Розв’язка. Три кроки

2 травня
«ЛІВИЙ БЕРЕГ» (Київ) – «КАРПАТИ» (Львів) – 2:3 (1:1)
Голи: Синиця, 33, Бабогло (автогол), 72 – Чачуа, 31, 59, Якимів (автогол), 63.
Вилучення: Альварес, 19 (друге попередження).
«РУХ» (Львів) – «КРИВБАС» (Кривий Ріг) – 0:0
3 травня
«ІНГУЛЕЦЬ» (Петрово) – «ДИНАМО» (Київ) – 0:4 (0:2)
Голи: Дихтярук, 38 (автогол), Шапаренко, 40, Михайленко, 55, Ванат, 57.
«ЧОРНОМОРЕЦЬ» (Одеса) – «ШАХТАР» (Донецьк) – 0:3 (0:0)
Голи: Бондаренко, 55, Невертон, 71, 75.
«ВЕРЕС» (Рівне) – «ОБОЛОНЬ» (Київ) – 0:2 (0:2)
Голи: Тарануха, 27, Ільїн, 42.
Вилучення: Куція, 34 (друге попередження), Когут, 37 (неспортивна поведінка/не на полі).
4 травня
«ПОЛІССЯ» (Житомир) – «ОЛЕКСАНДРІЯ» – 1:2 (1:1)
Голи: Батіста, 45+1 – Калюжний, 32, Цара, 78.
Вилучення: Майсурадзе, 51 (друге попередження).
ЛНЗ (Черкаси) – «ЗОРЯ» (Луганськ) – 1:1 (0:0)
Голи: Вантух, 47 (авт.) – Будківський, 61.
«КОЛОС» (Ковалівка) – «ВОРСКЛА» (Полтава) – 0:0
16-й тур (догравання)
30 квітня
«ІНГУЛЕЦЬ» (Петрове) – «ЗОРЯ» (Луганськ) – 1:0 (1:0)
Гол: Волохатий, 38.

У цих наших розрахунках існує єдина вада – один пропущений матч, 21-го туру, «Кривбас» – «Лівий Берег» відбувся 7 травня, у середу, після передачі цього номера газети до друку. Це вплине на розклади, але не так вже й принципово. Зробіть поправку на цей результат, а ми вже в наступному числі видання відкорегуємо.
Іще одна суб’єктивна обставина, яка може вплинути в подальшому на перебіг подій і мотивації – за тур, можливо і за два, деякі команди мають нагоду впоратися зі усіма своїми завданнями і цілями, або навпаки втратити всі надії на краще. Наприклад, вже наступного туру «Динамо» може офіційно гарантувати чемпіонський титул УПЛ-2024/25. Або «Чорноморець» втратити і теоретичні шанси на збереження місця у Лізі.

«Динамо» (Київ) – 67 очок
Реальні перспективи – 1–2 місця чемпіонату.

Матчі: 28 тур – «Полісся» (гостьовий), 29 тур – «Чорноморець» (г), 30 тур – «Колос» (домашній).
Після принципового, надважливого і напруженого поєдинку минулого туру з «Шахтарем», у цьому турі «Динамо» не мало жодних проблем і перешкод щодо потрібного результату у матчі з «Інгульцем». Навіть справа не тільки у суттєвій різниці у класі команд, а й у тому, що петровці вже деякими змінами у стартовому складі недвозначно натякнули – цей поєдинок не входить до їхніх пріоритетів у здобутті очок. Ще й допомогли – після навісу зі штрафного у виконанні Буяльського Дихтярук зрізав м’яч у власні ворота. Далі події розвивалися для статистики: Ванат збільшив свій бомбардирський доробок до 17 голів, поповнили свій гольовий актив Шапаренко і Михайленко. Надалі поразка «Олександрії» і перемога «Динамо» автоматично робить останніх чемпіонами.

«Олександрія» – 63 очка
Реальні перспективи – 1–3 місця.

Матчі: 28 тур – «Карпати» (г), 29 тур – «Верес» (д), 30 тур – «Чорноморець» (г).
«Олександрії» належало у турі скласти непростий іспит на відповідність статусу одного із лідерів чемпіонату. І олександрійці гідно впоралися з викликом. Щоправда, посприяло і «Полісся», коли вже на 51-й хвилині залишилося у меншості. Варто відзначити, що тепер в «Олександрії» є гравці, які в потрібний момент можуть взяти на себе лідерські функції. Цього разу це вдалося із забитими м’ячами Калюжному і Царі (4 голи в останніх 3-х матчах). В «Олександрії» відстань до «золота» менша, ніж для захисту їхньої «срібної» позиції, але не залишилося турнірного шляху.

«Шахтар» (Донецьк) – 57 очок
Реальні перспективи – 2–3 місця.

Матчі: 28 тур – «Зоря» (г), 29 тур – «Інгулець» (г), 30 тур – «Рух» (г).
У «Шахтаря» після напруженого минулого матчу з динамівцями тепер теж був «розвантажувальний» день. «Шахтар» майже відразу ж домігся тотального домінування на полі і повів масштабну облогу воріт «Чорноморця». Щоправда, забитих м’ячів довелося чекати до другого тайму, але то вже були деталі. Перемога відбулася на неприємному тлі – у цьому турі «гірники» втратили навіть теоретичні шанси на захист чемпіонського титулу. Примарними залишаються надії і на «срібло».

«Полісся» (Житомир) – 43 очка
Реальні перспективи – 4–6 місця.

Матчі: 28 тур – «Динамо» (д), 29 тур – «Зоря» (г), 30 тур – «Кривбас» (д).
«Полісся» останнім часом охопила «турнірна втома». В
4-х матчах, разом з кубковим, 2 поразки і 2 нічиїх. Завершення чемпіонату теж із непростих. Хоча з іншого боку, вже наступного туру є шанс для реабілітації. А конкуренти вже «дихають в потилицю», є реальна загроза залишитися без єврокубкових перспектив. Хоча пригадуються слова президента клубу Геннадія Буткевича, що тепер з усіма організаційними проблемами участь у єврокубку виглядає як покарання. Невже?

«Карпати» (Львів) – 43 очка
Реальні перспективи – 4–6 місця.

Матчі: 28 тур – «Олександрія» (д), 29 тур – «Колос» (г), 30 тур – «Зоря» (д).
«Карпати» не просто «дихають в потилицю» «Поліссю», вони вже порівнялися (у житомирців лише перевага особистих зустрічей). Причому у львів’ян виходить це з завзяттям. І вилучення на початку матчу свого гравця не завадило «Карпатам» зіграти у відкритий футбол з «Лівим берегом». Чимало пропустили, але забили на один гол більше. Це ще й приносить результат – в останніх 6-ти турах чемпіонату 4 перемоги і 2 нічиїх. Треба віддати належне очільнику «Карпат» Олегу Лупашку, він наполегливо продукує результативні матчі в стилі відкритого футболу. Не сказати, що завжди за якістю виконання це є прикрасою для українського футболу, але видовище вболівальникам дарує.

«Кривбас» (Кривий Ріг) – 40 очок
Реальні перспективи – 4–6 місця.

Матчі: 21 тур – «Лівий Берег» (д), 28 тур – «Колос» (д), 29 тур – «Оболонь» (д), 30 тур – «Полісся» (г).
Загадкова нині у сезоні ця команда «Кривбас», непередбачувана. Криворіжці ніби ведуть боротьбу за 4-е єврокубкове місце. У «Руха» завдання спокійно дограти чемпіонат. А в матчі між цими командами складалося враження, що навпаки. Однин рухівський півзахисник Карабін ще в першому таймі міг забезпечити розгромне відставання гостей у рахунку, але влучати у каркас воріт йому виявилося цікавіше. Не цього разу, проте «Рух» потрохи нині, але забиває, а в Кривому Розі чергова гольова «посуха» – 2 матчі без голів. На цю проблему очільник «Кривбаса» Юрій Вернидуб поглянув коротко і смішно: «Я скажу коротко: цей рік для нас по реалізації дуже-дуже слабкий. Кожен раз говорити, що немає реалізації – це вже смішно». Подивимось на цей «гумор» наприкінці чемпіонату. В останньому турі побачення з «Поліссям» може бути вирішальним.

    «Зоря» (Луганськ) – 36 очок
    Реальні перспективи – 7–9 місця.

    Матчі: 28 тур – «Шахтар» (д), 29 тур – «Полісся» (д), 30 тур – «Карпати» (г).
    В якийсь момент у «Зорі» було ніби сплеск намірів й собі поборотися за щось привабливе в чемпіонаті. Згадайте бодай нічию з «Динамо» (2:2). А потім цей ентузіазм швидко вичерпався. Тепер така собі невиразна нічия з ЛНЗ, де суперники по черзі подарували один одному по голу і смиренно розійшлися кожен зі своїм очком.

    «Верес» (Рівне) – 35 очок
    Реальні перспективи – 7–9 місця.

    Матчі: 28 тур – «Рух» (г), 29 тур – «Олександрія» (г), 30 тур – ЛНЗ (д).
    Очільник «Вереса» Олег Шандрук відносно недавно, після вдалої серії його команди з набраними очками, необачливо заявив про впевненість, що рівненській команді вже нічого не загрожує. І почалося – поразки від аутсайдерів, та й ще тепер на своєму полі від «Оболоні». Вдома у Рівному команда в чемпіонаті востаннє програвала ще 1-го вересня 2024 року. Мабуть, треба набратись сил, щоб дограти першість.

    «Рух» (Львів) – 34 очка
    Реальні перспективи – 7–10 місця.

    Матчі: 28 тур – «Верес» (д), 29 тур – «Лівий Берег» (г), 30 тур – «Шахтар» (д).
    От ми порахували, що для «Руха» реальні перспективи – 7–10 місця. Це в чемпіонаті, а далі? Треба віддати належне, після «всельвівського об’єднання», втрати низки провідних гравців і загалом туманних перспектив, команда не посипалася, підтягнула чергову молодь і тримається на плаву. Амбіції, звісно, вже не ті, але й не гірше як багатьох інших. Доля «Руха», мабуть, буде найбільшою інтригою по закінченні цього чемпіонату.

    «Колос» (Ковалівка) – 29 очок
    Реальні перспективи – 9–13 місця.

    Матчі: 28 тур – «Кривбас» (г), 29 тур – «Карпати» (д), 30 тур – «Динамо» (г).
    Прихід Руслана Костишина до керма команди, безумовно, збадьорив команду. Але тепер на перше місце вийшов голий раціоналізм. У зустрічі з такою ж спраглою тепер до очок «Ворсклою» логічно все обійшлося мировою.

    «Оболонь» (Київ) – 28 очок.
    Реальні перспективи – 10–14 місця.

    Матчі: 28 тур – ЛНЗ (д), 29 тур – «Кривбас» (г), 30 тур – «Лівий Берег» (д).
    В «Оболоні» на цьому короткому відрізку турнірного шляху відбулося піднесення ігрового «ренесансу». Справи пішли на поправку, але перехідна зона ще недалеко.

    ЛНЗ (Черкаси) – 28 очок.
    Реальні перспективи – 10–14 місця.

    Матчі: 28 тур – «Оболонь» (г), 29 тур – «Ворскла» (д), 30 тур – «Верес» (г).
    Черкаси накупили купу імпортних «матчастин», але скласти з них щось путнє поки не вдається. У Романа Григорчука велика «інженерна» робота, і краще її здійснювати в УПЛ.

    «Ворскла» (Полтава) – 25 очок
    Реальні перспективи – 10–15 місця.

    Матчі: 28 тур – «Чорноморець» (д), 29 тур – ЛНЗ (г), 30 тур – «Інгулець» (г).
    Для Юрія Максимова перебувати в екстрених обставинах не звикати. Фінішний шлях дає надію «прикупитися», але права на похибку більше немає.

    «Лівий Берег» – 23 очка
    Реальні перспективи – 11–16 місця.

    Матчі: 21 тур – «Кривбас» (г), 28 тур – «Інгулець» (г), 29 тур – «Рух» (д), 30 тур – «Оболонь» (г).
    Для дебютанта УПЛ настали часи найбільшого випробування.

    «Інгулець» – 20 очок
    Реальні перспективи – 13–16 місця.

    Матчі: 28 тур – «Лівий Берег» (д), 29 тур – «Шахтар» (д), 30 тур – «Ворскла» (д).
    Коли немає що втрачати, воно інколи й рятує.

    «Чорноморець» (Одеса) – 18 очок
    Реальні перспективи – 14–16 місця.

    Матчі: 28 тур – «Ворскла» (г), 29 тур – «Динамо» (д), 30 тур – «Олександрія» (д).
    «Ах, Одеса, перлина біля моря…». Це я для підняття настрою місцевих вболівальників. Кажуть, чудеса ще трапляються.

      Роман СЛАВЕНКО