Спортивна газета "Вболівальник"

Скоріше «живий», але є проблеми

Розпочинається черговий сезон українського клубного хокейного сезону. І починається він, як вже бувало у минулому, з чергового організаційно-управлінського скандалу. Боротьба розгорнулася за крісло президента Федерації хокею України.

Наприкінці вересня у Кременчуці відбулося засідання Генерального конгресу Федерації хокею України, де обрали нового президента ФХУ. Новим очільником став Сергій Мазур, екс-президент клубу «Кременчук» – його підтримали 45 з 46 делегатів. Однак діючий президент ФХУ, який очолює Федерацію з 2020 року, Георгій Зубко, з таким рішенням не погодився, заявив про порушення статуту Федерації хокею та оскарження результатів виборів керманича хокею України.
Зокрема, із цієї позиції, було заявлено Федерацією хокею України, що Конгрес провели з порушенням статуту федерації та законів України. За словами організації, Національна поліція відкрила кримінальне провадження щодо проведення незаконних виборів.
– Так званий конгрес, який відбувся у Кременчуці, пройшов всупереч статуту Федерації хокею та українському законодавству. Ми жодним чином не визнаємо результати цього конгресу і будемо оскаржувати дані дії у законний спосіб. У черговий раз, на жаль, пересвідчилися, що певна група людей, всупереч здоровому глузду, законодавству України, хоче єдиного: задоволення власних амбіцій та руйнації українського хокею. Офіс Федерації хокею і я, як її президент, продовжуємо працювати у штатному режимі, – наголошував Георгій Зубко.
На противагу новообраний хокейний очільник Сергій Мазур підкреслив: «У нас все було цивілізовано. Приїхало 46 делегатів з усіх регіонів України. Усі зареєструвалися належним чином, усе відбувалося за протоколом. Жодних ексцесів не було».
Власне, кременчуцький Конгрес був уже спробою уже фіналізувати протистояння, яке у керівних колах Федерації України зародилося досить давно. Перед цим було рішенню Ради Федерації хокею України про припинення повноважень президента Федерації хокею Георгія Зубка та призначення Олександри Слатвицької, тодішньої віце-президента ФХУ, тимчасово виконуючою обов’язки голови федерації. Керманичу ФХУ закидали узурпацію влади та нецільове використання коштів. Цю позицію підтримали низка клубів хокейної Суперліги України. Тоді Георгій Зубко прокоментував, що це рішення є незаконним, оскільки виключно президент за статутом має право збирати Раду ФХУ, а це було зроблено в обхід нього.
Такий скандал не вперше в історії новітнього українського хокею. У 2021 року через протистояння ФХУ і Української хокейної ліги клубний чемпіонат країни розпався на дві окремі першості. Тоді ту сварку зупинила повномасштабна агресія і війна. Війна триває дотепер, а традиції боротьби за гетьманську хокейну булаву не зникають.

МІЖНАРОДНИЙ РЕЗОНАНС

Цей гучний скандал, коли на керівництвом і міжнародним представництвом хокею України претендують дві різні управлінські структури, не міг не викликати реакції хокейних світових офіційних організацій.
На сайті Міжнародної федерації хокею (IIHF) новим президентом Федерації хокею України вказано Сергія Мазура.
Проте інший президент ФХУ Георгій Зубко з цим не згоден. «Мені прикро, що Міжнародна федерація втягнута в цю ситуацію. Ми направили їм офіційного листа з роз’ясненням, що цей псевдоконгрес не визнається в Україні», – сказав Зубко в коментарі Спорт-Експрес Україна.
Отже, цей конфлікт може отримати і міжнародного забарвлення. Дуже не хотілось, щоб через це могли якось постраждати наші національні команди. На щастя, час до чергових міжнародних змагань ще є, зокрема збірна України, яка вперше з 2017 року повернулася до другого за статусом світового дивізіону ІА, буде боротися на цьому рівні в Румунії з 23 по 29 квітня.
Але, крім розв’язання організаційних проблем, для гравців збірної, чимало з яких грають саме в чемпіонаті України, потрібна повноцінна ігрова практика. А із цим ще зберігаються питання.

ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ

Через конфлікт нагорі, чемпіонат України, який мав розпочатися у вересні, довелося відтермінувати на пізніший час. З’явилася уже попередня інформація про плани щодо цього.
Новий президент Федерації хокею України Сергій Мазур днями заявляв про очікування, що новий чемпіонат України розпочнеться 22 жовтня. Братимуть участь до шести клубів.
– Чемпіонат буде, плануємо відкривати його 22 жовтня. Побачимо, як все відбудеться, але багато не коментуватиму, поки я не в реєстрі. Але чемпіонат буде, не переживайте, уже є регламент повний. Можливо, він не такий офіційний буде стартувати, але поправимо в майбутньому.
Є шість команд. «Сокіл», «Кременчук», «Дніпро», «Шторм», «Кепіталз». Ну й «Тризуб» в останню мить взяв паузу. Їм не допомагають спонсори, тому вони не в гарному настрої такому, – сказав Мазур.
Судячи з поточної ситуації, ці плани і терміни будуть коригуватися.
Інший президент ФХУ, Георгій Зубко, який не визнає результатів конгресу та вибори нового президента, раніше заявляв: «Зараз вже можна говорити прямо: проведення національного чемпіонату під загрозою зриву. Станом на сьогодні Федерація хокею України перебуває в стані пошуку варіантів, з допомогою яких змагання стартували б».
Також, повертаючись до збірної, за словами Георгія Зубка, відсутність національного чемпіонату чисельністю мінімум у чотири команди є підставою для дискваліфікації національних збірних з найближчих чемпіонатів світу.

ЄВРОКУБОК

Попри всі внутрішньоукраїнські хокейні пристрасті, київський «Сокіл» взяв участь у міжнародних єврокубкових змаганнях. Чемпіон України з хокею відкрив єврокубковий сезон змаганням у груповому турнірі Континентального кубка.
У групі з чотирьох команд лише переможець отримував право виходу до наступного раунду змагання. Зазначимо, що суперники киян у турнірі, який проходив в Італії були відносно пристойного рівня: італійський клуб «Ріттен», словенський «Єсеніце» і хорватський «Сісак». Але головне – «Сокіл» виступав у турнірі без належної ігрової підготовки через те, що сезон чемпіонату України ще не розпочався. Кияни намагалися вчиняти гідний спротив суперникам, але, зрештою, поступилися в трьох матчах турніру і вибули з єврокубкової боротьби.

Континентальний кубок. Група C
3-й тур
«Сокіл» (Україна) – «Сісак» (Хорватія) – 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Шайби: 03:55 Ромащенко (Чердак, Сидоренко) – 1:0, 09:35 Досталек – 1:1, 19:03 Міккола – 1:2, 24:22 Ідзан – 1:3, 41:04 Сидоренко – 2:3, 56:06 Малениця – 2:4
Воротарі: Дяченко – Слейд.
2-й тур
«Єсеніце» (Словенія) – «Сокіл» (Україна) – 5:2 (2:1, 3:1, 0:0)
Шайби: 03:26 Светіна (Цимзар, Коблар) – 1:0, 16:12 Леснічар – 2:0, 18:54 Захаров (Бородай, Ратушний) – 2:1, 23:48 Светіна (Бонич) – 3:1, 24:45 Цимзар (Селан, Светіна) – 4:1, 28:51 Благий (Захаров, Толстушко) – 4:2, 38:13 Сілланпа (Штурм – більш) – 5:2
Воротарі: Голович – Петров (Дяченко)
1-й тур
«Ріттнер» (Італія) – «Сокіл» (Україна) – 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)
Шайби: 05:57 Захаров (Бородай) – 0:1, 14:24 Куджлетта (Лобіс) – 1:1, 27:14 Джакомуцці (Куджлетта) – 2:1, 32:15 Ромащенко (Бородай) – 2:2, 33:52 Гйорт (Лобіс) – 3:2, 35:16 Фінк (Інсам) – 4:2, 40:19 Захаров (Бородай, Янішевський) – 4:3, 40:38 Толстушко (Ратушний) – 4:4, 55:30 Костнер (Куджлетта – більш) – 5:4
Воротарі: Фарлонг – Дяченко (Петров)

Exit mobile version