Сенсаційні вірмени

Стартовий відбірний етап Ліги чемпіонів відзначився двома серіями пенальті, одна з яких принесла приємний для нас результат. А також треба звернути увагу фактично лише на дві несподіванки, коли переможець першого матчу не зміг пройти до наступного раунду.

ПРОГРАШНА «ЛОТЕРЕЯ»
Перша за хронологією «лотерея» зовсім не сподобалась кращій команді Латвії, кольори якої захищають наші хороші знайомі. Перший товариш – Каспарс Дубра, який нещодавно майже три роки грав за «Олександрію» (2019–2022), однак наразі захисник вважається резервістом в клубі РФШ, тому за поразкою своїх партнерів він спостерігав з лавки для запасних. А от 120 хвилин на полі провів Віталійс Ягодінскіс, котрий досить рано переїхав в наше «Динамо», але за чотири роки перебування в Києві хлопець за першу команду «біло-синіх» не грав (2012–2016), отримавши певний досвід на високому рівні лише у складі «Говерли». Після українського відрізка кар’єри Віталійс намагався заграти в Угорщині та Румунії, однак захисник швидко повернувся до рідної країни, де почуває себе досить добре.
Першу зустріч латвійський колектив програв з рахунком 0:1, а у другому поєдинку вдалося взяти реванш – 2:1, після чого був «сухий» додатковий час та серія пенальті. У одинадцятиметровому змаганні, до речі, все правильно зробив Ягодінскіс, реалізувавши свою спробу. Помилився тільки сербський півзахисник РФШ Стефан Паніч, а от гравці ХІКа пробивали бездоганно. Треба зазначити, що майже усі команди, які програли у першій кваліфікації Ліги чемпіонів, перейшли у другий відбірний раунд Ліги конференцій. Більше пощастило лише двом колективам, яким просто не було місця на цьому етапі в турнірі, тому солігорський «Шахтар» та РФШ напряму пішли одразу в третє кваліфікаційне коло Ліги конференцій. Дві щасливі команди були визначені завчасно шляхом жеребкування, коли й пощастило білоруському та латвійському клубам.

ПЕРЕМОЖНА «ЛОТЕРЕЯ»
А ще більше минулого тижня пощастило чемпіону Вірменії, який несподівано здолав кращу команду Румунії. Один серб, як мовилося, завадив РФШ пройти далі в Лізі чемпіонів, а от інший представник Сербії провів, можливо найкращий матч у своїй кар’єрі. Зоран Гаїч двічі рятував «Пюнік» від поразки на полі ЧФР, забиваючи в кінці основного часу та перед завершенням овертайму. На 89-й хвилині захисник вдало зіграв головою, а на 119-й добив м’яч у ворота, скориставшись невпевненою грою голкіпера.
Після цього пішла серія пенальті, у якій господарі двічі не забили, а футболісти вірменського колективу не помилялися. Співавтором перемоги став український захисник Сергій Вакуленко, котрий свого часу добре грав за «Маріуполь», «Олімпік», «Карпати» та київський «Арсенал» (сумарно з 2015 по 2020 рік). Після зустрічі на спілкування з журналістами вийшов асистент головного тренера «Пюніка» – український спеціаліст Роман Монарєв (тренував «Зірку» в сезоні-2017/18), оскільки наставник команди Єгіше Мелікян під час матчу отримав червону картку за надмірні емоції. Ці емоції ми пам’ятаємо, адже свого часу вірменський спеціаліст близько п’яти років почергово тренував «Металург» (Донецьк), «Сталь» (Кам’янське) та «Львів» (2015–2020). До речі, одним з переможених виявився наш знайомий хорват Ловро Цвек, котрому довелося два роки грати за «Зорю» (2020–2022).
Треба згадати й команди, які не змогли відстояти домашні перемоги. Невдача валлійського колективу ТНС у грі з представником Північної Ірландії нас особливо не хвилює (1:0, 0:2). А от справжній провал «Леха» відверто здивував! Цей колектив вдома мінімально переміг «Карабах» – 1:0, коли ворота польської команди надійно захищав колишній голкіпер київського «Динамо» Артур Рудько. Нещодавно голкіпер перейшов в «Металіст», а у Познань хлопець поїхав на права оренди. Саме йому довелося після «сухої» перемоги отримати п’ять м’ячів у Баку. І треба сказати, що у двох епізодах саме невдала гра українця стала причиною пропущених м’ячів, однак, звісно, за такого рахунку основні запитання треба ставити усій команді та тренерському штабу «Леха». Орендований динамівець Георгій Цитаїшвілі з’явився на полі лише на 72-й хвилині, та грузинський півзахисник з київською пропискою, який тимчасово поїхав в Польщу, нічого не зміг зробити.

Володимир СІРИЙ