Шанси і перспективи

Ліга Європи. Кваліфікація. Плей-офф

Відбивалися

«Зоря» прибула до Праги «награвати» тактику тотальної оборони. Простіше – відбиватися з усіх сил.

24 серпня
«СЛАВІЯ» (Чехія) – «ЗОРЯ» (Україна) – 2:0 (0:0)
Голи: Тіджані (81), Масопуст (90+4).

Єдиний із наших, хто щось здобув у цьому матчі – молодий українського воротар 21-річний Микита Турбаєвський, який протягом матчу здійсним понад десяток сейвів. Багато разів просто щастило. З польових гравців луганців віділити нікого. За весь матч футболісти «Зорі» лише двічі підійшли до воріт «Славії». Одного разу навіть ударили.
До 81-ї хвилини за допомоги фортуни трималися. А другий гол пропустили уже в компенсований час.
У сучасному футболі два м’ячі можна відіграти. Але за умови проведення атакувальних дій, хоча б інколи.
Висока вірогідність вильоту з Ліги Європи, але місце в групі Ліги конференції «Зорі» було грантоване заздалегіть.

Ліга Конференцій. Кваліфікація. Плей-офф

Нарешті шанси

«Дніпро-1» з третьої спроби залишив своїм вболівальникам реальні надії на благополучне закінчення двобою із суперником після першого матчу. Хоча після вилучення уже на 9-й хвилині матчу за фол останньої надії Едуарда Сарапія, здававалося, провіщувало дніпровцям повторення історій зі стартовими матчами проти «Панатінаїкоса» та «Славії».

23 серпня
«СПАРТАК» (Трнава, Словаччина) – «ДНІПРО-1» (Україна) – 1:1 (0:0)
Голи: Офорі (55) – Піхальонок (67 з пенальті).
Вилучення: Сарапій (9), Когут (88).

Те, що терміново возведений у статус в. о. головного тренера Валерій Городов виставив склад без номінального нападника, засвідчило бажання саме залишити якісь реальні шанси на матч-відповідь. Попри раннє вилучення дніпрянам це вдалося. Головною причиною було те, що цього разу їм протистояв суперник, який відчутно поступався у класі попереднім візаві «Дніпра-1» у єврокубках. Навіть у більшості господарі створювали дніпрянам поодинокі неприємності (виручив Яків Кінарейкін), хоча й володіли ініціативою. І коли спартаківцю Офорі на 55 хвилині із часткою везіння (рикошет) вдався результативний удар в «дев’ятку», за 12 хвилин на досвіді Олексій Гуцуляк примусив фолити у своєму карному майданчику вже захисника Трнави. У Олександра Піхальонка при пробитті пенальті проблем не було.
Резюме – нарешті у «Дніпра-1» є реальний шанс пройти в єврокубку суперника, якому вони не поступаються у класі. Мінус – словацький клуб вони прийматимуть… в словацькому Кошіце, де дніпряни проводять домашні матчі.

Парадокси «Динамо»

Щодо атакувальних дій, мабуть, це був найкращий матч динамівців в сезоні. Але безпорадність в діях захисників зводить нанівець усі старання попереду. «Динамо» цього літа провело уже шість офіційних матчів, включно з єврокубками. І в кожному пропускало. У двох останніх, з урахуванням цього, по 3 голи.

24 серпня
«ДИНАМО» (Україна) – «БЕШИКТАШ» (Туреччина) – 2:3 (0:1)
Голи: Шапаренко (60), Волошин (66) – Абубакар (40 з пенальті), Коллі (62), Зайнутдінов (90+4).

Кияни почали динамічно і впевнено. Заволоділи ініціативою. Уже на 13 хвилині динамівці отримали право на дуже перспективний штрафний за порушення проти Владислава Ваната майже на межі карного майданчика. Після розіграшу сам Ванат не поцілив у дальній верхній кут воріт. Було близько, але близько не враховується.
З часом гра вирівнялася. А потім стався перший суперечливий момент, на якому після матчу наголошував Мірча Луческу. Після навісу до карного майданчика удару головою завдавав Абубакар, м’яч неочевидно влучив у руку Денису Попову, який перебував в пару метрах перед форвардом «Бешикташа». ВАР визначив, що рука була не в природньому стані. Питання – чому найгрізнішого форварда суперника абсолютно ніхто не опікав? Сергій Сидорчук в повній самотності «спостерігав футбол» теж в двох метрах від турецького форварда. І Олександр Сирота був не при справі. Це не був швидкий контвипад, звичайна позиційна атака зі звичайним навісом.
Другий суперечливий момент. Відміна гола Олександра Караваєва на 47 хвилині через положення поза грою, яке сталося значно раніше і в іншій частині поля, і до голевої атаки відношення не мало.
До відзнаки – ця обставина не зломила «Динамо». Відмінний прохід флангом Караваєва, націлена передача до межі карного майданчика на набігаючого Шапаренка і невідпорний удар в «дев’ятку». Це було красиво.
І почалась «перестрілка». Звичайнісінький кутовий «Бешикташа» на 64 хвилині. Попов програв своєму турецькому колезі за амплуа Коллі у всьому – у виборі позиції, у реакції на м’яч, у стрибку. «Розстріляти» ворота з 5 метрів було не важко.
Буквально за дві хвилини швидка атака «Динамо», і уже Назар Волошин на «другому поверсі пошив у дурні» захист турків. Ще один прояв вмілих дій у грі головою Волошина (як і матчі з «Арісом»).
На 84-й хвилині був шанс у Віталія Буяльского – з лінії карного майданчика по центру не влучив у кут воріт. За кілька хвилин ще один удар Буяльського парирував голкіпер «Бешикташа».
А в компенсований час повна розгубленість біля воріт «Динамо». Попов обрізався, Шапаренко не побіг, Сирота не зустрів, Бущан не виручив.
Нічия було б закономірним результатом. За статистикою рівний матч. Але у футболі є тільки одна закономірність – цифри на табло. Ключове питання матчу-відповіді у Стамбулі – чи буде «Динамо» хоч якось захищатися?

Підготував Богдан БІЛИЙ