Топовий виклик – 2

Незадовго перед черговим етапом відбіркових матчів Євро-2024 в італійців змінився головний тренер. Попередній наставник збірної Італії Манчіні звабився на «тепло-валютні» принади Саудівської аравії, збірну якої він тепер очолює. Заміну італійці знайшли швидко і гідну. Лучано Спаллетті, який разом з Наполі минулого сезону виграв Скудетто. Щодо фаховості цього тренера питань немає. Але є одна обставина, яка тимчасово могла зіграти певну роль – до цього Спалетті ніколи був керманичем збірної команди. А, як кажуть у нашій Одесі, очолювати клуб і очолювати збірну – це дві великі різниці. І у своєму першому матчі у цій новій для себе іпостасі Спалетті втратив очки в попередньому турі в Північній Македонії. До речі, після цього матчу наставник збірної Італії у поєдинку зі збірною України пообіцяв ротації у складі своєї команди.

Група С
12 вересня

ІТАЛІЯ – УКРАЇНА – 2:1 (2:1)
Голи: Фраттезі (12, 29) – Ярмоленко (41).
Турнірне становище
1. Англія  13
2. Італія  7
3. Україна   7
4. Північна Македонія   7
5. Мальта   0

Передматчеве
Сергій Ребров не включив до заявки трьох своїх підопічних: Тимчика, Матвієнка і знову Піхальонка. З Тимчиком і Матвієнком – все було зрозуміло, об’єктивні причини. З Піхальонком було побоювання, що Сергій Станіславович знову зробить ставку на вістрі атаки на Романа Яремчука. Ні, зміна в атакувальній ланці відбулася, замість Яремчука на старті в нашій команді з’явився Артем Довбик. Чому ж не використати напрацьовану у багатьох матчах зв’язку Піхальонок-Довбик. Ребров віддав перевагу Георгію Судакову. В центрі захисту вимушена заміна Матвієнка на Кривцова. І кардинальне нововведення у порівнянні з матчем з англійцями – поява на правому фланзі півзахисту Андрія Ярмоленка і перекидання на лівий замість Михайла Мудрика у невластиву для нього позицію Віктора Циганкова. Оригінально, може й зіграє. В італійців теж у порівнянні з попереднім матчем з Північною Македонією відбулися перестановки, але їх важливість оцінюватимемо по ходу матча.

Матч
Італійська експресія, на відміну від англійського натиску викликала не український спротив, а паніку. Коли ти своєю експресією вводиш супротивника в ступор, тоді розбиратися із противником легко. Нічого надзвичайного італійці не запропонували, просто користувалися тремтінням в ногах українських футболістів, яке, на жаль, передалося і в руки Георгія Бущана. У перші півгодини матчу італійці могли забити 4–5 «законних» голи. Забили два з часткою випадковості. Судаков послизнувся. Питання, що Судаков, диспетчер, робив на позиції правого захисника? Другий гол у наші ворота – випадковий саморикошет італійців. Не витримали наші лінію офсайту. Але у цих випадковостях була закономірність. Кількість переросла у якість. Коли італійці заспокоїлись, а десь і притомилися від власних «емоцій», після 30-ї хвилини футболісти збірної України змогли прийти у свій нормальний стан, коли можна щось створювати і біля воріт суперника. Непогано себе, доки були сили, виявив Андрій Ярмоленко. Якусь напругу для захисників суперників створював Артем Довбик. «Ожив» Георгій Судаков. Все це разом нарешті призвело до контргри. Так, теж не без частки випадковості, але це привело до закономірного голу у відповідь. Розвинути цю тенденцію у другому таймі не вдалося. Заміни не посилили нашу гру. Була одна нагода у нас, ударна позиція і заблокований постріл Циганкова (експеримент з переведенням його на лівий фланг провалився). Були нагоди у італійців. Загалом, справедливий за грою результат, який залишає шанси на вихід до фінального турніру для обох команд. Це хороший досвід, з якого треба зробити якісні висновки.

Післяматчеве
Залишається той самий розклад, який був озвучений після попереднього матчу збірної України з англійською командою. Якщо не станеться нічого несподіваного, доля путівки до фінального турніру Євро-2024 буде вирішуватися в останньому турі у матчі збірних України і Італії в листопаді. Нам потрібна буде перемога з будь-яким рахунком. Ми залишаємося у грі.

Володимир СТАРИНСЬКИЙ