Спортивна газета "Вболівальник"

«Резервна» дилема

Група G

Головний претендент на чемпіонську корону невдало завершив групову частину першості, поступившись Камеруну, однак африканцям сенсаційний успіх великого щастя не приніс.

У звітній зустрічі Тіте надав перевагу багатьом резервістам, які довели, що навіть дуже сильна команда не може похизуватися двома рівноцінними складами. І нічого дивного в цьому немає, адже тренер зазвичай награє основну бригаду, а інші виконавці лише епізодично отримують ігрову практику, залишаючись без потрібного взаєморозуміння на футбольному полі.
От у звітній зустрічі ми це й побачили. Звісно, бразильці могли перемогти, використавши гольові моменти, однак зазвичай шанси для взяття воріт народжувалися після індивідуальних дій окремих виконавців, а от в командних діях простежувалися певні труднощі. Цікаво, що навіть в такій ситуації Тіте ігнорував ключових гравців, поклавши цей матч на вівтар майбутніх перемог.
Вирішальний гол Камерун вигадав незадовго до завершення зустрічі, коли Венсан Абубакар бездоганно зіграв на другому поверсі. Нападник чомусь не приховував емоцій, а знімати футболку – це ж жовта картка, що стала другою для гравця. Абубакар у ту мить думав лише про себе, забувши про командні інтереси, а африканській збірній треба було забивати ще, сподіваючись на рятівний гол сербів. Однак в іншій грі групи Швейцарія перемогла, причому команда Мурата Якіна могла навіть на перше місце в групі вийти, якби ще раз вразила ворота збірної Сербії. Не вразила. Тому вражати доведеться пізніше – у протистоянні з Португалією, а бразильці вийшли на Південну Корею.

2 грудня
СЕРБІЯ – ШВЕЙЦАРІЯ – 2:3 (2:2)
Голи: Шакірі (20), А. Мітровіч (26), Влаховіч (35), Емболо (44), Фройлер (48).
КАМЕРУН – БРАЗИЛІЯ – 1:0 (0:0)
Гол: Абубакар (90+2).
Вилучення: Абубакар (90+3, друге попередження).

Група H

Доленосний гол

У квартеті Н фаворит також пограв у своє задоволення на фініші групового етапу, чим скористалися корейці, причому азійський колектив, як виявилося, не даремно працював.

Суперечку за другу сходинку класифікації, здавалося, мала виграти уругвайська команда, якій треба було лише Гану переграти. Африканці ж могли відштовхуватися від нічийного результату, причому досить швидку в очній зустрічі вони могли гольову перевагу отримати. Серхіо Роше зреагував на «постріл» Джордана Айю, але до м’яча першим встиг Мохаммед Кудус, якого воротар поклав на газон. Здавалося, що тут все очевидно…
Однак німецький арбітр зафіксував фол саме з боку нападника, вказуючи на те, що голкіпер дотягнувся до «кулі», а потім на нього налетів Кудус. Однак відеоасистент не погодився з таким вироком, запросивши колегу до перегляду епізоду. Даніель Зіберт після цього визнав свою помилку, сказавши на одинадцятиметрову позначку. Андре Айю довго «танцював» перед уларом намагаючись заплутати воротаря, однак той виграв цю суперечку, розгадавши наміри нападника.
Миттєво Дарвін Нуньєс міг покарати суперника, однак «кулю» на лінії воріт зупинив Мохаммед Салісу. Як виявилося пізніше, захисник ненадовго врятував свою команду, а забивав пізніше Джорджіан Де Арраскаета. Гравець бразильського «Фламенко» спочатку вдало зіграв на добиванні, а потім скористався передачею партнера, причому помічником став Луїс Суарес. Вже після фінального свистка досвідчений форвард плакав, бо на стадіоні «Едьюкейшн-Сіті» несподівано переможний м’яч забили корейці.
Вже з цією інформацією уругвайці відчайдушно пішли вперед, створивши непогані нагоди для вирішального голу. Однак з ударом Максі Гомеса впорався Лоуренс Аті-Зігі, а Себастьян Коатес не влучив у ворота з меж штрафної площі. Підозрілив й було падіння Едінсона Кавані в штрафній площі суперника, однак арбітр та відеоасистент вирішили, що форвард зумисне зачепився за ногу Аліду Сейду, тому ніяких на слідків не було.
Цей факт потішив корейців, які доленосний м’яч забили, скориставшись жахливою грою португальців в обороні. «Європейські бразильці» у доданий арбітром час проґавили контратаку суперника, Сон Хин Мін однією передачею відрізав чотирьох опонентів, а щасливий Хван Хі Чхан використав побачення з воротарем, після чого щасливою стала уся Південна Корея.
Символічно, що португальці поступилися збірній, якою керую португальський фахівець Паулу Бенту. Корейська команда вже може говорити про прогрес, адже на двох попередніх турнірах у 2014 та 2018 роках не вдавалося пройти групу. Уругвай, до речі, на планетарних першостях не зміг вийти в 1/8 фіналу вперше з 2002 року, коли уругвайці невдало зіграли на турнірі, який організували Японія та Південна Корея…

2 грудня
ГАНА – УРУГВАЙ – 0:2 (0:2)
Голи: Де Арраскаета (26, 32).
На 21-й хвилині А. Айю не реалізував пенальті (воротар).
ПІВДЕННА КОРЕЯ – ПОРТУГАЛІЯ – 2:1 (1:1)
Голи: Орта (5), Кім Йон Хвон (27), Хван Хі Чхан (90+1).

Віктор НАДАЛЬСЬКИЙ

Exit mobile version