Спортивна газета "Вболівальник"

Різний третій раунд

Третій раунд в одиночному розряді Australian Open став нашим максимумом, причому синхронно на цьому етапі зупинилися одразу три українки, які по-різному можуть сприймати такий підсумок турніру.

БАЙНДЛ
Приміром, про велике досягнення наразі може говорити Катерина Байндл (колишня Козлова), яка вперше у своїй кар’єрі змогла дійти до третього раунду (1/16 фіналу) першості Великого Шлему (Australian Open, Roland Garros, Wimbledon, US Open). Непересічна подія сталася, коли українка проводила двадцятий турнір елітного рівня, а вперше зустрілася наша землячка з престижним квартетом ще у 2015 році. Раніше найуспішнішими для Байндл були Париж (Франція) та Нью-Йорк (США), адже в цих містах їй вдавалося бодай до другого матчу дійти. Цікаво, що в Мельбурні та Лондоні навіть другим колом не могла похизуватися Катерина. Та тепер у неприємному переліку залишилася лише Великобританія, а Австралія стала найприємнішою країною з точки зору Великого Шлему.
І були певні припущення, що українка зможе досягти більшого. Звісно, в третьому раунді їй дісталася потужна Олена Остапенко, яка відома тотальним прагненням до наступального тенісу. Латвійська спортсменка двічі не думає, коли з’являється найменша можливість для атаки, причому зазвичай дівчина прагне до переможного удару ще на прийомі подачі суперниці. А оптимізм був пов’язаний з трьома попередніми очними матчами, коли тричі перемогла Катерина. Однак, на жаль, треба відзначити й той факт, що ці дуелі відбулися у 2014, 2016 та 2018 роках, тобто досить давно.
Також хотілося вірити, що позитивним для нас моментом стане відсутність необхідної стабільності в Олени, але у звітній зустрічі латвійка продемонструвала високий рівень. Лише на початку матчу майбутня переможниця припустилася кількох помилок, коли Байндл змогла зробити брейк – перший та останній. Причому надалі у Катерини навіть брейк-пойнтів не було, тому підсумковий результат 6:3, 6:0 на користь Остапенко не повинен дивувати.
Про перевагу Олени та загальний характер гри говорить співвідношення чисто виграних м’ячів та невимушених помилок: Байндл – «-2» (6-8), Остапенко – «+10» (37-27). Цікаво, що подача українки була дуже зручною для суперниці, адже з першого та другого м’яча наша землячка вигравала майже однакову кількість розіграшів – 44% та 43% відповідно. Зрозуміло, що Катерина намагалася трохи пом’якшити першу подачу, щоби не доводити діло до другої, однак цей план не спрацював. Та знову ж фіксуємо, що вперше Байндл зупинилася аж у третьому колі турніру Великого Шлему, тому звітний Australian Open можна вважати вдалим для неї.

КОСТЮК
А от Марта Костюк не змогла оновити особистий рекорд на турнірах серії Grand Slam. У цьому можна знайти мінус, а можна – плюс, адже раніше до третього раунду українка доходила майже усюди – за виключенням Великобританії. Загалом це був вже п’ятий вихід Марти в 1/16 фіналу елітної першості, а максимум вдалося продемонструвати в Парижі, де Костюк у позаминулому році навіть до четвертого раунду дотягнула.
Якщо говорити про звітну зустріч, то вона стала дзеркальним відображенням попереднього згаданого матчу. Але якщо Байндл відштовхувалася від захисного тенісу, то Марта у протистоянні з Джессікою Пегулою намагалася диктувати умови на корті. Але величезна кількість помилок у виконанні українки стали справжньою бідою, про що говорить баланс виграних м’ячів та невдалих ударів – «-21» (18-39). Американська тенісистка в такій ситуації просто не заважала суперниці помилятися, а окремі атаки Пегули були досить вдалими – «+3» (12-9).
Найгіршим було те, що Костюк відзначалася хибними «пострілами» у найважливіші моменти, коли була можливість відібрати подачу суперниці: шансів – 9, реалізація – 1 (1/9). Джессіка у подібних епізодах працювала значно ефективніше – 6/12. А остаточно доконав наші шанси на успіх жахливий відсоток виграних розіграшів Марти на другій подачі – 18%. При цьому не варто забувати, що на іншій частині корту була третя ракетка планети. Взагалі Костюк вкрай невдало грає з представницями топ-10 світової класифікації – одинадцять поразок в одинадцяти зустрічах.

КАЛІНІНА
Категорично говорити про успіх чи невдачу Ангеліни Калініної на Відкритому чемпіонаті Австралії-2023 досить важко… З одного боку ми маємо перший вихід українки у третє коло турніру Великого Шлему. Але на даному етапі була можливість розраховувати на кращий результат, бо говоримо ми про першу ракетку України, яка в рейтингу WTA посідає 39-ту сходинку. До того ж Калініна раніше переграла авторитетну Петру Квітову, яка мала 15-й номер посіву в Мельбурні…
Після цього Ангеліна зустрілася з іншою чеською тенісисткою – Барборою Крейчіковою, яка теж вважається авторитетною дівчиною, так все ж зазвичай вона грає гірше, аніж Квітова… Можна сказати, що минулого тижня чеська спортсменка також не вразила, залишаючи Ангеліні шанси на загальний успіх, але зручними моментами українка не скористалася.
Може здатися, що справжнім жахом для Калініної став перший відрізок дуелі, коли вона програла п’ять геймів поспіль, та насправді на цьому етапі простежувалася відносно рівна боротьба з обопільними шансами на успіх. Різниця полягала лише у тому, що Крейчікова реалізовувала брейк-пойнти, а українка цього не робила. Ситуація змінилася в кінці першого сету, та після двох невдач Барбора все ж довела справу до перемоги.
В другій партії наша землячка продовжувала ефективно працювати в атаці та обороні, причому першою можливістю взяти подачу суперниці відзначилася Ангеліна, проте знову без реалізації. Здавалося, що за рахунку 2:2 Калініна спокійно подасть… І все до того йшло, про що говорив проміжний результат 40:0, та після цього Калініна програла п’ять розіграшів поспіль, віддавши свою подачу. Після цього, треба визнати, Крейчікова грала значно краще, тому останній відрізок дуелі дійсно пройшов без інтриги. Українка, на жаль, помилялася занадто багато, хоча зазвичай хибним ударам не вистачало кількох сантиметрів, аби перейти в приємнішу частину статистичних даних.
Співвідношення чисто виграних м’ячів та невимушених помилок говорить про рівний характер зустрічі, але невелика перевага вже ж була на боці чеської тенісистки: Барбора – «+4» (23-19), Ангеліна – «-2» (19-21). Про наші шанси говорить й час матчу – майже півтори години билися дівчата, хоча зазвичай результат 6:2, 6:3 на користь однієї з тенісисток формується швидше. Зате 25-річна Калініна отримала велику порцію досвіду, про що також може говорити 20-річна Костюк, а от 28-річна Байндл вже пройшла той етап, коли вважалася молодою та перспективною. Хоча саме вона на звітній першості найбільше здивувала – приємно здивувала, про що вже йшла мова.

Савелій СТУС

16–22.01.2023
Australian Open. Мельбурн (Австралія). Серія Grand Slam (хард)
Чоловіки
Одиночний розряд
Перший раунд
Шварцман (Аргентина, 23) – Крутих (Україна) 6:4, 6:7, 6:3, 7:6
Жінки
Одиночний розряд
Перший раунд
Костюк (Україна) – Анісімова (США, 28) 6:3, 6:4
Мухова (Чехія) – Цуренко (Україна) 6:2, 6:1
Калініна (Україна) – Вандевей (США) 6:3, 6:1
Остапенко (Латвія, 17) – Ястремська (Україна) 6:4, 6:2
Байндл (Україна) – Рахімова (росія) 7:5, 6:7, 6:1
Другий раунд
Костюк (Україна) – Гадецькі (Австралія) 6:2, 6:1
Калініна (Україна) – Квітова (Чехія, 15) 7:5, 6:4
Байндл (Україна) – Макнеллі (США) 6:1, 7:6
Третій раунд
Пегула (США, 3) – Костюк (Україна) 6:0, 6:2
Крейчікова (Чехія, 20) – Калініна (Україна) 6:2, 6:3
Остапенко (Латвія, 17) – Байндл (Україна) 6:3, 6:0
Парний розряд
Перший раунд
Костюк (Україна)/Рузе (Румунія) – Коллінз (США)/Уотсон (Великобританія) 6:4, 6:2
Н. Кіченок (Україна)/Ціммерман (Бельгія) – Божовіч/Кабрера (Австралія) 6:4, 6:3
Калініна (Україна)/Ван Ютванк (Бельгія) – Хозумі (Японія)/Зіданшек (Словенія) 7:6, 6:3
Павлюченкова (росія)/Рибакіна (Казахстан) – Л. Кіченок (Україна, 5)/Остапенко (Латвія, 5) 6:4, 6:4
Другий раунд
Костюк (Україна)/Рузе (Румунія) – Мелічар-Мартінес (США)/Перес (Австралія) 3:6, 7:6, 6:0
Калініна (Україна)/Ван Ютванк (Бельгія) – Даніліна (Казахстан, 8)/Мірза (Індія, 8) 6:4, 4:6, 6:2
Аояма/Шібахара (Японія, 10) – Н. Кіченок (Україна)/Ціммерман (Бельгія) 6:2, 6:2
Мікст
Парний розряд
Перший раунд
Біррелл/Хідзіката (Австралія) – Л. Кіченок (Україна)/Ескобар (Еквадор) 6:1, 7:6

Exit mobile version