Трансферний фініш

Міжсезоння

Четвер, 22 вересня, став останнім днем реєстраційного періоду в українській Прем’єр-лізі, тому можна підбивати підсумки літньої кампанії в нашому футболі. Звісно, в останній день трансферного вікна можливі окремі підписання, та досвід показує, що вітчизняні клуби завчасно розв’язують кадрові дилеми, тому загальні тенденції міжсезоння вже сформувалися.

Головним гравцем влітку та на початку осені був «Шахтар», якому довелося майже повністю змінювати основну обойму виконавців. Іноземці, на жаль, залишили український чемпіонат, не маючи бажання грати в умовах повномасштабної війни з російськими нелюдами. Тому «гірникам» довелося займатися пошуками українських гравців! В рідному чемпіонаті хороших варіантів було вкрай мало, тому донецький клуб повернув додому хлопців, які грали за кордоном. Склад «Шахтаря» поповнили: Богдан Михайличенко, Мар’ян Швед, Іван Петряк, та Олександр Зубков.
Також одному з флагманів нашого футболу вдалося взяти двох іноземців – бразильця Лукаса Тейлора та хорвата Невена Джурасека, які вже мали досвід виступів в УПЛ. Саме цей фактор став визначальним, адже підсилення потребувалося не завтра, а сьогодні. Також новому наставнику команді Ігору Йовічевічу вдалося підтягнути хороших хлопців з резерву, які вже встигли приємно вразити, а на перші ролі вийшли: Валерій Бондар, Юхим Конопля, Георгій Судаков, Михайло Мудрик… В оновленому форматі «Шахтар» грає непогано, що доводять позитивні результати у внутрішній першості та Лізі чемпіонів.
Тим часом потенційно головний конкурент «гірників» влітку майже не змінився, причому цей факт не здивував, адже Мірча Луческу раніше зазвичай надавав перевагу українським футболістам. Відзначити треба хіба що втрату Беньяміна Вербича, а на його місце лівого півзахисника прийшов Владислав Кабаєв. Та при цьому кияни не змогли знайти ефективного нападника, що вже треба вважати головною трансферною невдачею столичного колективу.
Звісно, можна виправдовуватися тим, що іноземці не хочуть їхати в нашу країну, але ми бачимо, що інші команди змогли знайти непоганих легіонерів. Яскравий приклад – «Дніпро-1», куди приїхали: Макс Валеф, Еміліано Пуріта, Фарес Балулі, Яніс Амаш, Веслі Брага та Домінго Бланко. Тому насправді була можливість знайти легіонерів, якщо є бажання і можливості.
Доводять цей нехитрий висновок також полтавці, які взяли ще більше закордонних виконавців: Джоко Зайков, Назаріо Габріел, Феліпе Родрігес, Еннур Тотре, Таулян Сефері, Ардіт Толі, Марлісон. Наразі новий наставник команди Віктор Скрипник змушений будувати фактично нову команду, але паростки боєздатного колективу поступово з’являються. Говорить про це гра «Ворскли», а поступово повинен й результат прийти.
Тому важливим підсумком трансферної кампанії в Україні став не тільки масовий від’їзд легіонерів, а й прибуття нових іноземців, у що важко було повірити. Однак лейтмотивом міжсезоння все ж варто вважати прагнення команд до українізації, тому вже зараз основним активом нашої Прем’єр-ліги треба називати вітчизняних гравців, які отримали можливість голосно про себе заявити.

Володимир СТАХІВ