Поразка з майбутнім

Лідер поточної української першості продовжить боротьбу на чвертьфінальній стадії Кубка Європи, про що ми дізналися після завершення другого групового етапу.

НЕЗНАЧНА НЕВДАЧА
Перед останнім туром у квартеті J наша команда перебувала в комфортному положенні, випереджаючи на одне очко «Хапоель», який також претендував на другу сходинку класифікації. Тому нам потрібно було зіграти не гірше, аніж конкурент, причому ізраїльський колектив зустрічався з фаворитом групи, а ми повинні були лише з аутсайдером впоратися. «Будівельник» міг взагалі не думати про інший поєдинок, якби перемагав «Левіце», а представники Хайфи розраховували на нашу помилку та власну перевагу в особистих зустрічах.
Проте усі варіанти зникли, коли «Хапоель» поступився в Фінляндії. Хоча гості билися відчайдушно, програючи лише три бали за півтори хвилини до завершення зустрічі. Однак вирішальний відрізок дуелі якісніше провели баскетболісти «Карху», а опонент відзначився одразу кількома поганими кидками, тому в підсумку господарі майданчика перемогли з відчутною різницею – «+9».
Наступного дня грав «Будівельник», якого вже не хвилювали турнірні повороти, адже кияни достроково гарантували собі вихід у наступний раунд турніру. В такій ситуації Валерій Плєханов дав більше ігрового часу окремим резервістам, які своїм шансом скористалися не дуже добре. Щоправда, через хворобу пропустив матч Віталій Зотов. Ще на екваторі останньої чверті ми навіть невеличкою перевагою могли похизуватися – «+2» (72:70), але потім були жахливі майже п’ять хвилин, коли наші хлопці жодного разу не вразили кільце словенського клубу.
Причому це вже була зона відповідальності ключових гравців, які збиралися принести «Будівельнику» перемогу. У ці миттєвості хибили хлопці, які раніше вигризали перемоги у найважчих ситуаціях: Богдан Близнюк, Джерай Грант, Арчі Гудвін та Джонні Берганемескел. Однак, звісно, активно критикувати баскетболістів не варто, оскільки команді вдалося досягти основної мети, про що говорить підсумкова турнірна таблиця групи.

ФРАНЦУЗЬКИЙ БАР’ЄР
Ще в середині грудня ми поганенько розпочали звітний шлях, програвши двічі. Але потім були три дуже важкі перемоги, причому вигравали підопічні Плєханова з мінімальним балансом – «+1», «+2» та «+3». Кожна з цих звитяг мала величезну вагу, а ми показали незламний характер, досягаючи позитивного результату на останніх секундах матчів. Хоча при цьому виникла негативна різниця очок за підсумками шести зустрічей – «-21». До речі, подібним досягненням відзначився «Калев» – «-26».
Варто нагадати, що саме з цим естонським колективом ми грали на першому груповому етапі, коли «Калев» став першим, а ми посіли другу сходинку без особливих труднощів. Загалом в Кубку Європи-2022/23 «Будівельник» вже провів дванадцять зустрічей, здобувши сім перемог, а в п’яти дуелях довелося поступитися. Також не забуваймо, що свій єврокубковий шлях кияни розпочали в Лізі чемпіонів, де довелося в другому кваліфікаційному раунді поступитися «Бамбергу». Німецька команда після цього програла у вирішальній зустрічі відбірного раунду, коли сильнішою виявилася португальська «Бенфіка». З елітної першості ми й перейшли в турнір нижчого рівня.
«Бамберг» теж дійшов до чвертьфіналу Кубка Європи, але нас наразі цікавить «Шоле», з яким «Будівельник» гратиме 8 та 15 березня. Ця французька команда в першій групі посіла другу сходинку (чотири перемоги, дві поразки), пропустивши вперед румунський клуб «Орадя». Але в другому квартеті «Шоле» грав значно краще, опинившись на вершині класифікації з п’ятьма звитягами.
Звісно, фаворитом майбутніх матчів вважається наш суперник, який в поточному чемпіонаті Франції перебуває на третій сходинці, а це серйозне досягнення, якщо дивитися на високий рівень першості. Приміром, у цьому турнірі лише на сьомому місці розташовується «Бург», який конкурує з нашим «Прометеєм» в Єврокубку, перебуваючи там на перших ролях.
Однак про безнадійне становище «Будівельника» також не варто говорити, адже провести дві якісні зустрічі може будь-який колектив. До того ж кияни досі йдуть без поразок в українському чемпіонаті, а якщо до непоганої гри додати згаданий характер, то можна розраховувати на березневу звитягу. Залишається додати, що на чвертьфінальній стадії команди гратимуть вдома та в гостях, а переможець визначиться за загальним балансом у двох дуелях. Кияни спочатку гратимуть на майже рідній арені в італійському місті Веролі, а потім треба їхати на територію «Шоле» в однойменний населений пункт. Сподіваємося на краще! Тому відзначаємо, що півфінальні дуелі в Кубку Європи заплановані на 29 березня та 5 квітня, а фінальна баталія за знайомою схемою запланована на 19 та 26 квітня.

Савелій СТУС

Група J
08.02.2023
«Будівельник» – «Левіце» – 72:82 (21:25, 23:16, 16:21, 12:20).
«БУДІВЕЛЬНИК»: Грант (11 + 5 підбирань), Берганемескел (4), Гудвін (8), Бобров, Близнюк (13 + 8 підбирань); Василяускас (9), Грицак (2), Крутоус (5), Браун (2), Маяускас (14), Тихонов (4).
Головний тренер Валерій Плєханов.

Підсумкове становище
1. «Карху» (Фінляндія)  11
2. «Будівельник» (Україна)  9
3. «Левіце» (Словаччина)  8
4. «Хапоель» Х (Ізраїль)  8

Анонс
1/4 фіналу
Першій матч
08.03.2023
«Будівельник» (Україна) – «Шоле» (Франція)