Спортивна газета "Вболівальник"

Понеділок – день контрастів

4-й тур

На початку тижня полтавській команді вдалося вперше у поточній першості уникнути поразки, однак наразі довелося радіти одному набраному очку у грі з «Олександрією», а «Минай» зумів здобути дебютну перемогу в новому сезоні, образивши футболістів «Інгульця».

12 вересня
«ВОРСКЛА» (Полтава) – «ОЛЕКСАНДРІЯ» – 0:0
«ІНГУЛЕЦЬ» (Петрове) – «МИНАЙ» – 1:2 (0:1)
Голи: Твердохліб (19), Хахльов (60), О. Козак (90+1).
Вилучення: Бандура (89, зрив очевидної гольової можливості).

ГОЛИ БЕЗ ГРИ
Представник Закарпатської області ще влітку 2020 року перейшов на найвищий рівень українського футболу, плануючи там грати довго й успішно, однак амбіції не вдалося сумістити з можливостями, тому вже після першої кампанії «Минай» збирався повертатися в Першу лігу. Але тоді, влітку 2021 року, «Олімпік» вирішив добровільно перейти у нижчий дивізіон, тому минайці повернулися у Прем’єр-лігу. Цю ідею підтримали інші колективи. Та й після цього команда не прогресувала, бовтаючись у хвості класифікації. Взимку першість-2021/22 довелося призупинити, а за підсумками сезону було вирішено, що ніхто йти на пониження не буде. На той момент гірше «Миная» в лізі грав лише «Маріуполь».
Якщо говорити в загальному про два роки в елітному дивізіоні, то найсильніший колектив закарпатського регіону за цей час здобув п’ять звитяг, перегравши «Олімпік», «Дніпро-1», «Десну» та «Олександрію» (двічі). Але усі переможні результати фіксувалися вдома, а от на полі суперника досі «Минай» не брав три очки за 90 хвилин… Неприємну традицію вдалося порушити в поточному чемпіонаті, причому підопічні Володимира Шарана знову успішно зіграли з представником Кіровоградської області, та тепер це був «Інгулець».
Команда Сергія Лавриненка також до четвертого туру підійшла без перемог, а зробити перший крок до дуже приємного результату зміг Володимир Одарюк, однак Світлана Грушко підняла прапорець, зафіксувавши офсайд. Автор віртуального голу насправді перебував у невеликому положенні поза грою, коли останню передачу віддавав Владислав Клименко. Це був лише епізод, а усі 90 хвилин команди провели майже без гольових моментів, зате реалізація окремих шансів у той день була на найвищому рівні.
Максимальну ефективність біля чужих воріт продемонстрував «Минай», який надавав перевагу класичним подачам з флангу, двічі досягнувши приємного результату. В першому випадку навісом Олексія Хахльова скористався Єгор Твердохліб, а після перерви вже Олексій вдало зіграв на дальній штанзі, а хорошу передачу з правого краю атаки віддав захисник Ігор Гончар.
Ближче до завершення зустрічі гості могли дійти до великої перемоги, однак Данило Колесник не переграв воротаря, а Твердохліб на добиванні зіграв невдало, не влучивши в порожні ворота. Гості ще не встигли відійти від втраченого шансу, а на іншій половині поля успіху досяг «Інгулець». Усього через 20 секунд після хибного удару Твердохліба міг забивати Олександр Козак, але на його удар зреагував Олександр Бандура. Все б нічого, та воротар зіграв руками за межами штрафної площі, тому Анастасія Романюк без сумнівів призначила штрафний удар, а голкіпер отримав закономірну червону картку.
З цього стандарту потужно вдарив саме Козак, який змусив капітулювати Олександра Кемкіна. Резервного воротаря звинувачувати не варто, оскільки там був рикошет. Але від кого? Гості говорили, що м’яч зачепив Максима Марусича, який перебував в офсайді, але повтор показав, що гравець «Інгульця» у ту мить нічого не робив, а контакт «кулі» був з ногою Івана Трубочкіна. Тому гол довелося зарахувати, але інших шансів на порятунок в останні кілька хвилин у господарів поля не було.

ГРА БЕЗ ГОЛІВ
Поки «Минай» відвідував Кіровоградську область, на його рідному стадіоні змагалися «Ворскла» та «Олександрія». Ця гра була черговою перевіркою для полтавського колективу, який вкрай невдало стартував в чемпіонаті – три поразки у трьох матчах. Такий початок став неприємною несподіванкою для вболівальників команди, адже влітку «біло-зелені» гарно посилилися, підписавши багатьох іноземців. В команду прийшли: Таулян Сефері, Еннур Тотре, Ардіт Толі, Габріел Да Роза Назаріо, Феліпе Родрігес, Джоко Зайков та Марлісон.
Окремо треба згадати про українців, які приїхали в Полтаву. Це Денис Олійник, котрий раніше грав у Фінляндії, а також Андрій Кравчук, проти якого на певному етапі виступали фанати «Ворскли». Річ у тому, що півзахисник раніше грав за московське «Торпедо», але на початку березня поточного року Андрій залишив російський чемпіонат. Причини цього акту цілком зрозумілі. Тією ж дорогою та у ті ж терміни пішов Олександр Каплієнко, котрий теж грав за «Торпедо», а тепер українець допомагає «Металісту». Цікаво, що російський клуб, коментуючи втрату двох українців, писав про сімейні обставини гравців, але, звісно, усі розуміють, що наші хлопці залишили агресивну країну у зв’язку початком повномасштабної війни. Хоча, звісно, було б краще взагалі не грати на росії ще з 2014 року…
А вже у вересні «Ворскла» несподівано взяла лівого захисника Василя Кравця, який на початку кар’єри дуже гарно грав за «Карпати», привернувши до себе увагу «Луго». Спочатку іспанський клуб взяв гравця в оренду, а влітку 2017 року був підписаний повноцінний контракт. На початку 2019-го Василь перейшов в інший піренейський колектив «Леганес», однак справи у цій команді йшли не кращим чином, тому були оренди всередині Іспанії в знайомий «Луго» та «Спортінг», а також Кравець трохи пограв за польський «Лех». Тепер 25-річний гравець підписав трирічну угоду з полтавським клубом, причому неофіційно повідомляється, що за трансфер футболіста наша команда віддала близько 300 тисяч євро.
У звітній зустрічі з «Олександрією» Василь вийшов з перших хвилин, але грав він ближче до атаки, адже на лівому фланзі оборони діяв Феліпе Родрігес. Кравець дуже швидко міг стати автором голу, коли якісно пробив здалеку, однак штанга врятувала «Олександрію» від проблем. А дуже швидко кутовий біля протилежних воріт дозволив забити – Валерій Бондаренко постарався. Юрій Іванов показав на центр поля, але відеоасистент запропонував додатково переглянути епізод, коли й вдалося побачити, що Владислав Бабогло порушив правила проти Зайков, який через це не встиг завадити автору забитого м’яча. Тому арбітр скасував взяття воріт, на що мав усі підстави.
Надалі гольові моменти зникли, однак не можна сказати, що гра перетворилася на сумне видовище. Намагалися команди щось вигадати в атаці, епізодично непогані швидкості демонструвалися, однак захисники того дня теж працювали дуже якісно. У складі номінальних господарів поля вже після перерви міг забивати Кравець, але й цього разу проти такого плану був підступний каркас воріт. А ще безпосередньо перед завершенням зустрічі Сефері повинен був поділитися м’ячем з партнером, який вийшов на зручну позицію, однак македонець сам вдарив з гострого кута, не здивувавши Олега Білика.
«Олександрія» також неодноразово претендувала на гол, але гарно на лінії воріт працював Дмитро Різник. Його спочатку збирався розчарувати Олег Кожушко, однак марно, а потім по шляху партнерів пішли Кирило Дришлюк та Владислав Калітвінцев, з «пострілами» яких також впорався воротар. Тому варто сказати, що логічною у цій зустрічі була б перемога будь-якої команди, але немає нічого дивного й у нічийному результаті. Хоча більше логіки було б у рахунку 1:1 чи 2:2. Та це вже деталі, а головне, що обидва колективи показали непогану гру.
От і маємо певний парадокс… Якщо дивитися на якість футболу, то це гра «Інгулець» – «Минай» була близькою до нульового паритету, але маємо аж три голи! Трохи раніше «Ворскла» та «Олександрія» неодноразово претендували на забиті м’ячі, однак на табло залишилися нулі, але нулі насичені. Звітна гра дозволила повірити, що поступово справи Віктора Скрипника і його підопічних підуть краще. Якраз пауза на матчі національної збірної повинна допомогти наставнику у подоланні чергового етапу будівництва боєздатного колективу.
До речі, під час легкого антракту свій матч проведуть «Минай» та «Львів», які не змогли на старті першості провести гру 1-го туру. Тоді, варто нагадати, без пояснень гості попрохали відкласти поєдинок, що й було зроблено. Ходять чутки, що в другій половині серпня «Львів» банально не встиг набрати футболістів, але ця проблема вже позаду, тому перенесений матч відбудеться 25 вересня.

Володимир СТАХІВ

Exit mobile version