Спортивний героїзм

Головна зустріч минулого вікенду принесла успіх «Оболоні», яка на незвичній для себе арені змогла мінімально перемогти черкаський ЛНЗ, завдяки чому столичний колектив став одноосібним лідером Першої ліги в групі Б.

ПЕРСПЕКТИВНА ПЕРЕМОГА
Домашні зустрічі «пивоварів» зазвичай проходять на «Оболонь-Арені», однак страшні атаки агресора на головне місто країни змусили перенести матч на стадіон «Ювілейний» в потенційно більш спокійну Бучу, страшні часи якої вже позаду. Для обох колективів ця обставина не стала проблемою, адже багатостраждальне місто знаходиться поруч зі столицею, а вболівальників така новина взагалі не турбувала, оскільки, на жаль, ігри в умовах війни проходять з порожніми трибунами.
І дійсно шкода, що довелося грати лише перед камерами, бо команди запам’яталися симпатичним футболом, хоча ігровою та територіальною перевагою переважно володіли господарі поля. Тому логічними виглядають цифри на табло, які змінювалися лише одного разу, але цього вистачило підопічним Валерія Іващенка для звитяги. Переможний м’яч в середині першого тайму забив центральний захисник Артем Тєрєхов, який скористався подачею Олега Слободяна від кутового прапорця. Надалі обидві команди претендували на продовження гольової кампанії, однак перспективні атаки залишилися перспективними атаками.
Подібні перемоги – це великий плюс сьогодні й на майбутнє, адже не треба забувати, що після класичних двох кіл в Першій лізі стартуватиме другий етап чемпіонату, коли перші чотири команди кожної групи створять єдиний октет, а в іншій бригаді гратимуть менш успішні клуби. Важливий нюанс тут полягає в тому, що на другий етап будуть переноситися результати матчів з іншими трьома кращими командами своєї групи на першому етапі. Тому звітна перемога над ЛНЗ дозволить «Оболоні» завчасно мати певний бонус, коли будуть утворені нові октети на наступному відрізку сезону. Також треба нагадати, що на підвищення з Першої ліги підуть дві найкращі команди. А третій та четвертий колективи, ймовірно, будуть проводити перехідні матчі з клубами елітного дивізіону. Цей раунд скасується, якщо виявиться, що на наступний сезон в Прем’єр-лігу заявляться «Десна» та «Маріуполь», які були змушені тимчасово відійти від футбольних справ.
Суботній тріумф дозволив «Оболоні» здобути третю перемогу поспіль, причому в цих зустрічах «пивовари» бездоганно працювали біля своїх воріт – без пропущених м’ячів. А от черкаський колектив Олександра Ковпака перервав свою переможну серію, залишившись з п’ятьма звитягами поспіль. У цих поєдинках ЛНЗ не пропускав, але тепер і ця серія залишилася в минулому.

ЛЬВІВСЬКИЙ ПРОМАХ
В іншій групі Першої ліги продовжує переможну ходу «Полісся». Житомирська команда здобула четверту звитягу поспіль, а свої ворота вдається тримати на замку вже в п’яти зустрічах. Відібрати очки у фаворита в середині вересня змогла лише тернопільська «Нива» (0:0), яка теж планує залишитися в першому квартеті, аби на другому етапі першості грати в групі клубів, які претендуватимуть на перехід в елітний дивізіон.
На високі місця розраховують «Карпати», які в рамках 7-го туру поступилися «Поліссю», після чого, здавалося, львів’яни захочуть реабілітуватися. Немає сумнівів, що таке бажання було, однак є підозра, що «зелено-білі» просто не повірили, що в реалізації цього плану може завадити найслабша команда ліги – «ФСК Маріуполь». В містечку Демидів (поблизу Києва) маріупольський колектив примудрився набрати лише другий бал у поточній першості, образивши авторитетного опонента!
«Карпати» вже на стартових хвилинах примудрилися пропустити, дозволивши супернику забити п’ятий м’яч у поточному сезоні. У складі номінальних господарів поля якісним ударом головою відзначився Єгор Булгаков, а результативний навіс в активі Олександра Чернецького. На далі підопічні Олега Краснопьорова намагалися знайти щастя в контргрі, причому шанси на другий гол були, однак дійти до ще одного влучного «пострілу» не вдалося.
Переважно ж наступали «Карпати», які створили достатньо можливостей для взяття воріт, однак феноменально на останньому рубежі працював Микита Якубенко, якого у складні миттєвості рятували захисники, а ще треба відзначити штангу та перекладину, міцність яких гості теж перевіряли. Однак здобути перемогу наполегливі хлопці Андрія Тлумака не змогли, відзначившись лише одним голом. Маріупольський колектив помилився після перерви, дозволивши супернику організувати побачення з воротарем – Ростислав Тарануха все зробив правильно, а хороший пас віддав умовний резервіст Микола Когут.

КРЕАТИВНИЙ ВОРОТАР
Окремо треба звернути увагу на дербі Полтавської області, яке відбулося в Горішніх Плавнях. У цій зустрічі було все: пауза на повітряну тривогу, червоні картки, гол, який здавався переможним, і результативний удар на останніх секундах поєдинку! Знову варто пошкодувати, що вболівальники такі ігри можуть дивитися лише за межами стадіону.
«Гірник-Спорт» та «Полтава» в неділю не встигли провести й десяти хвилин, а вже довелося йти в укриття (понад годину футболісти відпочивали), після чого арбітр активно почав роздавати червоні картки – неадекватні червоні картки. Суддя Павло Дубровець ще до середини першого тайму вилучив Дмитра Шинкаренко, зафіксувавши зрив очевидної гольової можливості. Однак цієї можливості не було, адже захисник збивав опонента, який в будь-якому випадку не встигав до м’яча! А як зрозуміти дві жовті картки Юрія Сеницького? Спочатку хавбек ледь-ледь зачепив воротаря «Полтави», а потім був звичайний фол в середині поля. Дубровець припустився двох дуже підозрілих помилок…
Кількісною перевагою в форматі «+2» полтавці повинні були скористатися, однак забили вони лише на 84-й хвилині. Навряд чи хтось сумнівався, що гол Євгена Стрельцова стане переможним, але «Гірник-Спорт» у критичній ситуації примудрився відігратися! За чотири секунди до завершення доданого арбітром часу прострілом Артема Сьомки скористався Денис Підручний! Цікаво, що результативну атаку передачею на Сьомку розпочав воротар Максим Коваленко, який задля цього пішов на чужу половину поля! Безпрецедентний випадок командного героїзму!

Голи: Нестеров (4), А. Козак (27).
Вилучення: Бучакчийський (74, «Прикарпаття»).
На 75-й хвилині Будківський («Полісся») не реалізував пенальті.
15.10.2022
«Нива» Т – «Діназ» – 1:0 (1:0).
Гол: Волохатий (16).
«Епіцентр» – «Буковина» – 0:0.
16.10.2022
«ФСК Маріуполь» – «Карпати» – 1:1 (1:0).

«Гірник-Спорт» – «Полтава» – 1:1 (0:0).
Голи: Підручний (90+4) – Стрельцов (84).
Вилучення: Шинкаренко (19, «Гірник-Спорт»), Сеницький (26, «Гірник-Спорт»).
Примітка. Матч «Кремінь» – «Металург» перенесено на 16 листопада.

Друга ліга
7-й тур
14.10.2022
«Хуст» – «Васт» – 5:1 (3:1).
Голи: Луців (15, 28, 33, 56), Мердєєв (72) – Каранга (4).
Вилучення: Павлич (60, «Хуст») – Каранга (60, «Васт»).
«Чайка» – «Реал Фарма» – 3:3 (2:0).
Голи: Хохлов (14), Луценко (24), Гуськов (52) – Вареник (50, 77), Барсуков (54).
Примітка. Матч «Металург-2» – «Нива» Б перенесено на пізніший термін.