Спортивна газета "Вболівальник"

«Спортивна Честь України»

Рейтинг квітня-2023

Насиченість останнім часом календаря різноманітними і важливими спортивними подіями (матчі національної і молодіжної збірних України з футболу, завешення баскетбольних, гандбольних, хокейних та інших українських і міжнародних змагань) елементарно нам не залишали місця для для того, щоб відзначити найкращих українських спортсменів за підсумками результатів квітня цього року. Настав час відновити справедливість, згадати і вшанувати досягнення тих атлетів, які у цей часовий відрізок примножували спортивну славу України та відзначилися на аренах сівту і у вітчизняних змаганнях. Тим більше приводів достатньо. Зокрема того місяця відбулася низка європейських чемпіонатів у різних видах спорту (боротьба, спортивна гімнастика, важка атлетика), а також інших важливих і цікавих спортивних змагань.

1. Ілля Ковтун (спортивна гімнастика)
19-річний черкасець Ілля Ковтун виграв два особисті заліки Кубка світу – на перекладині та паралельних брусах. На заключному етапі Кубка світу в Каїрі Ілля виграв «золото» в обох дисциплінах, оформивши перемогу в загальних заліках. Загалом на різних етапах Ковтун завоював вісім медалей, серед яких п’ять золотих.
Також перед заключним етапом Кубка світу Ілля Ковтун на змаганнях чемпіонату Європи зі спортивної гімнастики у турецькому місті Анталія пробився до п’яти індивідуальних фіналів. У підсумку український атлет виграв дебютне «золото» на цьому рівні, ставши першим на паралельних брусах, а також завоював «бронзу» у багатоборстві та вправах на перекладині. Нагорода Іллі на поперечині стала для України першою з 2009 року. Востаннє Україна завершувала Євро зі спортивної гімнастики з чотирма медалями у 2017 році (ще одну «бронзу» для нашої команди здобув Ігор Радівілов).
Крім того, за підсумками Кубка світу збірна України здобула перемогу у загальному медальному заліку – 13 медалей (6+5+2). Вісім з цих нагород (більше половини) здобув саме Ковтун.
Після успішних звитяг Ілля Ковтун, зокрема, заявив:
– Медалі, звичайно, це винагорода за плідну роботу, показник основного пріоритету на кожному старті, та найбільше я задоволений тим, що майже кожного разу вдається підійняти прапор нашої країни на найвищу сходинку п’єдесталу, й зробити так аби увесь світ слухав наш гімн. Щоб всі бачили незламність вільного українського народу й непохитність наших намірів відстояти своє.

2. Василь Михайлов, (вільна боротьба)
27-річний уродженець Одещини Василь Михайлов здобув дебютну «золоту» нагороду для української збірної на чемпіонаті Європи з боротьби, який відбувся у хорватському Загребі. До речі, для української збірної вихід нашого борця до фіналу це лише третє подібне досягнення європейських чемпіонатів у вільній боротьбі за останні 10 років і перший тріумф за цей час.
Михайлов на шляху до золотого фіналу здолав двох експредставників Росії: в 1/8 фіналу українець переміг Ахсарбека Гуляєва (представляє Словаччину) з рахунком 15:4, а в 1/4 фіналу – Хетага Цаболова (представляє Сербію) з рахунком 8:1.
Для Василя Михайлова – це був перший у кар’єрі вихід у фінал чемпіонату Європи.
У фінальному поєдинку за «золото» наш борець зустрівся з греком Георгісом Кугіумцідісом, чинним чемпіоном Європи. Василь Михайлов відмінно провів фінальний поєдинок. У фіналі український борець вільним стилем переміг іменитого суперника з рахунком 3:1 і здобув на Євро-2023 для України першу медаль найвищого ґатунку.

3–6. Каміла Конотоп, Ірина Деха (обидві – важка атлетика), Аліна Грушина-Акобія, Ірина Коляденко (обидві – вільна боротьба)
Наступні чотири місця в рейтингу квітня «Вболівальник» віддає нашим славним представницям спортивного жіноцтва. Ми свідомо не стали розташовувати когось вище, когось нижче, бо всі вони здобули почесні титули чемпіонок Європи. Їхній здобуток – два «золота» у важкій атлетиці, і два «золота» у вільній боротьбі.
Збірна України з національним рекордом завершила чемпіонат Європи з важкої атлетики, який відбувся у столиці Вірменії – Єревані. «Синьо-жовті» на турнірі здобули вісім «великих» медалей, тобто були виграні за сумою двох вправ – у ривку та поштовху. За кількістю «великих» медалей збірна України встановила національний рекорд. Українські спортсмени здобули на Євро-2024 загалом 21 нагороду.
Золоті медалі у складі української збірної на Євротурнірі виграли Каміла Конотоп та Ірина Деха, які стали абсолютними чемпіонками у вагових категоріях до 59-ти та 81 кг відповідно. Ще одне золото здобув уже згаданий Василь Михайлов. Три золоті медалі – найкращий результат України з Євро-2019.
Збірна України з боротьби з покращенням результату у порівнянні з 2022 роком завершила виступи на чемпіонаті Європи, який пройшов у хорватському Загребі,
У повному складі Україна змогла здобути на чемпіонаті Європи 11 медалей: три золотих, чотири срібних та чотири бронзових. У порівнянні з попереднім Євро Україна здобула на чотири медалі більше. Востаннє більше десяти нагород на одному чемпіонаті Європи українські борці здобували у 2021 році. Найбільшу кількість нагород на Євро-2022 здобули борчині, – шість медалей. Серед них дві золоті нагороди: Аліна Грушина-Акобія (до 57 кг), яка захистила звання чемпіонки Європи та Ірина Коляденко (до 62 кг).

7. Ірина Глібко (гандбол)
Українська гандбольна жіноча збірна вперше за 14 років виборола право зіграти у фінальному турнірі чемпіонату світу. Гандбол командний вид спорту. Тому тут важко виділити когось одного персонально. Будь-який успіх – результат зусиль усього колетиву без винятку. І все ж наважимося назвати одне ім»я, щоб відзначити цей колосальний успіх наших гандболісток в індивідуальному рейтингу (в командному – жіночій збірній України з гандболу віддано першість).
33-річна гравчиня Ірина Глібко – капітан нашої національної жіночої гандбольної команди. Це статус, який свідчить про її роль у колективі, який вимагає особливої відповідальності. До того ж Ірина є бомбардиром збірної України. Зокрема, вона стала найрезультативнішим гравцем у складі української команди у вирішальному матчі відбору на чемпіонат світу проти Північної Македонії.
На клубному рівні Ірина Глібко представляє румунський клуб «Римніку Вилча», у складі якого є також однією з найкращих бомбардирів у Європейській лізі.

8–9. Володимир Конєв (баскетбол), Сергій Бабинець (хокей)
Знову «Вболівальник» вирішив розділити лаври пошани для двох спортсменів порівно. Йдеться про двох провідних гравців, які у складі своїх команд вибороли чемпіонське звання у вітчизняних змагання з баскетболу і хокею.
Володимир Конєв став чемпіоном української баскетбольної Суперліги у складі київського «Будівельника», який завершив сезон з 31 перемогою в 32 матчах. Конєв визнаний MVP чемпіонату Суперліги-2022/23.
Форвард «Будівельника», який є членом збірної України, зіграв у 31 грі регулярного чемпіонату, в яких приносив своїй команді 15.2 очок, робив 6,6 підбирання, 3,4 передачі, а його рейтинг ефективності склав 18,9 балів. Він став четвертим за результативністю гравцем чемпіонату, увійшов до топ-10 за підбираннями та до топ-5 за рейтингом ефективності.
Чемпіонський титул, велика роль у здобутті якого належить і Володимиру Конєву, цього сезону став 11-м для «Будівельника» в історії чемпіонатів України. Це рекордний показник за виграними титулами чемпіона Суперліги.
Чемпіонат України з хокею завершився тріумфом «Сокола». Кияни другий рік поспіль виграли національний чемпіонат України і вчотирнадцяте в своїй новітній історії. Нападник «Сокола» Сергій Бабинець отримав звання найціннішого гравця плей-оф (MVP).
Для з’ясування найсильнішого в сезоні довелося учасникам фіналу плей-офф здолати максимально можливий шлях серії у п’ять матчів. Перемога «Соколу» дісталася в напруженній
феєричній боротьбі, коли інтрига залишалася да останньої миті протистояння. У фіналі плей-оф проти переможця регулярного сезону «Кременчука» хокеїсти столичної команди в шаленій п’ятій визначальній грі вирішили долю «золота» у другому овертаймі на 97-й хвилині, зафіксувавши перемогу у найтривалішому поєдинку в історії фіналів. Автором «золотої» шайби став нападник «Сокола» Сергій Бабинець, який здобув свій восьмий чемпіонський титул.

10. Еліна Світоліна (теніс)
Повернення цієї тенісистки «Вболівальник» вирішив відзначити і з огляду її попередніх досягнень, і вшановуючи її надзвичайну відданість спорту тепер.
Найвизначніша українська жіноча тенісистка, екс-третя ракетка світу Еліна Світоліна провела свій перший матч на офіційному турнірі після декретної відпустки. Екс-перша ракетка України 28-річна тенісистка повернулася на корт 3 квітня на змаганнях WTA 500 у американському Чарльстоні.
Річна відсутність у великому тенісі, зрозуміло, не могла не позначитися тоді на грі Еліни. Їй банально не вистачало фізичної підготовки на весь матч. За час річної відсутності Світоліна випала у рейтигу WTA із топ-1000. Проте самовіддана праця і набуті майстерність та досвід уже приносять очікуваний результат. Сподіваємось, що незабаром Еліна повернеться на звичні для неї висоти світового тенісу.

Команда
Жіноча збірна України з гандболу
Жіноча збірна України з гандболу здобула путівку на фінальний турнір Чемпіонату світу-2023. Наша команда успішно подолала другий раунд кваліфікації ЧС-2023 у протиборстві зі збірною Північної Македонії. Українські гандболістки двічі здолали суперниць. В гостях – 24:22 (14:8). І у матчі-відповіді вдома – 31:22 (24:12). Українки не були учасницями Чемпіонату світу з 2009 року.
Сам фінальний турнір відбудеться з 29 листопада по 17 грудня у трьох скандинавських країнах – Данії, Швеції та
Норвегії. Найкращий результат у своїй історії жіноча збірна України з гандболу показала на ЧС-2003, коли посіла четверте місце.

Подія
Бойкотування спортивних змагань
Наприкінці березня Уряд України ухвалив рішення про бойкот змагань, на яких будуть представлені спортсмени з росії. За його порушення проти спортивних федерацій та окремих спортсменів можуть бути запроваджені санкції.
У квітні офіційну позицію України про бойкотування українськими атлетами спортивних змагань за участі російських і білоруських спортсменів затвердило своїм наказом Мінмолодьспорту України. Це рішення викликало неоднозначні оцінки.

Лауреати рейтингу «Спортивна Честь України» у 2023 році
Січень – Анастасія МЕРКУШИНА (біатлон).
Лютий – Анастасія НОВОСАД (фристайл).
Березень – Ярослава МагуЧІх (легка атлетика).

Exit mobile version