Баскетбольний клуб «Прометей» в престижному Єврокубку здобув сьому звитягу поспіль, завдяки чому наші хлопці залишилися на вершині класифікації групи А.
Попередні шість перемог над суперниками дуже серйозного рівня показали, що представники Слобожанського можуть претендувати навіть на виграш турніру, причому подібні думки навіть в європейській пресі озвучувалися ще до початку змагального циклу. «Прометей», не забуваємо, планував грати в елітній Євролізі, але європейські функціонери вирішили подивитися на потенціал української команди в другій за статусом першості континенту. І вже зараз можна припускати, що й у найсильнішому турнірі підопічні Ронена Гінзбурга не були б хлопчиками для биття.
Раніше український клуб впорався з шістьма сильними опонентами поспіль («Клуж-Напока», «Венеція» «Літкабеліс» «Брешіа», «Бурсаспор», «Ховентут»), а на десерт залишилася досить слабенька «Цедевіта». Хоча представники Любляни лише у звітній першості йдуть поганенько, а в Адріатичній лізі команда посідає четверту сходинку, мінімально поступаючись трьом соліднішим конкурентам, а грають у цій першості чотирнадцять клубів з шести країн: Сербії (5), Хорватії (3), Чорногорії (3), Боснії і Герцеговини (1), Північної Македонії (1) та Словенії (1).
Проте для «Цедевіти» наш «Прометей» виявився занадто потужним опонентом, тому саме український колектив виграв усі чверті. Лише перші десять хвилин пройшли у рівній боротьбі, а потім господарі поступово збільшували перевагу, досягши великої переваги – «+26» (94:68). Це найбільший позитивний баланс команди Гінзбурга в поточному сезоні, якщо говорити виключно про Єврокубок. Раніше дуже впевнено ми переграли представників Румунії – «+23» (105:82), однак минулого тижня вдалося сформувати ще більшу перемогу. До речі, саме зі звитяги «+23» розпочалася переможна серія «Прометея» – сім поєдинків.
Можна ще згадати й Латвійсько-Естонську лігу, де «Прометей» без проблем розбиває усіх конкурентів: 23 гри, 22 перемоги. Загалом, якщо дивитися на дві першості, український колектив виграв уже 19 зустрічей поспіль! А буде ще більше, оскільки попереду в Латвійсько-Естонській лізі йдуть досить слабкі суперники у трьох наступних зустрічах, після чого буде невелика клубна відпустка. Пов’язана вона з матчами національних збірних, які боротимуться за вихід у фінальну частину чемпіонату світу-2023. Найближчим часом, 23 та 26 лютого «синьо-жовті» спробують в гостях переграти авторитетну Італію, а за три дні в столиці Латвії ми прийматимемо слабеньку нідерландську команду. Нашим хлопцям обов’язково треба перемагати двічі, але про це треба говорити окремо.
Вже після цих матчів «Прометей» повернеться до єврокубкової арени, де залишилося провести лише чотири зустрічі. Але перед ними українському колективу вдалося зафіксувати важливий факт – ми достроково вийшли у наступний раунд турніру. Тепер навіть теоретично підопічні Гінзбурга не впадуть нижче восьмої сходинки, тому поступово наші хлопці можуть готуватися до 1/8 фіналу. До речі, іспанський «Ховентут» також вже може не хвилюватися. А ще довелося одну гру довелося відкласти на потім, адже «Бурсаспор» у Туреччині через руйнівний землетрус не зміг зіграти з французьким «Бургом». Загалом про усі найближчі матчі забувати не варто, бо вище місце на груповому етапі гарантує дуель з не дуже сильним суперником іншої групи в першому раунді плей-офф.
Савелій СТУС
Група А
«Прометей» – «Цедевіта» – 94:68 (25:24, 27:19, 26:15, 16:10).
«ПРОМЕТЕЙ»: Лукашов (8), Агада (16 + 5 підбирань), Балвiн (9 + 8 підбирань), Кеннедi (2 + 5 передач), Стефенс (28); Дікі (2), Клавелл (8), Липовий, Петров, Сидоров (10), Санон (11).
Головний тренер Ронен Гінзбург.
Турнірне становище
1. «Прометей» (Україна) 71%
2. «Ховентут» (Іспанія) 64%
3. «Бург» (Франція) 62%
4. «Ратіофарм» (Німеччина) 57%
5. «Венеція» (Італія) 50%
6. «Брешіа» (Італія) 50%
7. «Літкабеліс» (Литва) 50%
8. «Бурсаспор» (Туреччина) 46%
9. «Клуж-Напока» (Румунія) 29%
10. «Цедевіта» (Словенія) 21%