Шоста поразка

Груповий етап. 4-й тур

Титулований український колектив продовжує вкрай невдало грати в Лізі Європи, де кияни зазнали четвертої поразки у чотирьох матчах, а загалом в єврокубках динамівці програли шосту зустріч поспіль!

13 жовтня
«ДИНАМО» (Україна) – «РЕНН» (Франція) – 0:1 (0:0)
Гол: Ву (48).

Після гри на французькій арені «Вболівальник» говорив, що знову «біло-сині» програли п’ять дуелей поспіль, повторивши своє тогорічне «досягнення». А тепер доведеться говорити про ще одні «граблі» – шість поразок поспіль, з чим ми зустрічались теж не дуже давно. П’ятнадцять років тому «Динамо» в групі Ліги чемпіонів поступилося шість разів, віддавши усі очки італійській «Ромі» (0:2, 1:4), англійському «Манчестер Юнайтед» (2:4, 0:4) та португальському «Спортінгу» (1:2, 0:3). Вже після першої невдачі в столиці Італії тодішній наставник команди Анатолій Дем’яненко був звільнений, після чого тренерами на тимчасовій основі були Йожеф Сабо та Олег Лужний, з роботою яких пов’язані інші п’ять поразок.
Однак все ж треба відзначати рівень турніру і тодішніх суперників, а сьогодні ми маємо тільки Лігу Європи та значно слабших опонентів. Хоча варто згадати, що ще в відбірному раунді Ліги чемпіонів ми поступилися «Бенфіці» (0:2, 0:3), а цей португальський колектив повинен вийти в 1/8 фіналу елітної першості разом з французьким ПСЖ. Вже потім в групі Ліги Європи були конкуренти іншого калібру: «Фенербахче» (1:2), АЕК (0:1), «Ренн» (1:2, 0:1).
Французькому колективу «біло-сині» поступилися позаминулого тижня за вкрай неприємних обставин, коли перед фінальним свистком помилка Дениса Попова виявилася результативною. Також не варто забувати, що й інші невдачі фіксувалися з мінімальною перевагою суперника. З цього випливає нехитрий висновок, що усі чотири зустрічі «Динамо» в Лізі Європи не були безнадійними, однак при цьому тенденція вимальовується невтішна…
Підопічні Мірчі Луческу насправді не виглядали хлопчиками для биття в усіх згаданих поєдинках, а причина поразки ховається в дуже слабкій атаці команди, що пов’язано з відсутністю якісного нападника. В такій ситуації треба сподіватися на оборону, яка у нас дуже непогана, однак усім відомо, що бездоганно провести 90 хвилин на своїй половині поля – це майже нереальна задача для будь-якого колективу. От й наші хлопці припускаються помилок, отримуючи поодинокі голи у свої ворота, а нівелювати цю проблему з допомогою атаки, як зазначалося, не вдається.
У найсвіжішій грі в Кракові ми також зіштовхнулися з аналогічними труднощами, причому перші 45 хвилин у нас було хоч щось попереду (здалеку били Віктор Циганков та Денис Гармаш), а після перерви навіть невелика напруга біля воріт «Ренна» зникла. Згадати можна лише «постріл» Олександра Караваєва на 90+7-й хвилині, коли м’яч пройшов поруч зі штангою.
Гості у звітній зустрічі попереду змогли створити кілька неприємних для нас моментів, однак вирішальною виявилася помилка на початку другої половини зустрічі. Подачею від кутового прапорця імені Бенжамена Буріжо скористався Крістофер Ву, якого не втримав Олександр Сирота. Саме цей хлопець грав у центрі оборони замість Попова, та при цьому уникнути проблем не вдалося. До того ж треба говорити про невдалу гру Руслана Нещерета, адже Ву забивав з меж воротарської площі.
Четверта поразка позбавила нас теоретичних шансів на одне з двох перших місць. Та при цьому кияни ще можуть фінішувати третіми, що дозволить перейти в Лігу конференцій. Для цього варто випередити АЕК, причому працювати над цим доведеться у найближчій грі на Кіпрі, де треба перемогти, аби нівелювати поразку від острів’ян з рахунком 0:1. Саме особисті зустрічі стануть визначальними за однакового очкового балансу, а вже потім, якщо знадобиться, будуть рахуватися забиті та пропущені м’ячі в усіх матчах групового етапу.