Спортивна газета "Вболівальник"

Події та люди спортивного 2023-го

Січень
Початок року традиційно асоціювався з зимовим видами спорту. Флагманом в нашій країні, звісно, вважається біатлон про що ми зайвий раз згадали на континентальній першості. Темою для окремої розмови став Європейський юнацький олімпійський фестиваль.
Не маючи видатних досягнення на етапах Кубка світу, в біатлоні ми сподівалися у січні на «моральний реванш» на чемпіонаті Європи (Ленцерхайде, Швейцарія), де конкуренція була не така висока. Героїнею першості стала Анастасія Меркушина, яка спринт провела бездоганно з точки зору роботи на вогневих рубежах. Після цього українка дотерпіла останнє коло, залишившись на першій позиції. Анастасія випередила лише на 0,5 секунди шведку Тільду Йоханссон. От за це ми й любимо цю щиру дівчину – за неймовірний характер, чим можуть похизуватися не всі представники нашої збірної.
Також на ЧЄ-2023 ми здобули нагороди у двох індивідуальних стартах. Срібна медаль у Юлії Джими, до перемоги не вистачило зовсім трохи – 5,5 секунди.
В аналогічних перегонах, коли кожен промах додає неприємну хвилину, Антон Дудченко з одним пострілом в «молоко» спромігся також на срібну відзнаку.
Три нагороди в якісному форматі (1-2-0) дозволили сказати, що наша команда продемонструвала найкращий результат на останніх п’яти першостях континенту.
А у медальній класифікації 2023 ми посіли третю сходинку, програвши тільки Норвегії (5-2-1) та Німеччині (2-1-3).
Паралельно з чемпіонатом Європи пристойними результатами ми відзначилися на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі, що проходив в Італії. Тут у нас було одне «золото» в біатлонному спринті Олександри Меркушиної (молодша сестра Анастасії) дві «бронзи» – знову у Олександри в індивідуалці, а також у Наталії Казюк у фристайлі.
На зимовій Універсіаді в американському Лейк-Плесід наша команда не розчарувала. Українські студенти вибороли шість нагород (1-1-4), що треба вважати пристойним результатом.

Лютий
Зазвичай наші найбільші сподівання і надії у зимових видах спорту покладаються на біатлон. Але останнім часом в Україні розвивається і досягає успіхів на міжнародній арені ще один зимовий вид спорту, який не лише за українськими досягненнями конкурує зі стріляючими лижниками, а й досягає вагоміших висот у світовому спорті. Це – фристайл.
Саме українська представниця цього виду спорту Анастасія Новосад у лютому підтвердила свій статус однієї з топових спортсменок на головних змаганнях сезону. Анастасія стала дворазовою бронзовою призеркою чемпіонату світу з фристайлу в особистих та командних змаганнях з лижної акробатики, який відбувся у лютому в грузинському Бакуріані. Зокрема, третє місце в індивідуальних змагання з лижної акробатики.
А також Анастасія здобула бронзову нагороду у командних змаганнях з лижної акробатики разом із своїми партнерами по збірній України Дмитром Котовським і Олександром Окіпнюком, а також Ольгою Полюк і Максимом Кузнєцовим.
Відзначимо, що для наших спортсменів це була перша в кар’єрі медаль чемпіонатів світу, а для української збірної – перша у командних змаганнях.
Чемпіонат світу в німецькому Обергофі провели і біатлоністи. Тут для нас без медалей, але не можна не відзначити капітана чоловічої збірної Дмитра Підручного. Спринт на світовому біатлонному форумі планети був для Підручного перший особистий старт на найвищому рівні у сезоні-2022/23. Під час гонки Дмитро зміг закрити усі мішені на обох вогневих рубежах – став одним із шести атлетів, хто зробив це. Після другої стрільби Підручний вийшов на шостому місці у доволі щільній конкуренції, але завдяки сильному останньому колу зміг відіграти одну позицію і зрештою фінішував п’ятим. Це найкращий результат для України загалом у сезоні-2022/23 на найвищому рівні серед змагань біатлоністів.
В кінці лютого знову розпочалися матчі чемпіонату Української прем’єр-ліги. А 24-річний український футболіст Андрій Лунін став переможцем клубного чемпіонату світу з футболу 2022 року у складі іспанського «Реала». Андрій відіграв всі матчі фіналу престижного футбольного турніру від свистка до свистка.

Березень
Примітна подія першого місяця весни – чемпіонат Європи з легкої атлетики в закритих приміщеннях відбувся з 2 по 5 березня в турецькому Стамбулі – це основний старт «зимового сезону» 2023 року для легкоатлетів. І тут нам є що згадати. Українська легкоатлетка Ярослава Магучіх виграла золоту медаль у стрибках у висоту європейського легкоатлетичного чемпіонату. Після того, як забезпечила собі золоту нагороду, Ярослава штурмувала новий найкращий результат сезону у світі (2.03 м), але не пощастило. 21-річна Ярослава Магучіх виграла ЧЄ у приміщенні втретє у кар’єрі. У цьому фіналі змагалися ще дві українські спортсменки. Катерина Табашник із першої спроби взяла висоту 1.94 м, що дозволило їй здобути бронзову нагороду. Це перша медаль 28-річної Катерини Табашник на рівні чемпіонатів Європи чи світу. Юлія Левченко стала п’ятою.
Український легкоатлет Андрій Проценко здобув «срібло» чемпіонату Європи теж у стрибках у висоту.
У Стамбулі Проценко у фіналі вже у першій спробі показав результат 2,29 м, якого у підсумку вистачило, аби здобути срібну медаль і двох сантиметрів забракло до «золота».
Українець Роман Кокошко виграв бронзову медаль чемпіонату Європи у штовханні ядра та встановив новий національний рекорд – 21,84 м. 26-річний Кокошко – дебютант чемпіонату Європи у приміщенні. Він став першим українцем, що відібрався на ці змагання саме у штовханні ядра за останні 10 років. А вихід Романа у фінал став першим для України за останні 23 роки.
Серед інших видів варто знову згадати про фристайл. Український фристайліст Дмитро Котовський у березні завершив сезон на другому місці у загальному заліку Кубка світу з лижної акробатики. 21-річний спортсмен з Рівного виграв два етапи КС.
Серед березневих подій в ігрових видах – футбольна Європа стартувала в кваліфікаційних турнірах до чемпіонату Європи 2024 року. Провела перший свій матч відбору і збірна України. На лондонському «Вемблі» наші хлопці поступилися чинним віце-чемпіонам Європі збірній Англії – 0:2.

Квітень
У квітні розігрувалися низка європейських чемпіонатів у різних видах спорту (боротьба, спортивна гімнастика, важка атлетика), а також інших важливих і цікавих спортивних змагань.
Ілля Ковтун на змаганнях чемпіонату Європи зі спортивної гімнастики у турецькому місті Анталія пробився до п’яти індивідуальних фіналів. У підсумку український атлет виграв дебютне «золото» на цьому рівні, ставши першим на паралельних брусах, а також завоював «бронзу» у багатоборстві та вправах на перекладині. Нагорода Іллі на поперечині стала для України першою з 2009 року. Востаннє Україна завершувала Євро зі спортивної гімнастики з чотирма медалями у 2017 році (ще одну «бронзу» для нашої команди здобув Ігор Радівілов).
Збірна України з боротьби успішно виступила на чемпіонаті Європи, який пройшов у хорватському Загребі. Наші борці здобули 11 медалей: 3 золотих, 4 срібних та 4 бронзових. У порівнянні з попереднім Євро Україна виборола на чотири медалі більше. Востаннє більше десяти нагород на одному чемпіонаті Європи українські борці здобували у 2021 році. Найбільшу кількість нагород на Євро-2022 здобули борчині, – шість медалей. Серед них дві золоті нагороди: Аліна Грушина-Акобія (до 57 кг), яка захистила звання чемпіонки Європи та Ірина Коляденко (до 62 кг). Відзначимо золоту нагороду Василя Михайлова (до 79 кг). До речі, для української збірної вихід нашого борця до фіналу це лише третє подібне досягнення європейських чемпіонатів у вільній боротьбі за останні 10 років і перший тріумф за цей час.
Збірна України відмінно провела у березні чемпіонат Європи з важкої атлетики, який відбувся у столиці Вірменії – Єревані. «Синьо-жовті» на турнірі здобули вісім «великих» медалей, тобто були виграні за сумою двох вправ – у ривку та поштовху. За кількістю «великих» медалей збірна України встановила національний рекорд. Українські спортсмени здобули на Євро-2024 загалом 21 нагороду.
Найвизначніша українська жіноча тенісистка, екс-третя ракетка світу Еліна Світоліна у березні провела свій перший матч на офіційному турнірі після декретної відпустки.
Українська гандбольна жіноча збірна вперше за 14 років виборола право зіграти у фінальному турнірі чемпіонату світу.

Травень
У травні досягла свого апогею боротьба у футбольному чемпіонаті України-2022/2023. У командному змаганні чемпіонський титул виборов «Шахтар». «Гірники» стали 14-разовими чемпіонами України з футболу. А одним із найпомітніших гравців цих інтригуючих змагань став футболіст «Дніпра-1» Артем Довбик. Його беззаперечно було визнано в опитуванні представників усіх клубів найкращим футболістом УПЛ в сезоні-2022/2023. Форвард також став з великою перевагою найкращим бомбардиром чемпіонату України. Артем Довбик забив 24 м’ячі у ворота суперників. Одного результативного удару не вистачило дніпровському форварду, щоб повторити історичний рекорд Генріха Мхітаряна за кількістю голів в одному сезоні чемпіонату України. Але варто відзначити, що Довбик – лише другий футболіст в історії чемпіонатів України, кому вдалося забити більше 22 м’ячів за сезон. Дуже солідний результат.
У травні відзначилися українські веслувальники. Чемпіонками Європи з академічного веслування у четвірці парній на 2000 метрів стали Наталія Довгодько, Анастасія Коженкова, Дарина Верхогляд та Катерина Дудченко. «Золото» на континентальній першості, змагання якої відбувалися у словенському місті Блед, для України стало першим на чемпіонатах Європи з академічного веслування від 2014 року.
Людмила Лузан здобула золоту медаль на етапі Кубка світу з веслування на каное, який відбувався у польському місті Познань. Українська веслувальниця стала найкращою на дистанції 200 метрів.
Знову як не згадати про українську легкоатлетку Ярославу Магучіх. У травні їй підкорилося чергове досягнення, що стало уже звичною справою. Ярослава Магучіх стала переможцем 2-го етапу сезону Діамантової ліги, що відбувся у марокканському місті Рабат. Ярослава взала планку на висоті 2.01, і це був найкращий результат сезону у світі.

Червень
Головна спортивна подія червня цього року – ІІІ Європейські ігри. Це практично аналог Олімпійським іграм, тільки в європейському масштабі. На третіх Європейських іграх у Польщі Україну представляли 263 спортсмени. На турнірі наші атлети змагалися за нагороди у 27 дисциплінах із 29-ти, які були представлені у програмі турніру.
За підсумками змагань у Кракові збірна України здобула 41 нагороду: 21 золоту, 12 срібних та 8 бронзових. Завдяки цьому результату українці посіли третє місце у медальному заліку Європейських ігор-2023.
Впродовж Європейських ігор Україна виграла медальний залік одразу у чотирьох видах спорту: стрибках у воду, веслуванні на байдарках і каное, у тайському боксі, а також карате. Найрезультативнішими стали виступи українських спортсменів у легкій атлетиці та тайському боксі – по шість виграних нагород.
Золоті медалісти України ІІІ Євроігор: Людмила Лузан, Валерія Терета (каное-двійка, 500 метрів), Олег Кухарик, Ігор Трунов (байдарка-двійка, 500 метрів), Людмила Лузан (каное-одиночка, 500 метрів) – веслування на байдарках і каное; Ксенія Байло, Данило Коновалов, Анна Письменська, Олексій Середа (командні стрибки у воду), Ксенія Байло, Кіріл Болюх (мікст синхронні стрибки у воду, 10-метрова вишка), Кіріл Болюх, Олексій Середа (синхронні стрибки у воду, 10-метрова вишка), Олег Колодій, Данило Коновалов (синхронні стрибки, 3-метровий трамплін) – стрибки у воду; Анжеліка Терлюга (55 кг), Андрій Заплітний (75 кг) – карате; Наталія Кроль (біг на 800 метрів), Марина Бех-Романчук (потрійний стрибок), Ярослава Магучіх (стрибки у висоту) – легка атлетика; Джоан-Фейбі Бежура (одиночний турнір, шпага), Ольга Харлан (одиночний турнір, шабля) – фехтування; Павло Коростильов, Юлія Коростильова (мікст, малокаліберний пістолет, 25 метрів), Олена Костевич, Анастасія Німець, Юлія Коростильова (командний турнір, малокаліберний пістолет, 25 метрів) – кульова стрільба; Ігор Любченко (до 67 кг), Олександр Єфіменко (до 71 кг), Олег Приймачов (до 91 кг) – муай-тай; Олександр Хижняк (80 кг) – бокс; Вікторія Ус (байдарка-крос) – каное-слалом.
Важливо, що у багатьох спортивних дисциплінах крім нагород розігрувалися олімпійські ліцензії на Ігри-2024 у Парижі. Які дісталися, у тому числі, і українським атлетам.

Липень
Це той випадок, який стався у липні, коли, попри усі спортивні здобутки і звитяги, на чільне місце виходить честь держави, людська гідність і щирий патріотизм.
Українська шаблістка Ольга Харлан на змаганнях чемпіонату світу в Мілані (Італія) переконливо здолала «нейтральну» фехтувальницю Анну Смірнову у першому раунді ЧС-2023 з рахунком 15:7. Після завершення поєдинку українка не потиснула суперниці з країни-агресора руку. Російська фехтувальниця залишилась на доріжці, прагнучи дочекатися дискваліфікації українки, а судді дуже довго вирішували, що робити. Спочатку здавалося, що здоровий глузд візьме гору і всі із розумінням поставляться до ситуації – якщо ви вже допускаєте до змагань (хіба щось міняє – під прапором чи без прапора?) представників держави – вбивці і насильника, то вже не вимагайте з ними ручкатися. А, ні. Чиновники Міжнародної федерації фехтування згодом підкилимно-закулісно «порєшали» і зняли за це Харлан зі змагань. Ольга отримала шалену підтримку і вияв захоплення проявом принципової громадянської позиції, як в Україні, так і в усьому світі. Як від простих уболівальників, так до видатних спортсменів і знаменитих осіб.
Зрештою, Ольга Харлан і її принципова позиція перемогли. МОК повідомив про надання поза відбором шаблістці Ользі Харлан ліцензії для участі в Олімпійських іграх 2024 року. Міжнародна федерація фехтування ухвалила рішення запровадити заміну раніше традиційному рукостисканню між спортсменами на привітання на відстані.
І знову про стійкість характеру і волю до успіху. Еліна Світоліна після річної декретної відпустки повернулася у великий теніс. І відразу заслужила гучних овацій. Справжню сенсацію спричинила українська тенісистка на турнірі Великого шолому Вімблдоні, діставшися до півфіналу одного з найпрестижнішого світового тенісного змагання, здолавши шляхом Вінус Вільямс, Софію Кенін, Вікторію Азаренко. В чвертьфіналі Еліна обіграла на той момент першу ракетку жіночого світового рейтингу польську тенісистку Ігу Свьонтек – 2:1.
Світоліна втретє в кар’єрі вийшла до півфіналу турніру Великого шолому і вдруге на Вімблдоні (US Open 2019, Вімблдон 2019, 2023). Еліна Світоліна за підсумками цих змагань здійснила стрімкий злет у світовому тенісному рейтингу і знову отримала статус першої жіночої ракетки України.
2 липня сталася історична подія для українського футболу – вперше здобуто право грати у футбольному турнірі Олімпійських ігор. Для досягнення цієї мети необхідно було на молодіжному чемпіонаті Європи дістатися до півфіналу. Серйозним бар’єром на цьому нашому шляху у чвертьфіналі була збірна Франції – один із головних фаворитів Євро U21. Ми переконливо здолали грізного суперника – 3:1. Тепер Україна буде представлена на Іграх-2024 і в футболі.
Наприкінці липня також розпочався новий сезон-2023/2024 футбольної Української прем’єр-ліги.

Серпень
У фокусі уваги спортивних змагань серпня був чемпіонат світу з легкої атлетики в Будапешті (Угорщина). Наша збірна провела найуспішніший світовий форум з легкої атлетики за останні 10 років у медальному заліку, здобувши «золото» та «срібло». Ярослава Магучіх вперше в кар’єрі стала чемпіонкою світу зі стрибків у висоту. На змаганнях українка здобула «золото» з результатом 2.01 метра. Ярослава до того ж виконала олімпійський норматив. Та змагатиметься на літній Олімпіаді-2024 у Парижі.
Ярослава, бронзова олімпійська призерка Токіо-2020, і двічі зупинялася за крок від звання чемпіонки світу. Магучіх також друга чемпіонка світу зі стрибків у висоту в історії України. У 1999 році «золото» здобувала Інга Бабакова.
Марина Бех-Романчук здобула Україні срібну медаль чемпіонату світу з легкої атлетики. Представниця Хмельниччини вперше в кар’єрі стала віце-чемпіонкою у змаганнях з потрійного стрибка. Вже з першої спроби у фіналі Бех-Романчук стрибнула на 15 метрів – другий найкращий результат українки в кар’єрі,особистий рекорд сезону і срібна медаль чемпіонату світу.
На ще одному чемпіонаті світу, з кульової стрільби, що відбувся у Баку (Азербайджан), срібну нагороду Україні здобула чемпіонка та триразова бронзова медалістка Олімпійських ігор Олена Костевич. На другу сходинку п’єдесталу 38-річна спортсменка з Чернігова зійшла у стрільбі зі стандартного малокаліберного пістолета на дистанції 25 метрів.
Український боксер-супертяж Олександр Усик успішно захистив титули чемпіона світу в суперважкій вазі за версіями WBA Super, WBO, IBF та IBO. 26 серпня у польському Вроцлаві у головному бою 36-річний український боксер Олександр Усик (20-0, 13 КО) у 9-му раунді переміг технічним нокаутом 25-річного британського боксера Даніеля Дюбуа (19-1, 18 KO).

Вересень
Перший осінній місяць приніс нам відразу три чемпіонати світу, в яких здобували нагороди українські атлети – з важкої атлетики, боротьби та кульової стрільби.
У вересні медальним хет-триком на чемпіонаті світу з важкої атлетики в Ер-Ріяді (Саудівська Аравія) відзначилася Каміла Конотоп. Українська спортсменка здобула три медалі у категорії до 59 кг. Конотоп у ривку здобула «срібло», додавши до нього «бронзу» за 130 кг у поштовху. Це повторення особистого рекорду спортсменки. За сумою двох показників (236 кг) українка стала віце-чемпіонкою світу, поступившись лише китаянці Суо Шифан (243 кг). У доробку українців також ще бронзова нагороди Анастасії Манєвської (87 кг) у ривку.
На чемпіонат світу з боротьби-2023, який пройшов з 16 по 24 вересня в Белграді (Сербія), віце-чемпіонкою світу у ваговій категорії до 59 кілограмів стала Юлія Ткач. Це 5-та медаль Юлії у кар’єрі на чемпіонатах світу (1 «золото», 2 «срібла», 2 «бронзи»). На турнірі Україна загалом здобула 5 нагород. Крім «срібла» Юлії Ткач, «бронзу» завоювали – Василь Михайлов, Ірина Коляденко, Ярослав Фільчаков та Жан Беленюк. Коляденко та Беленюк здобули ліцензії на Олімпіаду-2024.
Перемогою завершила збірна України чемпіонат світу з кульової та стендової стрільби, що проходив у столиці Азербайджану, Баку. У заключний день змагань і перший вересневий день осені на найвищу сходинку п’єдесталу зійшли Денис Баблюк, Ігор Кізима та Данило Даніленко у стрільбі з малокаліберної гвинтівки по рухомій мішені на 50 м. «Золото», яке виборола чоловіча команда, стало
14-ю нагородою України у Баку. Загалом у скарбничці збірної України – 7 золотих, 5 срібних, 2 бронзових медалей. І це друге місце у медальному заліку після Китаю (15-7-6).

Жовтень
У жовтні серед міжнародних змагань найвищого рівня варто виділити чемпіонат світу зі спортивної гімнастики.
Український атлет 20-річний Ілля Ковтун завоював срібну медаль у багатоборстві на чемпіонаті світу-2023 зі спортивної гімнастики, який відбувся у бельгійському Антверпені. Це найкращий результат в історії України в багатоборстві на гімнастичних чемпіонатах світу. Ковтун за сумою балів на 6 приладах набрав 84.998 й поступився лише Дайкі Хасимото із Японії (86.132). Надзвичайно важливо, що на цих змаганнях здобуто командну квоту на Олімпійські ігри 2024. Це друга медаль у кар’єрі для Ковтуна на чемпіонаті світу (2021-го виборов «бронзу» в багатоборстві).
Бронзову нагороду приніс також Україні на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики в опорному стрибку Назар Чепурний. Чепурний програв тільки британцеві Джейку Джерману і американцеві Хою Янгу Що цікаво, у боротьбі за бронзову нагороду Назар Чепурний випередив іншого українця, Ігоря Радівілова, який став четвертим. Для Чепурного це перша в кар’єрі медаль на дорослих чемпіонатах світу. Перед цим українські гімнасти востаннє здобували дві медалі на ЧС у 2019 році (дві «бронзи»).
У жовтні знову приємність від фехтувальників. Ольги Харлан переможно відкрила олімпійський сезон, зійшовши на найвищу сходинку п’єдесталу пошани на турнірі серії Сателіт FIE з фехтування на шаблях, що проходив у турецькому Стамбулі. На цих же змаганнях на найвищу сходинку п’єдесталу в жіночій рапірі зійшла 21-річна Аліна Полозюк.
А збірна України з фехтування у складі шпажисток Влади Харькової, Олени Кривицької та Дар’ї Варфоломеєвої вибороли «срібло» на Кубку Європи, який проходить у Кальярі (Італія). Українки у фіналі турніру, який вважається аналогом футбольної Ліги чемпіонів, поступилися з рахунком 39:45 лише господарям турніру – команді Італії. Бронзовими призерами командного Кубок Європи з фехтування, в італійському Кальярі, також стали українські рапіристи Андрій Погребняк, Максим Коржовой, Богдан Пнівчук та Євген Лазаренко.

Листопад
На чемпіонаті Європи 2023 року з дзюдо, який відбувся у французькому Монпельє, український спортсмен Дільшот Халматов виграв срібну медаль у категорії до 60 кг. Відзначимо, що для 25-річного українця це дебютна нагорода з континентальної першості. І це була перша медаль для української збірної на цьому ЧЄ-2023 з дзюдо.
А другу медаль європейської першості з дзюдо українській команді приніс Богдан Ядов. Український спортсмен завоював бронзову нагороду у категорії до 66 кг. Це його друга медаль на рівні чемпіонатів Європи. Також для 26-річного українського дзюдоїста це третя медаль у сезоні, після золотої та бронзової нагород на двох етапах серії Грендслем.
Українські шпажистки здобули командне золото етапу Кубка світу з фехтування в італійському Леньяно. Українки перемогли у фіналі-триллері збірну Південної Кореї, у складі якої виступали призерки Олімпіади-2020 та чемпіонки світу, (41:40). Українські шпажистки Влада Харькова, Олена Кривицька, Джоан Фейбі Бежура та Інна Бровко вперше за 7 років, із сезону 2016 року, виграла «золото» етапу Кубка світу. В олімпійській кваліфікації Україна піднялась на п’яте місце і претендує на олімпійську ліцензію за континентальною квотою. На другу сходинку п’єдесталу пошани першого в олімпійському сезоні Кубка світу зійшла українська шаблістка Ольга Харлан. Для 33-річної уродженки Миколаєва срібло, здобуте на змаганнях в Алжирі, стало ювілейною 30-ю особистою нагородою Кубка світу
До останньої хвилини завершального матчу відбіркового турніру українські футболісти на рівних вели боротьбу у вирішальному матчі з чинними чемпіонами Європи збірною Італії за путівки на Євро-2024. Трохи забракло удачі і суддівської справедливості. Зате збірна України з гідно піднятою головою закінчила змагання і зберігає шанси потрапити на футбольне Євро.

Грудень
У румунському місті Отопені відбувся чемпіонат Європи-2023 з плавання на короткій воді.Український атлет Михайло Романчук зумів на цих змаганнях вибороти дві нагороди. Спочатку Ромачук у фінальному запливі на дистанції 1500 метрів вільним стилем фінішував третім. Це друга медаль для Романчука у кар’єрі на рівні чемпіонатів Європи на короткій воді. Першу він виборов ще у 2017 році – «золото» на цій же дистанції 1500 метрів вільним стилем. Українець на цьому чемпіонаті також фінішував третім на дистанції 800 метрів вільним стилем.
Варто відзначити, що виступ у на чемпіонаті Європи став Михайла Романчука першим за останні чотири місяці – востаннє український плавець виступав ще на чемпіонаті світу-2023, який закінчив без нагород. Романчук – один з українських плавців з виконаними нормативами на Олімпіаду-2024.
А наша велика надія на майбутні перемоги 18-річний Олександр Желтяков трішки не доплив до п’єдесталу пошани на чемпіонаті Європи-2023 року з плавання. Українець посів четверте місце на дистанції 200 метрів на спині, при цьому встановивши національний рекорд. Юний плавець вперше змагався на чемпіонаті Європи з плавання на короткій воді. У змаганнях на 50 та 100 м Олександр Желтяков установив на цих дистанціях нові юніорські рекорди України. Желтяков також має виконаний норматив на Олімпіаду-2024.
Після невиразного старту в новому сезоні у грудні нас нарешті потішили біатлоністи. Є сенс згадати низку позитивних результатів. Анастасія Меркушина відзначилася на 3-му етапі Кубка світу в швейцарському Ленцерхайде. У гонці переслідування Настя встановила новий рекорд для наших біатлоністів у сезоні-2023/2024 в змаганнях Кубка світу – у неї особистий фініш у топ-10. До слова, Меркушина вперше з березня 2019 року фінішувала у топ-10. Вона повторила свій другий найкращий результат у кар’єрі.
Повернення після травми капітана чоловічої збірної України 32-річного Дмитра Підручний відразу позначився на результаті команди. Капітан посприяв у складі естафетної команди разом з Артемом Тищенком, Артемом Примою і Антоном Дудченко здобути почесне 5-те місце.Але в біатлоністів найцікавіше у сезоні вже у наступному році.

Exit mobile version