Спортивна газета "Вболівальник"

Теоретичний спокій

Передмова. Групи E/F

Мінімальними несподіванками або тотальною відсутністю сюрпризів повинні відзначитися дуелі у квартетах E та F, де Іспанія, Німеччина, Бельгія та Хорватія отримають можливість провести тренування з підвищеною відповідальністю перед важливішими матчами на стадії плей-офф.

СВІТ-E
Група Е стала єдиною бригадою світової першості, де зустрінуться чемпіони планети. Іспанці свій перший та останній титул взяли у 2010 році, а Німеччина здобула чотири звитяги (1954, 1974, 1990, 2014), звісно, якщо рахувати й здобутки Федеративної Республіки Німеччини. Єдиною країною Німеччина стала лише в кінці 1990 року, коли відбулося об’єднання західної ФРН та східної Німецької Демократичної Республіки (НДР).
Збірна Німеччини зазвичай без проблем проходить кваліфікаційні етапи великих турнірів, тому остання відбірна кампанія не здивувала: дев’ять перемог та одна поразка. Невдачу у грі з Північною Македонією варто вважати збігом обставин. Також без проблем свою кваліфікаційну групу пройшла Іспанія, а поразка від Швеції та нічия з Грецією не вплинули на загальний успіх з шістьма перемогами в активі.
В процесі підготовки до чемпіонату світу-2022 травму отримав досвідчений німець Марко Ройс, на місце якого прийшов його одноклубник Юссуфа Мукоко, якому в день початку турніру виповнилося 18 років (20.11.2004). Саме він став наймолодшим гравцем у Катарі, причому у відносно комфортній групі креативний виконавець дортмундської «Боруссії» може отримати певний ігровий час. Варто відзначити, що Мукоко народився в Камеруні, але у 2014 році з батьками переїхав в Німеччину, де й почав активно займатися футболом.
А третім за віком футболістом поточного чемпіонату світу вважається півзахисник «Барселони» Гаві (05.08.2004), який теж може стати одним з відкриттів турніру. Досить несподівано в іспанській збірні опинився інший представник каталонського колективу – Алехандро Бальде. Ще один талант, якому лише 19 років, вперше може зіграти за національну збірну, а виклик хлопець отримав, бо через травму Катар залишив захисник Хосе Гайя.
Важливим варто вважати й той факт, що фаворити квартету зустрінуться в другому турі групового етапу, коли ще не буде визначеності в турнірній таблиці. Тому, ймовірно, 27 листопада ми зможемо побачити увесь потенціал збірних Іспанії та Німеччини, коли буде можливість зробити певні висновки щодо претензій команд на світовий трон. Також хочеться вірити, що Японія та Коста-Рика чимось потішать, а не стануть хлопчиками для биття.

СВІТ-F
Дещо інша картина вимальовується в групі F, оскільки Бельгія та Хорватія, якщо раніше уникнуть незапланованих втрат, в третьому турі гратимуть у своє задоволення, опираючись на багатьох резервістів. Бельгійська команда відбірний цикл пройшла дуже спокійно, суттєво випередивши усіх конкурентів, а найближчими переслідувачами були наш знайомий Уельс та Чехія. Хорватам довелося значно складніше! Росіяни перед останнім туром випереджали конкурента на два очки, плануючи очну дуель завершити з комфортним нічийним результатом. І наші схиблені сусіди були близькими до успіху, однак незадовго до завершення зустрічі господарі поля потішили вболівальників (1:0), що відвідали гру в Спліті. А вже наступного року виявилося, що росіянам кров важливіша, аніж футбол, тому вони розпочали війну проти нас. На жаль, тепер проливається українська кров, але добре, що й російські нелюди повертаються додому в мішках. Перемога буде за нами!
Скласти конкуренцію фаворитам квартету спробує збірна Марокко, яка на шляху до чемпіонату світу в останньому раунді африканського відбору легко переграла ДР Конго (1:1, 4:1). В команді Валіда Реграгі варто відзначити кількох непересічних виконавців, а такими вважаються: захисники Ашраф Хакімі (ПСЖ, Франція), Нуссер Мазрауї («Баварія», Німеччина), Наїф Агер («Вест Хем», Англія), хавбеки Софьян Амрабат («Фіорентина», Італія), Хакім Зієш («Челсі», Англія), Софьян Буфаль («Анже», Франція), Амін Аріт («Марсель», Франція) та нападник Юссеф Ен-Несірі («Севілья», Іспанія). Тому теоретично марокканські хлопці зможуть комусь створити труднощі.
Канадський колектив став найкращим у кваліфікації своєї зони КОНКАКАФ, випередивши Мексику, США та Коста-Рику, які також зіграють в Катарі. Однак при цьому представник Північної Америки може говорити лише про одного чи двох помітних виконавців. Головною зіркою Канади, звісно, вважається Альфонсо Девіс, який перейшов з «Ванкувера» в «Баварію» ще на початку 2019 року. Тоді німецький гранд віддав за юного гравця 10 мільйонів євро, а в поточному сезоні 22-річний Альфонсо стабільно грає за найсильнішу команду Німеччини. Канадський футболіст ліберійського походження раніше вважався фланговим захисником, але тепер хлопець може ефективно грати й на позиції креативного лівого хавбека.
Іншим помітним гравцем канадської збірної треба назвати Джонатана Девіда, який приблизно п’ять років тому приїхав з «Оттави» в бельгійський «Гент», а перед початком сезону-2020/21 нападник перейшов у «Лілль» за 27 мільйонів євро. У поточній французькій першості 22-річний Девід посідає четверту сходинку в бомбардирській класифікації – дев’ять голів, а це серйозне досягнення після п’ятнадцяти турів, тим паче що про три результативні передачі забувати не варто. Однак двох яскравих хлопців навряд чи вистачить для створення гучної сенсації, тому варто залишитися з думкою, що Бельгія та Хорватія, якщо відповідально поставляться до матчів групового етапу, повинні спокійно пройти в 1/8 фіналу.

Володимир СІРИЙ

Exit mobile version