Така різна висота

Дев’ятий етап «Діамантової ліги» цікавив нас виключно з точки зору жіночих стрибків у висоту, але й вони не змогли принести необхідні позитивні емоції, хоча двома нагородами українки змогли потішити українських вболівальників.

ТИША ПІСЛЯ СВІТУ
Минула субота не відзначилася стрибками у довжину чи потрійними стрибками у представниць слабкої статі, тому Марина Бех-Романчук ніяк не могла про себе нагадати. Також відчувалась нестача бігової дисципліни на 400 метрів з бар’єрами, тому Анна Рижикова та Вікторія Ткачук також не відвідали польське місто Хожув. Це наші важливі легкоатлетичні дисципліни, але головні надії ми традиційно пов’язуємо з сектором для стрибків у висоту, де стабільно змагаються Ярослава Магучіх, Ірина Геращенко та Юлія Левченко, а нещодавно до них додалася Катерина Табашник, яка поступово демонструє певний прогрес.
Саме на український квартет ми сподівалися у Польщі, куди також приїхали представниці п’яти інших країн, тобто в переліку учасників першості ми займали панівне місце, маючи у стартовому протоколі чотири позиції з дев’яти. Насправді хотілося, аби до наших хороших сусідів завітала чинна чемпіонка світу Елінор Паттерсон, однак австралійка вирішила пропустити старт, тому Магучіх, яка залишилась другою на світовій першості (Юджин, США, 15–24 липня), не змогла повернути борг принциповій суперниці.
Погляд на склад учасниць дозволяв зрозуміти, що у Ярослави просто не буде конкуренток… І навряд чи хтось зможе з цим сперечатися, однак після чемпіонату світу сталося звичне падіння результатів, адже пік форми позаду, а попереду лише другорядні турніри. Тому в Хожуві українка неприємно здивувала, коли лише з третьої спроби взяла 1,92 м. Варто нагадати, що в Юджині «срібло» Магучіх приніс стрибок на 2,02, а тут з посередньою висотою виникли труднощі.
Також 1,92 м в першого стрибка подолала Сафіна Садуллаєва, яка після цього вирішила штурмувати 1,95 м, а наша землячка несподівано перейшла на рівень 1,98 м. Навіщо?.. Можливо, Ярослава відчувала впевненість у власних силах, однак усі її стрибки не відрізнялися один від одного. Магучіх без проблем і з певним запасом долала висоту головою та плечима, однак після цього стабільно заважали сідниці, через які поперечка падала. Представниця Узбекистану також не змогла розв’язати свою задачу, але за кількістю спроб на 1,92 м вона залишилась на першій сходинці.
На третю позицію претендували п’ять спортсменок, яким вдалося взяти 1,88 м. Приємно, що у цьому переліку вирізнялася Табашник, якій вистачило одного стрибка для «бронзи», а от Ірина Геращенко лише з другої спроби змусила поперечку залишитися на 1,88 м, тому ця українка змогла похвалитися лише шостим місцем. Зовсім погано в Польщі стрибала Юлія Левченко, яка з тренувальною висотою 1,84 м опинилася на останній – дев’ятій позиції.

ВАГА МЕМОРІАЛУ
Усім відомо, що 400 метрів з бар’єрами – це коронна дистанція для Фемке Бол. Цієї дисципліни, як зазначалося, не було, однак титулована нідерландська спортсменка завітала в Хожув. Навіщо? Вона вирішила просто підтримувати форму – нехай навіть завдяки незвичній для себе дистанції 400 метрів (без зайвих перешкод). Як не дивно, але Фемке перемогла, причому їй вдалося встановити особистий рекорд, національний рекорд, а також було оновлене найкраще досягнення звітних змагань.
Оновлення рекордів турніру в Польщі відбувалося 6 серпня досить часто, оскільки на цю першість вперше приїхали атлети найвищого рівня. Раніше це був просто меморіал Каміли Сколімовської, а тепер мова йде про етап «Діамантової ліги». Організатори елітної серії шукали альтернативні локації для проведення змагань після скасування китайських етапів, зробивши вибір на користь Хожува, з чим польська сторона, звісно, не сперечалася. Довелося при цьому багатьом польським атлетам відмовитися від медальних амбіцій в умовах високої конкуренції, але перемагають найсильніші – це головна істина. Своїх вболівальників потішила лише Наталія Качмарек, яка опинилася за спиною вже згаданої Бол у бігу на 400 метрів.
Головною дисципліною меморіалу завжди вважалося метання молота, адже саме цією справою свого часу займалася Сколімовська. Ці старти відбулися, але вони не входили в програму «Діамантової ліги», тому в цьому сенсі усі були задоволені. До речі, треба відзначити, що Сколімовська – це видатна польська спортсменка, яка у 2000 році виграла Олімпіаду (Сідней, Австралія), коли їй було усього 17 років. Після цього на найвищий рівень вона не виходила, але постійно претендувала на високі місця, виграючи, приміром, нагороди на чемпіонатах Європи.
Немає сумнівів, що Каміла ще б неодноразово про себе нагадала, однак в 2009 році у віці 26-ти років її серце перестало битися. Трагічна історія сталася під час чергового тренувального циклу, коли спортсменці стало зле. Екстрена госпіталізація, на жаль, не допомогла, а потім лікарі констатували смерть дівчини через емболію легеневої артерії. Одразу ж польська сторона започаткувала турнір пам’яті Сколімовської, який спочатку асоціювався лише з метанням молота, але потім першість вдалося розширити до багатьох легкоатлетичних дисциплін.
Наступний етап «Діамантової ліги» 10 серпня прийме Монако.

Петро ЛУЦЕНКО

9-й етап. Хожув (Польща)
06.08.2022
Жінки
Стрибки у висоту
1. Сафіна Садуллаєва (Узбекистан) 1,92
2. Ярослава Магучіх (Україна) 1,92
3. Катерина Табашник (Україна) 1,88
…6. Ірина Геращенко (Україна) 1,88
…9. Юлія Левченко (Україна) 1,84