпр), Лука Лочошвілі («Кремонезе», Італія), Георгій Гочолейшвілі («Копенгаген», Данія), Леван Шенгелія («Панетолікос», Греція), Саба Гоглічідзе («Емполі», Італія), Соломон Кверквелія («Динамо» Тб).
Півзахисники: Отар Кітеїшвілі («Штурм», Австрія), Георгій Кочорашвілі («Леванте», Іспанія), Сандро Алтунашвілі («Вольфсберг», Австрія), Шота Нонікашвілі (ЛНЗ, Україна), Гіоргі Чакветадзе («Вотфорд», Англія), Георгій Цітаішвілі («Гранада», Іспанія), Зуріко Давіташвілі («Сент-Етьєн», Франція), Хвіча Кварацхелія («Наполі», Італія).
Нападники: Георгій Гуліашвілі («Сараєво», Боснія і Герцеговина), Буду Зівзівадзе («Карлсруе», Німеччина), Жорж Мікаутадзе («Ліон», Франція).
Збірна Чехії
Головний тренер збірної Чехії Іван Гашек оголосив імена виконавців, які готуватимуться до жовтневих матчів Ліги націй з Албанією та Україною.
Наставник чеської команди розраховує на 24-х гравців, яких він викликав на навчально-тренувальний збір напередодні чергових поєдинків Ліги націй. Зазначимо, що Іван Гашек уперше запросив до національної команди двох голкіперів – Антоніна Кінського зі «Славії» та Мартіна Єдлічку з «Вікторії». Також до збірної після семи років відсутності повернувся нападник Ян Клімент із «Сігми».
Натомість відсутні захисник Робін Гранач із «Гоффенгайму», якому треба адаптуватися в новому клубі, та нападник Патрік Шик із «Баєру», який відновлюється після травми.
На відміну від грузинської національної команди, у складі збірної Чехії більшість футболістів грають у місцевому чемпіонаті, хоча і легіонери присутні.
Про склад повідомив офіційний сайт Футбольної асоціації Чеської Республіки.
Склад збірної Чехії
Воротарі: Матей Коварж («Баєр», Німеччина), Антонін Кінський («Славія»), Мартін Єдлічка («Вікторія»).
Захисники: Ладіслав Крейчі («Жирона», Іспанія), Владімір Цоуфал («Вест Гем», Англія), Давід Зіма, Томаш Холеш (обидва – «Славія»), Матей Рінеш, Мартін Вітік, Ярослав Зелений (усі – «Спарта»).
Півзахисники: Вацлав Черний («Рейнджерс», Шотландія), Томаш Соучек («Вест Гем», Англія), Алекс Крал («Еспаньйол», Іспанія), Лукаш Черв, Лукаш Калвач, Павел Шульц (усі – «Вікторія»), Ондржей Лінгр, Лукаш Провод (обидва – «Славія»).
Нападники: Томаш Чванчара («Боруссія» Д, Німеччина), Адам Гложек («Гоффенгайм», Німеччина), Ян Кухта («Мідтьюлланн», Данія), Томас Хорий («Славія»), Васіл Кушей («Млада Болеслав»), Ян Клімент («Сігма»).
ТЕЛЕТРАНСЛЯЦІЯ
MEGOGO безкоштовно покаже матч Україна – Грузія. Початок 11 жовтня, о 21.45 за київським часом.
Загалом з 7 по 13 жовтня телеканал покаже наживо 7 футбольних матчів у цифровому ефірі Т2 та кабельних мережах. Щодо Ліги націй, то футбольні фани зможу подивитися наступні матчі: Норвегія – Словенія (10 жовтня, 21.45), Литва – Косово (12 жовтня, 16.00) та Греція – Ірландія (13 жовтня, 21.45).
Як налаштувати канал «Megogo Спорт»:
Користувачам, у яких «Megogo Спорт» не з’явився автоматично, потрібно просканувати канали на приймачі Т2.
– Увімкнути телевізор та приймач Т2.
– На пульті натиснути кнопку «Меню», зайти в розділ «Налаштування» – «Пошук» – «Автопошук». Після завершення процесу сканування зберегти результат, натиснувши кнопку «ОК» на пульті керування.
– Готово – «Megogo Спорт» з’явиться у списку каналів.
Аналогічно проводиться сканування на телевізорах з вбудованим приймачем Т2.
Група В1
1-й тур
07.09.2024
Грузія – Чехія – 4:1
Україна – Албанія – 1:2
2-й тур
10.09.2024
Чехія – Україна – 3:2
Албанія – Грузія – 0:1
Анонс
3-й тур
11.10.2024
Чехія – Албанія (21.45)
Україна – Грузія (21.45)
4-й тур
14.10.2024
Грузія – Албанія (19.00)
Україна – Чехія (21.45)
5-й тур
16.11.2024
Грузія – Україна (19.00)
Албанія – Чехія (21.45)
6-й тур
19.11.2024
Албанія – Україна (21.45)
Чехія – Грузія (21.45)