Рейтинг лютого–2023
Насиченість з настанням весни календаря спортивних подій усе примушував відкладати підбиття підсумків здобтків українських спортсменів в останній місяц зими. Але настав час віддавати «борги», кинути погляд назад і з приємність згадати наших співвітчизників, хто потішив українських вболівальників на спортивних аренах лютого. Зазвичай наші найбільші сподівання і надії у зимових видах спорту покладаються на біатлон. Справді, були звитяжні часи. І в нинішньому рейтингу ми надамо біатлону належну увагу. Але останнім часом в Україні розвивається і досягає на міжнародній арені ще один зимовий вид спорту, який не лише за українськими досягненнями конкурує зі стріляючими лижниками, а й досягає вагоміших висот у світовому спорті. Це – фристайл. Саме українській представниці цього виду спорту ми і віддаємо пальму першості у лютневій відзнаці.
1. Анастасія Новосад (фристайл)
Анастасію ми відзначали у січневому рейтингу (9 позиція) за успішні виступи на етапі Кубка світу. А тепер вона підтвердила свій статус однієї з топових спортсменок у цьому виді спорту на головних змаганнях сезону. Анастасія Новосад – дворазова бронзова призерка чемпіонату світу з фристайлу в особистих та командних змаганнях з лижної акробатики, який відбувся у лютому в грузинському Бакуріані. Зокрема, третє місце в індивідуальних змагання з лижної акробатики.
Чемпіонат світу з лижної акробатики. Фінал. Жінки
1. Кун Фаньюй (Китай) 85.30
2. Даніель Скотт (Австралія) 83.84
3. Анастасія Новосад (Україна) 82.84
А також Анастасія здобула бронзову нагороду у командних змаганнях з лижної акробатики разом із своїми партнерами по збірній України Дмитром Котовським і Олександром Окіпнюком, а також Ольгою Полюк і Максимом Кузнєцовим.
Відзначимо, що для наших спортсменів це була перша в кар’єрі медаль чемпіонатів світу, а для української збірної – перша у командних змаганнях.
Анастасія Новосад також посіла високе п’яте місце у загальному заліку Кубка світу з фристайлу сезону 2022/2023.
2. Дмитро Підручний (біатлон)
Наш капітан чоловічої збірної з біатлону заслуговує на відзнаку, як мінімум. за двома критеріями. Власне спортивні результати і виявлений характер у протистоянні із не сприятливими обставинами. Перед чемпіонатом світу в німецькому Обергофі Дмитро через травму коліна та подальшу операцію на рівні Кубка світу провів лише один старт (етап в естафеті). Спринт на світовому біатлонному форумі планети був для Підручного перший особистий старт на найвищому рівні у сезоні 2022/23. Під час гонки Дмитро зміг закрити усі мішені на обох вогневих рубежах – став одним із шести атлетів, хто зробив це. Після другої стрільби Підручний вийшов на шостому місці у доволі щільній конкуренції, але завдяки сильному останньому колу зміг відіграти одну позицію і зрештою фінішував п’ятим. Це найкращий результат для України загалом у сезоні 2022/23 на найвищому рівні серед змагань біатлоністів. Відставання від переможця на фініші у Підручного склало 53 секунди, а до медалі – 14 секунд.
До речі, при майже тотальній норвезькій домінації у чоловічому біатлоні, Дмитро Підручний зміг стати єдиним не норвежцем у топ-6 цієї гонки.
На жаль, відстоювання спортивної честі своєї країни через біль, вартували Дмитрові дострокового закінчення сезону. Але це не може не викликати пошани.
3. Андрій Лунін (футбол)
24-річний український футболіст Андрій Лунін став переможцем клубного Чемпіонату світу з футболу 2022 року у складі іспанського «Реала».
До того він ставав володарем Ліги чемпіонів, Суперкубка УЄФА, Суперкубка Іспанії та чемпіоном Іспанії, але у статусі запасного воротаря цього клубу.
Цього разу через травму основного голкіпера мадридської команди Тібо Куртуа Андрій відіграв матчі фіналу престижного футбольного турніру від свистка до свистка, заслужено поділивши лаври успіху разом із партнерами по клубу. «Реал» вп’яте в історії виграв клубний чемпіонат світу з футболу і залишається найтитулованішим клубом в історії цього турніру. Формально переможцем цього турніру значиться ще один українець – Дмитро Чигринський 2009 року у складі «Барселони», але він, на відміну від Луніна, на поле у фінальних поєдинках змагання не виходив.
4. Христина Дмитренко (біатлон)
Христина у спринтерській гонці на етапі Кубка IBU в канадському Кенморі здобула бронзову нагороду. Це була перша медаль
23-річної української біатлоністки на дорослому рівні і друга медаль сезону для України на Кубку IBU. Христина Дмитренко до чистої стрільби змогла додати також непоганий хід по дистанції і закінчила гонку на третьому місці.
Кубок IBU. Кенмор: жіночий спринт
1. Марен Кіркейде (Норвегія) (0+1) 22:15.3
2. Паула Боте (Франція) (0+1) +12.2
3. Христина Дмитренко (Україна) (0+0) +30.6
Цей подіум для Христини – перший у дорослій кар’єрі. Її попередній найкращий результат на дорослому Кубку IBU в особистих стартах – 28-е місце.
5–8. Степан Кінаш, Віталій Мандзин, Олександра Меркушина, Дарини Чалик (біатлон)
Четвірка юних надій українського біатлону вибороли бронзову медаль на юніорському чемпіонаті Європи з біатлону в латвійській Мадоні.
Юніорський чемпіонат Європи: змішана естафета
1. Італія (0+9) 1:20:34.0
2. Німеччина (0+11) +10.3
3. Україна (0+8) +36.8
Україна уперше в історії виграла медаль в змішаній естафеті на юніорському чемпіонаті континенту.
9. Емілі Конрад (фехтування)
Емілі – чемпіонка та бронзова призерка чемпіонату Європи з фехтування серед кадетів в особистих та командних змаганнях жіночої шпаги, які відбулися в місті Таллінн, Естонія. В особистих змаганнях шпажисток Емілі Конрад виграла «золото». А потім вона разом зі своїми подругами по збірній України Ганною Максименко, Поліною Спиридоновою та Устиною Огон стали бронзовими призерками у командній шпазі. Варто відзначити успіх усіє української команди. У нашому здобутку загалом одна золота, дві срібні й три бронзові нагороди чемпіонату Європи з фехтування серед кадетів та юніорів, наші спортсмени зійшли на п’єдестал пошани у всіх видах фехтувальної зброї. Хороші перспективи у цьому виді спорту.
10. Євген Марусяк (стрибки з трампліна)
22-річний український стрибун з трампліна встановив найкращий результат України в історії у цьому виді спорту на рівні чемпіонату світу. Сталося це у змаганнях на нормальному трампліні на світовій першості, що відбувся у словенський Планиці, де він фінішував 17-м.
Команда
Футбольний клуб «Шахтар»
«Шахтар» подарував спраглому за зимову паузу до футбольних баталій вболівальнику повернення до еврокубкових емоцій. І цю драматичну битву 23 лютого на полі французького «Ренна», зі звитягою Анатолія Трубіна і щасливою розв’язкою у післяматчевих пенальті. І вихід до 1/8 фіналу Ліги Європи, що дозволило Україні зберегти своє представництво у Лізі чемпіонів і інших єврокубках. Потім була невдача в Роттердамі, але це вже березнева історія, її тут ми не враховуєм.
Подія
Відновлення футбольного сезону в Україні
В кінці лютого знову розпочалися матчі чемпіонату Української прем’єр-ліги. Футбол живе, попри агресію, жорстокість і свавілля терористичного сусіди. Живе у дусі незламності і віри у кінцеву нашу перемогу.
Лауреати рейтингу «Спортивна Честь України» у 2023 році
Січень – Анастасія МЕРКУШИНА (біатлон).