Столичні страждання

4-й тур

З третьої спроби найбільш титулований клуб України зміг набрати перші очки у поточній першості, для чого довелося гарно попрацювати у грі з потенційним аутсайдером турніру зі Львова.

11 вересня
«ДИНАМО» (Київ) – «ЛЬВІВ» – 1:0 (1:0)
Гол: Буяльський (32).

Попередній чемпіонат країни не вдалося завершити через агресію росіян, тому, аби розв’язати питання єврокубкових квот, довелося зафіксувати турнірну таблицю за підсумками лише першої частини сезону. При цьому, варто нагадати, чемпіон України не визначався, також не нагороджувалися призери, а якщо говорити масштабно, то попередня першість не буде враховуватися у фіксації титулів команд. Саме з цього приводу турнір-2020/21 треба вважати найсвіжішим, якщо оцінювати здобутки клубів. Якраз за цим принципом «Динамо» вважається чинним чемпіоном країни, «Шахтарю» залишається звання найсвіжішого срібного призера, а третьою силою тоді стала «Зоря».
Від нагадування про недалеке минуле треба переходити до сьогоднішнього дня, а до звітної зустрічі «біло-сині» підійшли після п’яти поразок поспіль! Спочатку кияни двічі програли португальській «Бенфіці» у кваліфікації Ліги чемпіонів (0:2, 0:3), а потім були великі проблеми на внутрішній арені, про що говорять невдачі в іграх з «Дніпром-1» (0:3) та «Зорею» (2:3). Доповнює цю картину програш в Стамбулі, де не вдалося образити турецький «Фенербахче» вже на стадії групового етапу Ліги Європи (1:2).
Саме у цій зустрічі Мірча Луческу отримав додаткові кадрові труднощі, адже на тривалий термін випали основний воротар та важливий гравець середини поля. Георгій Бущан з певним дискомфортом грав в четвер, після чого лікарі прийшли до висновку, що гравець пошкодив колінний суглоб. За попередніми даними клубних лікарів у Бущана підозра на травму меніска. Гравцеві знадобиться поглиблене обстеження. Якщо ж діагноз підтвердиться, то ми не побачимо голкіпера три чи чотири тижні.
Зовсім погані справи у Миколи Шапаренка, у якого лікарі діагностували розрив передньої хрестоподібної зв’язки колінного суглоба. Це одна з найважчих травм у футболі, тому не здивували й прогнози, які говорять про те, що півзахисник буде лікуватися дуже довго – 5–6 місяців, а його повернення повинно збігтися з початком весняної програми поточного сезону.
Тому вже без цих важливих виконавців «біло-сині» здобували перемогу на львівському стадіоні. Місце Бущана на лінії воріт зайняв Денис Бойко, а в опорній зоні розташувався Володимир Шепелєв. Також треба відзначити спробу тренера перевірити з перших хвилин потенціал резервістів на флангах оборони, де з’явилися Олександр Тимчик та Костянтин Вівчаренко. Пограли вони лише 60 хвилин, але потім, коли на поле вийшли Олександр Караваєв та Владислав Дубінчак, глобально нічого не змінилося. Також на вістрі атаки не було принципової різниці між Денисом Гармашем та Владиславом Ванатом.
Відсутність різниці, як можна здогадатися, говорила про низький рівень гри у виконанні киян, які фактично створили один реальний гольовий момент. Проблемою «Львова» до перерви стала позапланова втрата м’яча, після чого динамівці отримали кількісну перевагу на чужій половині поля, чим скористався Віталій Буяльський, котрий забивав з близької відстані, а чудову передачу партнеру віддав Віктор Циганков. На першій стадії швидкої атаки, треба додати, усе правильно зробили Сергій Сидорчук та Гармаш.
От і усі цікаві події біля воріт Олександра Ільющенкова. А біля володінь Бойка взагалі нічого не відбувалося, хоча, як зазначалося, одразу кількох основних виконавців з перших хвилин у складі киян не було. Цим теоретично міг скористатися «Львів», який нещодавно двічі вразив ворота «Зорі», але складалося враження, що підопічні Олега Дулуба 11 вересня вперше зустрілися… «Вболівальник» нещодавно говорив, що гра третього туру «Кривбас» – «Львів» може стати найжахливішою в усьому чемпіонаті з точку зору конструктивних дій. Тепер маємо інший матч, який динамівці все ж змогли зробити трохи живим, а на що у найближчому майбутньому сподівається львівський колектив – сказати важко…

Ігор КРОВНИЙ