Польське щастя

Група С

Останній відрізок групової дистанції аргентинська команда пройшла краще, аніж стартову частину, та при цьому успіх одного з фаворитів турніру в протистоянні з Польщею не завадив нашим сусідам вийти з квартету.

Підопічні Чеслава Міхневича у попередніх зустрічах не вразили, але змогли набрати чотири очки, причому перемога над Саудівською Аравією була подарунком долі, адже азійський колектив виглядав дуже солідно. Однак в реалізації нечисленних гольових моментів Польща досягла успіху, а суперник цього не зробив. Тому з точки зору цього критерію можна знайти логіку в попередній звитязі наших позитивних сусідів.
Однак у вирішальній зустрічі групового етапу поляки розчарували ще більше, програвши без будь-яких натяків на інтригу в протистоянні з Аргентиною. Зрозуміло, що мова йде про дуже сильного опонента, однак ця команда раніше поступилася Саудівській Аравії, а потім вдалося з великими труднощами переграти мексиканців. Але представники Південної Америки взагалі не помітили Польщу. Хіба що на початку зустрічі польська оборона трималася, та вже з середини цього відрізку на полі був лише один колектив – аргентинський.
Знову номінальним господарям неймовірно щастило, хоча не варто заперечувати, що й конкуренти з непоганих позицій били поганенько. Навіть Ліонель Мессі з одинадцяти метрів не переграв Войцеха Щенсного, причому нападник вдарив якісно, але неймовірним стрибком запам’ятався воротар. До речі, випадковий контакт між голкіпером та Мессі став підставою для пенальті. Войцех до високого м’яча не дотягнувся, зачепивши після цього голову Ліонеля. Арбітр спочатку цей епізод проігнорував, але відеоасистент запропонував подивитися повтор, після чого й було винесено суворий вирок. Додатково про суперечливий момент говорити не варто, адже м’яч не опинився у воротах.
Та одразу після перерви аргентинці забили: прострілом Науеля Моліни скористався Алексіс Макаллістер з англійського «Брайтона». Другий гол також став результатом удару «британця» – Хуліана Альвареса, який грає за «Манчестер Сіті», а допоміг форварду Енцо Фернандес. На той момент в паралельній грі також вимальовувався результат 2:0 на користь Мексики, який робив показники двох збірних абсолютно однаковими: по 4 очки, різниця голів – 2:2, особиста зустріч – 0:0…
Для такої ситуації залишається лише один критерії перед жеребкуванням – жовті картки. І за цим показником вище розташовувалися поляки, яких арбітри в групі карали рідше. Тому підопічні Міхневича продовжували стояти в обороні, думаючи про те, аби не отримувати жовті картки. Полякам відверто пощастило, що Аргентина поступово також заспокоїлася, а в другому поєдинку Мексика не змогла забити третій м’яч у ворота Саудівської Аравії. Той пропущений м’яч для «ацтеків» нічого не змінював, адже третій гол виводив їх далі, однак третього голу не було. Мексика не змогла вийти з групи на світовій першості вперше з 1978 року. Після цього «ацтеки» грали на сімох мундіалях, стабільно програючи в 1/8 фіналу, та тепер невтішні показники стали ще гіршими.

Ігор КРОВНИЙ

30 листопада
ПОЛЬЩА – АРГЕНТИНА – 0:2 (0:0)
Голи: Макаллістер (46), Х. Альварес (67).
На 39-й хвилині Мессі не реалізував пенальті (воротар).
САУДІВСЬКА АРАВІЯ – МЕКСИКА – 1:2 (0:0)
Голи: Мартін (47), Чавес (52), С. Аль-Давсарі (90+5).