Представництво України в єврокубках

Після завершення регулярного чемпіонату УПЛ сезону-2023/2024 визначилися всі представники України в європейських клубних турнірах сезону-2024/2025.

Для нас євросезон стартує 19 червня, коли будуть сформовані пари другого кваліфікаційного етапу Ліги чемпіонів та другого кваліфікаційного раунду Ліги конференцій. Перші матчі для вітчизняних команд на цих стадіях заплановано на 23–25 липня.
Загалом Україну представлятимуть в єврокубках п’ять клубів.
Переможець чемпіонату УПЛ, «Шахтар» буде представляти нашу країну в Лізі чемпіонів наступного сезону. Проте для «гірників» існує два варіанти участі у лігочемпіонівському турнірі. Не вдаючись у подробиці, про які уже неодноразово говорилося, нагадаємо, це буде залежати від того, хто стане переможцем нинішнього розіграшу найпрестижнішого єврокубку. У «Шахтара» є можливість пробитися одразу в групу Ліги чемпіонів, але за умови перемоги «Реалу» над «Боруссією» у фіналі поточної Ліги чемпіонів 1 червня. Якщо ж трофей здобуде німецька команда, то «Шахтарю» доведеться починати з плей-офф раунду відбору Ліги чемпіонів. До групи ЛЧ, щоправда, буде лише один етап, а у разі невдачі наш чемпіон потрапить до групи Ліги Європи.
Срібний призер «Динамо», потрапить до другого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів. Йому для виходу до групи ЛЧ необхідно вже буде здолати опір поступально трьох суперників. У разі невдачі на будь-якій стадії наш представник перейде до Ліги Європи, але до групи – лише в тому випадку, якщо в Лізі чемпіонів здолає хоча б одного опонента, інакше доведеться проходити кваліфікацію й у Лізі Європи. Тут, до речі, є і третій шанс забезпечити євроосінь за двох перших невдач – у відборі до Ліги конференцій.
Один клуб представлятиме Україну в Лізі Європи – «Кривбас», у третьому раунді кваліфікації. У разі невдачі у кваліфікації ЛЄ він автоматично перейде до Ліги конференцій, але до групи – лише в тому випадку, якщо в Лізі Європи здолає хоча б одного опонента.
У базовому реєстрі Ліги конференцій країна матиме двох делегатів. Четверта та п’ята команди УПЛ («Дніпро-1» та «Полісся») стартуватимуть у другому раунді кваліфікації. Таким чином, нашим клубам для потрапляння до основної сітки Ліги конференцій потрібно буде пройти трьох суперників.
Варто зазначити, що в групових раундах усіх трьох єврокубків виступатимуть по 36 клубів.
Найбільшою зміною стане перехід від традиційного групового етапу до єдиного етапу Ліги чемпіонів, що включає в одну групу всі команди-учасниці. Тепер у Лізі чемпіонів кожному клубу буде гарантовано як мінімум вісім матчів на етапі ліги проти вісьмох різних суперників (чотири домашні та чотири виїзні), а не попередні шість поєдинків проти трьох команд, зіграні вдома та в гостях. Вісім найкращих команд ліги автоматично потраплять до плей-оф, а команди, що посіли місця з дев’ятого по 24-те з 36-ти, боротимуться у двоматчевому плей-оф, щоб забезпечити собі шлях до 1/8 фіналу.
Аналогічні зміни формату також будуть застосовані до Ліги Європи (по вісім матчів на етапі ліги) та Ліги конференцій (по шість матчів на етапі ліги).
7-й та 8-й тури в Лізі чемпіонів та Лізі Європи відбудуться в січні 2025 року (ще одна новація наступних єврокубків, клуматично незручна для українських команд). Ліга конференцій завершиться шостим туром у грудні.

Квота України на євросезон-2024/2025:
Ліга чемпіонів
Чемпіон УПЛ («Шахтар») стартує в плей-оф раунді (або в груповому турнірі).
Жеребкування – 5 серпня (або 29 серпня), матчі – 20/21 та 27/28 серпня (або старт у груповому турнірі – 17-19 вересня).
Віце-чемпіон УПЛ («Динамо») стартує в другому кваліфікаційному раунді.
Жеребкування – 19 червня, матчі – 23/24 та 30/31 липня.
Ліга Європи
Третя команда УПЛ («Кривбас») стартує в третьому кваліфікаційному раунді.
Жеребкування – 22 липня, матчі – 8-го та 15 серпня.
Ліга конференцій
Четверта команда УПЛ («Дніпро-1») стартує в другому кваліфікаційному раунді.
Жеребкування – 19 червня, матчі – 25 липня та 1 серпня.
П’ята команда УПЛ («Полісся») стартує в другому кваліфікаційному раунді.
Жеребкування – 19 червня, матчі – 25 липня та 1 серпня.