Шанс на підвищення

Золота Євроліга-2023

Чоловіча збірна з волейболу посіла другу сходинку в розіграші Золотої Євроліги-2023. У фіналі турніру українські волейболісти у драматичному поєдинку на тай-брейку поступилися збірній Туреччини.

Фінальний поєдинок для нашої команди розпочався з більш ніж переконливої перемоги у першому сеті. Нашим волейболістам вдавалося майже все – і в атаці, і в захисті. Проте, як і очікувалося, легкої прогулянки у матчі не могло бути. Збірна Туреччини майстеровита і досвідчена команда. У світовому волейбольному рейтингу перебуває вище нашої. Наступні три сети тривала запекла боротьба – очко в очко. Все звелося до вирішальної скороченої партії – тай-брейку. І тут наших волейболістів залишили сили. І фізичні, і емоційні. Нав’язати боротьбу у вирішальному сеті не вдалося.
Попри поразку у фіналі, виступ нашої команди в нинішній Золотій Євролізі варто визнати успішним. На шляху до фіналу наші хлопці на груповому етапі здобули шість поспіль перемог із загальним рахунком 18:0, а у півфіналі здолали господарів Фіналу чотирьох, хорватів, у чотирьох партіях. Завдяки виходу у фінал Золотої Євроліги Україна здобула одну із двох путівок до Кубка претендентів за право зіграти у Лізі націй.
Це найпрестижніший елітний волейбольний комерційний турнір, де грають найсильніші збірні. Щоб туди потрапити треба перемогти в турнірі Кубка претендентів. Змагання відбуватися серед восьми збірних за системою плей-оф. Європу цього року будуть представляти найкращі збірні Золотої Євролиги – збірні Туреччини і України. Ще п’ять команд делегуються від інших континентів. А також аутсайдер останнього розіграшу Ліги націй. Турнір відбудеться 27–30 липня в катарскій Досі.
Наша збірна України грала у фіналі Золотої Євроліги вдруге за три роки: 2021 року Туреччина вже обігрувала синьо-жовтих у фінальному поєдинку. Збірна Туреччини здобула своє третє «золото» Золотої Євроліги в історії. Усі три титули команда виграла з 2019 року.
Третє місце у турнірі посіла збірна Хорватії, яка у «бронзовому фіналі» перемогла Чехію 3:0.
Жіночій волейбольній збірній Україні ще належить, яка теж вийшла до фіналу, провести двоматчевий вирішальний раунд проти волейболісток Швеції.