Спортивна газета "Вболівальник"

Складний європейський вибір

Група F

Результатом двох турів в групі F стало вкрай неприємне становище сильних європейських збірних, яким на фініші групового етапу в очному протистоянні доведеться вирішувати, хто піде далі, а кому доведеться сенсаційно залишити світову першість вже після трьох матчів.

23 листопада
МАРОККО – ХОРВАТІЯ – 0:0
БЕЛЬГІЯ – КАНАДА – 1:0 (1:0)
Гол: Бачуаї (44).
На 11-й хвилині Девіс не реалізував пенальті (воротар).
27 листопада
ХОРВАТІЯ – КАНАДА – 4:1 (2:1)
Голи: Девіс (2), Крамаріч (36, 70), Лівайя (44), Майєр (90+4).
БЕЛЬГІЯ – МАРОККО – 0:2 (0:0)
Голи: Саїс (73), Абухлаль (90+2).

БЕЛЬГІЙСЬКИЙ ЖАХ
На початку турніру звітний квартет вважався найменш цікавим з точки зору народження несподіваних результатів. Вважалося, що Бельгія та Хорватія спокійно посунуть в сторону представників Африки та Північної Америки, а якісь сюрпризи, здавалося, можуть зачепити хіба що балканську бригаду. Однак наразі ми бачимо, що умовні фаворити групи не змогли показати максимум у двох турах, а з найбільшими труднощами зіштовхнулися «дияволи».
Підопічні Роберто Мартінеса стали, мабуть, другим найбільшим розчаруванням турніру після Аргентини, якщо говорити про перспективи реальних претендентів на найвищі місця. Бельгійці у стартовій грі перемогли канадських хлопців з різницею в один м’яч, яку зробив Міші Бачуаї. Нападник перед перервою скористався довгою передачею Тобі А лдервейрелда та помилкою канадських захисників, а побачення з воротарем стало справою техніки для Міші.
Однак варто лише поглянути на статистику зустрічі, аби зрозуміти її характер: удари – 21 проти 9 на користь номінальних гостей, які й у площину воріт влучали частіше. Також не треба забувати про пенальті, який не реалізував Альфонсо Девіс, а на аплодисменти напрацював Тібо Куртуа. Одинадцятиметровий удар, до речі, арбітр призначив лише після повтору, коли виявилося, що Яннік Карраско рукою заблокував удар Тажона Бушанана. В результаті ми маємо нелогічний підсумок з великим бельгійським щастям!
А справедливі цифри на табло підопічні Мартінеса отримали пізніше, коли зустрілися з марокканськими хлопцями. Знову Бельгія грала в якийсь дивний футбол, коли найменший пресинг з боку суперника перетворювався для авторитетного колективу на велику проблему. А що вже в другому матчі поспіль робить на полі Еден Азар – загадка. Окремі виконавці бельгійської збірної могли щось створити на половині поля суперника, однак командної гри фактично не було. Інколи складалося враження, що футболісти вперше зустрілися лише в Катарі, тому високий відсоток володіння м’ячем ніякої користі не приносив.
А до цього ще й помилка додалася, коли подачу Абдельхаміда Сабірі на ближній штанзі використав Ромен Саїс, хоча не факт, що захисник зачепив «кулю». Не принципово. А потім класичну контратаку за участю Хакіма Зієша перетворив на гол Закарія Абухлаль. Лідер збірної Марокко, варто відзначити, забив ще до перерви, однак тоді наш знайомий Саїс заважав воротареві, перебуваючи в офсайді. Тому гол довелося скасувати, але Ромен зробив правильні висновки на майбутнє.
Для збірної Марокко звітний успіх став лише третьою перемогою над європейською збірною на чемпіонатах світу. В 1986 році африканський колектив переграв Португалію, в 1998 році вдалося образити Шотландію, а тепер у цій компанії опинилися бельгійці. Вони вперше на планетарній першості поступилися представнику африканського континенту.

КАНАДСЬКИЙ ЖАЛЬ
Симпатична канадська бригада, на жаль, вже догралася, втративши шанси на продовження боротьби. Фатальною для підопічних Джона Хердмана стала велика поразка у грі з Хорватією. Однак канадці можуть радіти одному лише факту участі в фінальній частині чемпіонату світу, куди вони потрапили вдруге у своїй історії. Перший похід на мексиканських стадіонах в 1986 році призвів до трьох поразок від Франції (0:1), Угорщини (0:2) та СРСР (0:2). Ці дані дозволяють сказати про ще один важливий факт для Канади! Ця команда 27 листопада в Катарі забила свій перший м’яч на найбільшому турнірі планети. Цим досягненням запам’ятався гравець німецької «Баварії» Девіс вже на 67-й секунді гри з Хорватією.
Однак потім досвідчені хлопці Златко Даліча показали свій високий клас, а Канада може згадати про ще один непересічний статистичний факт. Капітан цієї збірної Атіба Хатчінсон в Катарі став другим найстаршим футболістом, що колись грав на чемпіонатах світу. В четвер, 1 грудня, він повинен вийти на поле, а тоді доведеться зафіксувати його показник – 39 років 296 днів (08.02.1983). Рекордсменом тут залишається легендарний камерунський гравець Роже Мілла, який на першості 1994 року в США грав, коли йому було 42 роки 39 днів (20.05.1952).
Отож ми вийшли на фінішну пряму в групі F, де треба провести ще дві гри. Канадська збірна без турнірної мотивації спробує засмутити марокканців, однак африканці отримають можливість відштовхуватися від результату, адже нічия їх влаштує цілком і повністю. Хоча навіть поразка з різницею у два м’ячі чи менше може влаштувати Марокко, але для позитивного підсумку треба, щоби Бельгія не переграла Хорватію.
Що стосується іншої зустрічі, то там усе дуже просто: хорвати можуть перемагати чи грати внічию, аби зайвий раз не хвилюватися. При цьому балканців навіть поразка не засмутить, але лише у тому випадку, якщо марокканці програють Канаді. Розраховувати на це досить важко, тому ми фактично маємо внутрішню європейську суперечку: Хорватії або Бельгії доведеться залишити Катар після групового етапу. Про інтереси команди Даліча вже йшла мова, а Бельгія повинна перемагати хорватів. Як це зробити – сказати важко, якщо дивитися на потенціал підопічних Мартінеса у попередніх зустрічах. Нічия задовольнить Бельгію лише тоді, коли Канада з великим рахунком переграє Марокко… Ймовірність цього дуже низька, тому Кевін Де Брейне з партнерами повинні йти ва-банк, аби не залишити чемпіонат світу занадто рано.

Ігор КРОВНИЙ

Група G

24 листопада
ШВЕЙЦАРІЯ – КАМЕРУН – 1:0 (0:0)
Гол: Емболо (48).

БРАЗИЛІЯ – СЕРБІЯ – 2:0 (0:0)
Голи: Рішарлісон (62, 73).

Група H

24 листопада
УРУГВАЙ – ПІВДЕННА КОРЕЯ – 0:0
ПОРТУГАЛІЯ – ГАНА – 3:2 (0:0)
Голи: Роналду (65, з пенальті), А. Айю (73), Жоау Фелікс (78), Леау (80), Букарі (89).

Exit mobile version