Спортивна газета "Вболівальник"

Скандальний підсумок

Головною подією XXXVII звітно-виборної Генеральної асамблеї Національного олімпійського комітету України стало обрання нового президента організації.

Минулий четвер, 17 листопада, був надзвичайно спекотним для нашої олімпійської родини, якою з 2005 року керував Сергій Бубка. Відомий функціонер, що заплямував себе занадто обережними висловлюваннями щодо російської агресії, про яку він побоявся сказати, вирішив не претендувати на новий чотирирічний термін. Бубка чудово розумів, що миттєво втратив авторитет в суспільстві, однак при цьому Сергій Назарович активно підтримував кандидатуру міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта. Тому Вадим Маркович був фаворитом президентських перегонів, адже про роль адміністративного ресурсу в нашій країні забувати не варто.
Конкурентами Гутцайта був олімпійський чемпіон 2020 року з греко-римської боротьби й народний депутат України Жан Беленюк, а також директор Навчально-наукового інституту спеціальної фізичної і бойової підготовки та реабілітації Ігор Малинський. Результати голосування глобально не здивували: Гутцайт – 123 (83,67%), Беленюк – 22 (14,97%), Малинський – 2 голоси членів НОК (1,36%).
Але найцікавіше почалося пізніше, коли НОК затвердив нову команду Гутцайта, склад Виконкому НОК та членів організації. Першим віце-президентом НОК став державний секретар Міністерства молоді і спорту Олексій Перевезенцев. Віце-президентами – президентка Олімпійської Академії України Марія Булатова, заступник керівника Офісу Президента України, президент Федерації бадмінтону України Олексій Дніпров та амбасадор UNITED 24 – зірка футболу Андрій Шевченко. Вони увійшли до складу Виконкому, де також працюватимуть: Ніна Уманець, Лариса Заспа, Ірина Дерюгіна, Лілія Подкопаєва, Ольга Харлан, Сергій Бубка, Валерій Борзов, Андрій Мельник, Михайло Кошляк, Олександр Крикун, Віктор Ремський, Павло Костенко, Євген Баженков, Ігор Лисов, Олег Немчінов та голова Комісії атлетів НОКу, якого члени комісії оберуть пізніше.
Однак найцікавішим виявився великий перелік членів НОК, куди увійшли, приміром, Григорій Суркіс та Нестор Шуфрич! Ці діячі, варто нагадати, працювали в проросійській партії ОПЗЖ, що нещодавно стала забороненою в Україні. Звісно, вболівальників схвилювала ця новина, а на підтримку громадськості став Шевченко, який публічно відмовився від посади в НОК, вказуючи на ганебний склад членів організації.
Тільки після народного обурення та позиції нашого відомого у минулому футболіста представники НОК увімкнули задній хід… Повідомляється, що Суркіс та Шуфрич вирішили відійти від олімпійського руху, після чого НОК погодився з позицією функціонерів. Це яскравий приклад того, що громадськість може позитивно впливати на політиків, а якщо на бік суспільства стане якась публічна особа, то результат гарантовано. Якщо ж глобально говорити, то результатом цієї історії стала перемога наших демократичних прагнень!
Цю ситуацію встиг прокоментувати Гутцайт – новий президент НОК: «Дякую за довіру кожному, хто повірив у мене та моє бачення розвитку Національного олімпійського комітету у міжнародному вимірі, спорту в Україні та вихованні справжніх чемпіонів. Дякую кожному, хто був зі мною поруч і готовий іти далі, докладаючи максимум знань і зусиль для відбудови та процвітання нашої держави, спортивного майбутнього та утвердження олімпійських цінностей. Попереду багато роботи, та ми справимось. Вірю в Україну, перемогу і нашу спортивну родину. Що стосується резонансу… Шуфрич і Суркіс звернулися до мене із заявами про вихід зі складу членів НОК за власним бажанням. Що стосується Шевченка, то я запропонував йому зустрітися найближчим часом та обговорити його членство у виконкомі НОК. А що далі? Тепер будемо працювати! Основні завдання? Підготовка українських спортсменів до участі в олімпійських змаганнях та Іграх-2024, як і робота з усіма спортивними федераціями, залишається одними із пріоритетів НОК. Будемо планувати відбудову спортивної інфраструктури, популяризацію масового спорту та олімпійських цінностей, не забуваючи про продовження санкційного тиску на представників росії та білорусі».

Ігор КРОВНИЙ

Exit mobile version