Спортивна газета "Вболівальник"

Трансферне життя триває

Міжсезоння

Війна в Україні, ясна річ, негативно вплинула на кадровий потенціал команд Прем’єр-ліги, але при цьому окремі клуби не лише зберігають своїх гравців, але й підписують нових виконавців, причому, як не дивно, інколи мова йде про прибуття закордонних гравців.

УКРАЇНЦІ ТА ТРАОРЕ
За станом на 12 липня майже усі команди елітного дивізіону українського футболу розпочали підготовку до нової першості, яка повинна стартувати у другій половині серпня (орієнтир – 20-те число). Формулювання «майже усі» стосується п’ятнадцяти клубів: «Динамо», «Дніпро-1», «Зоря», «Ворскла», «Олександрія», «Колос», «Верес», «Металіст 1925», «Рух», «Львів», «Чорноморець», «Інгулець», «Минай», «Металіст» та «Кривбас». Не вистачає тут тільки неофіційного переможця попередньої першості – «Шахтаря»…
Донецький колектив через російську агресію зіштовхнувся з величезними труднощами, бо саме у «гірників» кістяк команди раніше складали іноземні виконавці. Бразильці, звісно, на початку війни швиденько втекли з України, після чого почалася вже офіційна міграція футболістів в інші колективи, які йшли назавжди або підписували орендні документи. Наразі «Шахтар» залишили наступні виконавці: Давид Нерес («Бенфіка», Португалія), Маркос Антоніо («Лаціо», Італія), Фернандо («Зальцбург», Австрія), Алан Патрик («Інтернасьйонал», Бразилія), Майкон («Корінтіанс», Бразилія), Вітао («Інтернасьйонал», Бразилія), Педріньйо («Атлетіко Мінейро», Бразилія), Тете («Ліон», Франція), Вінісіус Тобіас («Реал», Іспанія), Жуніор Мораєш («Корінтіанс», Бразилія).
А хто залишився? От і цей перелік: Марлон, Ісмаїлі, Додо, Манор Соломон, Лассіна Траоре. А ще з оренди повернулися Маркіньос Сіпріано та Оларенважу Кайоде, які раніше грали за швейцарський «Сьон» та турецький «Сівасспор» відповідно. Однак всі вони займаються пошуками нового місця роботи, тому з величезною долею ймовірності варто говорити про те, що й усі згадані хлопці у липні чи серпні опиняться у нових командах.
Певні запитання є лише по Траоре, якого «Шахтар» взяв в «Аяксі» влітку минулого року, коли нідерландський колектив став багатшим на 10 мільйонів євро. Нападник збірної Буркіна-Фасо непогано влився в нашу команду, однак 28 вересня 2021 року Лассіна отримав важку травму у грі Ліги чемпіонів з італійським «Інтером». Лише зараз гравець повертається до тренувань, тому саме його ми зможемо побачити на першому тренувальному зборі «гірників», який повинен стартувати 14 липня в Нідерландах. Зрозуміло, що гравець, який пропустив майже десять місяців, нікого особливо не цікавить, тому хлопець зараз повинен повернутися до нормальних кондицій, а вже потім може йти мова про якісь перспективи. Інших легіонерів у складі «Шахтаря» точно не буде!
Зрозуміло, що закривати кадрові дірки будуть вітчизняні виконавці, на нестачу яких донецький клуб не може жалітися. Тому зараз отримають можливість себе проявити гравці, які зазвичай ходили орендними дорогами: Данило Сікан, Владислав Вакула, Ігор Кірюханцев, Олег Очеретько, Олексій Кащук, Дмитро Криськів, Дмитро Топалов… Також клуб займається оформленням документів, аби заявити Ярослава Ракицького. Українець на початку 2019 року з «Шахтаря» перейшов у «Зеніт», що було сприйнято з відвертим нерозумінням, адже вже тоді росіяни окупували частину українських територій. Однак навіть Ярослав 24 лютого зрозумів, хто є хто, тому Ракицький припинив співпрацю з російським колективом. Після того захисник підтримував форму самостійно, а зараз «Шахтар» збирається підписати контракт з 32-річним виконавцем.
Також повинен повернутись в стан «гірників» Андрій Тотовицький. Півзахисник довго перебував в донецькому клубі, а став вільним агентом Андрій лише на початку 2020 року, після чого були відрізки кар’єри в «Десні» та «Колосі». Тепер, звісно, Тотовицький реально може претендувати на місце в основному складі оновленого «Шахтаря».

КРУГООБІГ ТРЕНЕРІВ
А що ж там з тренером? Роберто Де Дзербі вже давно немає, а контракт з Ігорем Йовічевичем досі не підписаний. Річ у тому, що хорватський спеціаліст ніяк не може залишити «Дніпро-1», з яким у наставника ще один рік співпраці. Дніпровський колектив, який розраховував на Ігора, принципово не хоче відпускати спеціаліста просто так, наполягаючи на компенсації. А вона не дуже маленька – 500 тисяч євро…
Тому без тренера поки що працює «Дніпро-1», однак на зборі в Словенії вже присутній Олександр Кучер, який з величезною долею ймовірності посяде місце Йовічевича, коли той офіційно перейде в «Шахтар». Серйозність намірів Кучера доводить той факт, що наставник вже встиг перетягнути з «Металіста» в «Дніпро-1» п’ятьох футболістів. Це Владислав Рибак, Едуард Сарапій, Єгор Картушов, Сергій Горбунов та Богдан Порох. Хоча у хлопців ще немає контрактів, але час підписання паперів не за горами. Головне – Кучера повноцінно призначити, а потім справи підуть краще. До речі, хто очолить «Металіст» – невідомо. Та й взагалі ходять чутки, що вкрай непроста фінансова ситуація в харківському клубі, та президент «жовто-синіх» Олександр Ярославський налаштований оптимістично.
Якщо повертатися до дніпровської команди, то її, звісно, залишили усі легіонери. За останнє півріччя поїхали: Валентин Кожокару («Левен», Бельгія), Вагнер («Діла», Грузія), Бузанелло («Шапокоенсе», Бразилія), Пірес Феліпе («Ден Хааг», Нідерланди), Марк Гуаль («Ягеллонія», Польща), Невен Джурасек («Динамо», Хорватія), Білл («Спорт-Ресіфе», Бразилія), Маріо Чуже («Динамо», Хорватія), Нельсон Монте («Шавеш», Португалія). Якраз для закриття проблемних позицій прийдуть згадані хлопці з «Металіста», а також спробують себе зарекомендувати хлопці з юнацької команди «Дніпро-1».

ПОТРІЙНИЙ УДАР
Найбільше здивування наразі викликає кадровий потенціал «Ворскли», якій з новим тренером Віктором Скрипником вдалося зберегти легіонерів. Точно відомо, що пішли тільки: Йоонас Тамм (шукає нове місце роботи), Ібрахім Кане («Ціндао Ханю», Китай) та Іван Пешич («Динамо» М, білорусь). Зате залишились в полтавському колективі Наджееб Якубу та Давід Пуцлін, а Венсан та Олів’є Тілль думають про майбутнє. Також ще не визначився зі своїм майбутнім Лукас Рангел, але він з величезною долею ймовірності у нас не залишиться.
Про це знають керівники «Ворскли», які примудрилися підписати бразильського форварда. Несподівано гравцем полтавської команди став Марлісон, який на правах оренди у минулому сезоні захищав кольори «Металіста 1925». Показники нападника тоді поганими точно не були: 14 матчів в чемпіонаті країни, 5 голів. Після початку війни хлопець швиденько повернувся у рідний «Фігейренсе», але тепер 24-річний Марлісон знову вирішив повернутися в український футбол. «Біло-зелені» також взяли гравця тимчасово – до завершення кампанії-2022/23.
Після цього «Ворскла» знайшла ще й бразильського захисника Родригеса Дос Сантоса Феліпе, який у рідній країні на дорослому рівні встиг пограти за дев’ять клубів. Останньою зупинкою флангового захисника була команда «Новорізонтіно». Звісно, це не дуже високий рівень, але у 26-річного виконавця була ігрова практика, хоча зазвичай Феліпе або завчасно покидав поле, або виходив на поле у другому таймі. Ну, краще, ніж ніяк, тому є сподівання, що бразилець перебуває у непоганих кондиціях.
А найбільш несподіваним стало повернення Дениса Олійника в нашу Прем єр-лігу. Відомий півзахисник в середині 2014 року залишив старий «Дніпро», після чого вдалося пограти за «Вітесс» (Нідерланди) та «Дармштадт» (Німеччина). Досвід не можна вважати вдалим, тому приблизно через три роки Денис повернувся, щоби трохи пограти за «Десну» та «Геліос», а потім, влітку 2018-го, Олійник несподівано опинився у Фінляндії, де чотири роки відносно непогано грав за «Сейняйокі». Тепер 35-річного хлопця знову потягнуло додому – у «Ворсклу», де Денис, як і інші новачки, підписав контракт на один сезон.

Володимир СТАХОВ

Товариські матчі
06.07.2022
«Полтава» – «Олександрія» – 2:1 (1:1).
Гол «Олександрії»: Цуріков (26).
07.07.2022
«Полісся» С – «Колос» – 1:3 (1:1).
Голи «Колоса»: Ісаєнко (31), К. Попов (58), А. Циганков (82).
«Кремінь» – «Інгулець» – 1:4 (1:2).
Голи «Інгульця»: Головкін (14), Мандриченко (38), потенційний новачок-1 (61), потенційний новачок-2 (77).
«Антальяспор» (Туреччина) – «Металіст» – 0:1 (0:0).
Гол: Танковський (90+5).
«МЕТАЛІСТ» (старт): Рибка, Вернаттус, Мизюк, Ралюченко, Танчик, Танковський, Бабенко, Цвіренко, Кайдалов, Підлепенець, Демченко.
08.07.2022
«Чарда» (Словенія) – «Дніпро-1» – 0:14 (0:5).
Голи: Довбик (6, 16, 36), Лучкевич (17, 38), Сарапій (47), Громов (49, 66), Соловйов (61), Лебедєв (64, 70), Піхальонок (78, 82), Лебедєв (83).
«ДНІПРО-1» (1-й тайм): Юрчук, Горбунов, Логінов, Чоботенко, Кононов, Матюшенко, Рубчинський, Когут, Лучкевич, Назаренко, Довбик; 2-й тайм: Рибак, Картушов, Порох, Сваток, Адамюк, Сарапій, Соловйов, Піхальонок, Лебедєв, Горбунов, Громов.
«Легія» (Польща) – «Зоря» – 2:1 (1:1).
Гол «Зорі»: Назарина (27, з пенальті).
«ЗОРЯ»: Мацапура (Жилкін, 71), Данченко (Алефіренко, 61), Імереков (Алібеков, 76), Батагов (Снурніцин, 61), Сміян (Байрук, 76), Чурко (Казаков, 61), Назарина (Тлумак, 76), Кабаєв (Крістіан, 61), Луньов (Кисіль, 46; Скорко, 84), Мишньов (Хлань, 46; Нагнойний, 84), Гладкий (Матеус, 46; Абдуллаєв, 84).
«Нива» Б – «Колос» – 0:1 (0:1).
Гол: Болбат (8).
09.07.2022
«Ягеллонія» (Польща) – «Рух» – 1:2 (0:1).
Голи «Руха»: Сапуга (40), Руніч (56).
«РУХ»: Паньків, Лях, Холод (Кітела, 85), Білий, Роман (Сич, 45), Федорчук (Пастух, 76), Підгурський (Таллес, 45), Бойчук (Квасниця, 72), Сапуга, Руніч (Притула, 72), Климчук (Карабін, 72).
«Зімбру» (Молдова) – «Чорноморець» – 0:3 (0:2).
Голи: Русин (23), Селін (44), Кравченко (65).
«ЧОРНОМОРЕЦЬ»: Паст, потенційний новачок, Селін, Джеймс, Путря, Кравченко, Політило, Кузик, Брагару, Штогрін, Русин. На заміну виходили: Варакута, Войтіховський та потенційні новачки.
«Севлюш» – «Минай» – 0:4 (0:0).
Голи: Трвердохліб (48), Байдал (63), Горін (76), Кулієв (82).

Exit mobile version