Результативний дует

1/2 фіналу

Прагматична хорватська команда на півфінальній стадії мундіалю нічого не змогла протиставити Аргентині, яка в досить стриманому стилі змогла зафіксувати переконливу перемогу.

13 грудня
АРГЕНТИНА – ХОРВАТІЯ – 3:0 (2:0)
Голи: Мессі (34, з пенальті), Х. Альварес (39, 69).

Звітна зустріч принципово не відрізнялася від попередньої звитяги команди Златко Даліча, коли сенсаційно постраждали бразильські футболісти. Тоді великою проблемою «пентакампеонів» стала низька реалізація гольових моментів, тому після 120 хвилин довелося обмежитися результативною нічиєю (1:1), а серія пенальті – це хорватська територія. Аргентинці минулого тижня теж непогано попрацювали на чужій половині поля, причому ефективність була й біля воріт суперника, тому ми отримали звитягу Південної Америки. Хорвати ж фактично нічого не створили біля володінь Еміліано Мартінеса, а вищі сили не допомогли вигадати бодай один випадковий гол, аби на певному етапі відновити інтригу.
Зате «вищі сили» допомогли Аргентині! І зараз мова йде не про удачу, бо експерти переважно погоджуються з тим, що пенальті в ворота збірної Хорватії не було. Однак Даніеле Орсато та відеоасистент Массіміліано Ірраті вирішили, що Домінік Ліваковіч збив Хуліана Альвареса. Насправді ж воротар завчасно зафіксував свою позицію, не зміщуючись в сторону суперника, тому Хуліан просто наскочив на Домініка, що варто вважати звичайним ігровим зіткненням. Однак італійські судді в непростому моменті надали перевагу гравцю атаки, а з одинадцяти метрів бездоганно вдарив Ліонель Мессі. Також треба відзначити, що вихід Альвареса на Ліваковіча став реальністю через позиційну помилку Деяна Ловрена, який поламав лінію офсайду.
А за кілька хвилин інтрига у цій зустрічі фактично зникла, про що сигналізував другий гол в хорватські ворота. Це взяття воріт стало результатом певного збігу обставин, адже Альварес лише завдяки подвійному рикошету вийшов на побачення з воротарем, що принесло успіх аргентинському форварду. Відверто не пощастило тут двом гравцям, бо Йосип Юрановіч та Борна Соса могли зупинити суперника, однак м’яч дивним чином залишився біля ніг Хуліана.
Варто відзначити, що на 62-й хвилині Ліонель Скалоні посилив оборону, кинувши у бій Лісандро Мартінеса, коли команда перейшла на гру з трьома центральними захисниками. Немає сумнівів, що наставник пам’ятав важку зустріч з нідерландцями, які змогли перетворити рахунок 0:2 на 2:2, однак тоді Аргентині більше пощастило у серії пенальті. От тренер вирішив уникнути ще однієї «лотереї». В оновленому тактичному форматі підопічним Скалоні вдалося впоратися з атаками Хорватії.
А третій гол створив Мессі, який на правому фланзі пройшов Йошко Гвардіола, після чого пройшов пас на вільного Альвареса – 3:0. Ліонель та Хуліан швидко знайшли спільну мову. Фантастичний дует! Цікаво, що аналогічний результат 3:0 був зафіксований у попередній зустрічі суперників, але тоді виграли хорвати (на груповому етапі чемпіонату світу-2018).
Тепер представники Південної Америки повернули борг. Аргентина у фіналі планетарної першості-2022!