«Спортивна Честь України»

Рейтинг вересня-2022

Насичений період змусив трохи посунути вересневі підсумки в українському спорті, однак тепер прийшов час повернути інформаційний борг. Перший місяць осені запам’ятався важливими подіями одразу в кількох дисциплінах, серед яких вирізняються: легка атлетика, боротьба, кульова стрільба, академічне веслування, художня гімнастика і сучасне п’ятиборство. Також не можна залишити без уваги командні звитяги та розчарування, що торкнулися футбольного, баскетбольного та волейбольного середовищ.

1. Ярослава МАГУЧІХ (легка атлетика)
На початку вересня відбувся останній кваліфікаційний етап «Діамантової ліги». В Брюсселі фантастичний результат 2,05 м показала Ярослава Магучіх, яка, звісно, виграла змагання. При цьому в секторі для стрибків у висоту українка намагалася встановили новий світовий рекорд, що не оновлювався 35 років! В 1987 році болгарська спортсменка Стефка Костадінова подолала 2,09 м, тому Ярослава в Бельгії намагалася взяти 2,10 м, однак три спроби виявилися невдалими. Невдалими, але зовсім не безнадійними, тому наступного року наша землячка може приємно здивувати.
А після Брюсселя легкоатлети переїхали в Цюрих, де пройшли фінальні змагання «Діамантової ліги». Магучіх й тут перемогла з солідним результатом 2,03 м, залишивши усіх суперниць далеко позаду. Ярослава вперше в кар’єрі здобула найпрестижніший комерційний приз, зайвий раз нагадавши про свій високий рівень!

2. Марина БЕХ-РОМАНЧУК (легка атлетика)
З серйозними амбіціями в Цюриху змагалася Марина Бех-Романчук, яка претендувала на максимум одразу у двох дисциплінах. На жаль, зі стрибками у довжину справи пішли не кращим чином. Українка чотири спроби завершила заступом, а два стрибки з певною обережністю принесли слабкий результат – 6,50 м. Це лише шоста сходинка класифікації.
Потрійний стрибок вдався Марині значно краще – друга позиція з хорошим показником 14,96 м! Однак тут є Юлімар Рохас, суперничати з якою надзвичайно важко. От венесуельська спортсменка й перемогла – 15,28 м. Друга сходинка Бех-Романчук – це приємна новина, однак «діамант» отримує лише переможниця, а іншим учасницям фінальної сутички залишаються лише симпатичні призові гроші, що на дорозі не валяються.

3. Ірина ГЕРАЩЕНКО (легка атлетика)
Також у Швейцарії другою сходинкою класифікації змогла відзначитися Ірина Геращенко, яка в секторі для стрибків у висоту показала результат 1,94 м, однак суперниці й цього не змогли зробити. Тому вище Ірини опинилася одна легкоатлетка – Магучіх. Варто додати, що фінальна сесія «Діамантової ліги» також не була порожнім звуком для Вікторії Ткачук, Анни Рижикової (обидві – 400 м з/б), Юлії Левченко (стрибки у висоту), Наталії Стребкової (3000 м з/п) та Андрія Проценка (стрибки у висоту), однак вони до першої трійки не дійшли.

4. Олександра ХОМЕНЕЦЬ (боротьба)
На чемпіонаті світу з боротьби українська команда відзначилася шістьма нагородами, однак левова частка медалей – це п’ять третіх місць. Відійшла від «бронзової» теми в Белграді лише Олександра Хоменець, яка у 2021 році на світовій першості була третьою, а тепер вдалося зробити один крок вперед. Українка дійшла до фіналу у ваговій категорії до 55 кг, де сильнішою виявилася титулована Маю Мукайда. Японська спортсменка вже втретє виграла світову першість, а наша землячка до подібних результатів лише прагне.
Не можна залишити без уваги інших українців, яким вдалося в усіх видах змагальної програми взяти медалі, однак, як зазначалося, мова йшла про «бронзові» звитяги: Аліна Грушина-Акобія (57 кг), Ілона Прокопевнюк (62 кг), Василь Михайлов (79 кг), Андрій Кулик (греко-римський стиль, 72 кг), Ярослав Фільчаков (греко-римський стиль, 82 кг). Шести п’єдесталів пошани без «золота» нам вистачило, аби посісти 15-те місце в медальному заліку.

5. Павло КОРОСТИЛЬОВ (стрільба)
6. Дарина ТИХОВА (стрільба)
Перший місяць осені також запам’ятався профільним чемпіонатом Європи з кульової стрільби – дистанція 25 м та 50 м. Найважливішим тут варто вважати досягнення Павла Коростильова, який посів третє місце у швидкісній стрільбі з малокаліберного пістолета (25 м). У аналогічній дисципліні змішаного типу Павло також виборов «бронзу», а допомагала йому сестра – Юлія Коростильова. Також у Вроцлаві (Польща) приємно здивувала Дарина Тихова, яка зійшла на третю сходинку п’єдесталу пошани за підсумками змагань у стрільбі з довільної малокаліберної гвинтівки з трьох положень (50 м).

7. Станіслав КОВАЛЬОВ (веслування)
8. Ігор ХМАРА (веслування)
На світовій першості з академічного веслування українській команді довелося обмежитися одним медальним досягненням. В Рачіце (Чехія) за підсумками півфінальної сесії Станіслав Ковальов та Ігор Хмара пройшли у фінал з останнім – шостим результатом. Однак головний старт турніру наші хлопці провели значно краще, посівши третє місце у змаганні легких парних двійок. Варто відзначити прогрес Станіслава та Ігоря, які у 2019 році на аналогічному турнірі зупинилися задовго до фіналу, а в кваліфікації хлопці тоді були лише на 20-й сходинці.

9. Максим АГАРУШЕВ (сучасне п’ятиборство)
Головний континентальний турнір з сучасного п’ятиборства також дозволив похизуватися однією нагородою. В особистій першості у містечку Секешфехервар (Угорщина) Максим Агарушев опинився на третій позиції, коли вище розташувалися лише господарі чемпіонату.

10. Вікторія ОНОПРІЄНКО (художня гімнастика)
А от чемпіонат світу з художньої гімнастики ми пройшли без медальних звитяг. Однак при цьому не можна залишити без уваги результати 19-річної Вікторії Онопрієнко, яка у вересні ще була в статусі 18-річної спортсменки. Українка в абсолютній першості посіла четверте місце, коли вираховується сума за підсумками чотирьох сегментів змагальної сесії (обруч, м’яч, булави, стрічка). Також Вікторія зупинилася в кроці від нагороди безпосередньо в роботі з м’ячем, а булави принесли Онопрієнко шосту сходинку класифікації.

Команда
Збірна України з футболу (U-21)
В кінці вересня молодіжна збірна України з футболу провела доленосні ігри в кваліфікації чемпіонату Європи-2023 (U-21). Підопічні Руслана Ротаня у відбірному раунді плей-офф зустрілися зі словацькими однолітками. Перший матч в гостях ми програли – 2:3, але потім на польському стадіоні, який вважався нашим домом, «синьо-жовті» взяли переконливий реванш – 3:0. Трьома голами тоді відзначився нападник «Шахтаря» Данило Сікан, а в Словаччині забивали інші «гірники» – Богдан В’юнник та Дмитро Криськів, хоча Богдан зараз на правах оренди грає за швейцарський «Цюрих», де є відчутні труднощі з ігровою практикою.
Загалом наступного року на молодіжному чемпіонаті Європи зіграють: Бельгія, Англія, Франція, Німеччина, Португалія, Нідерланди, Іспанія, Норвегія, Італія, Швейцарія, Хорватія, Чехія, Ізраїль, Україна, Румунія, Грузія. На груповому етапі континентального турніру українська команда зустрінеться з румунами, іспанцями та хорватами.

Подія
Командний калейдоскоп
Головна футбольна команда країни, на жаль, не змогла потішити вболівальників в рамках Ліги націй УЄФА. Бригада Олександра Петракова перемогла Вірменію з рахунком 5:0, однак дві зустрічі з Шотландією «синьо-жовті» провели погано. На виїзді ми поступилися без варіантів – 0:3, а вдома довелося зафіксувати нічию – 0:0, після чого прийшло розуміння того, що наша збірна й наступну кампанію проведе в другому дивізіоні Ліги націй УЄФА. Домашня перемога у грі з британцями дозволила б перейти в лігу А, однак практика виявилася дуже жорстокою.
Найкращі баскетболісти країни у вересні прагнули потішити вболівальників своїм виступом на чемпіонаті Європи-2022. Груповий відрізок турніру підопічні Айнарса Багатскіса провели досить впевнено, перегравши Великобританію, Естонію та сильну Італію. Поразки в зустрічах з Грецією та Хорватію трохи збентежили, однак головним розчаруванням стала невдача в 1/8 фіналу, де нас швидко зупинив польський колектив.
Доповнюють командну картину вересня наші волейболісти, які лише двічі в українській історії грали на чемпіонатах світу. Хлопці Угіса Крастіньша на груповому етапі програли Сербії, але вдалося перемогти Туніс та Пуерто-Ріко. В 1/8 фіналу українці впоралися з нідерландським колективом, а вже потім нас зупинили словенці. Загалом українська збірна посіла сьому сходинку на світовій першості-2022 – це національний рекорд! Раніше максимумом була десята позиція в 1998 році. А ще наша команда наступного року проходитиме кваліфікацію, плануючи потрапити на Олімпіаду-2024!