Прикрість буває різною. Одна справа, коли остерігаєшся і готовий до неї. Інша – коли щастя вже в руках, залишилося вже нічого після зробленого, а… Збірній України не вистачило до виходу в елітний хокейний світ планети одного напівкроку, одного балу, одної закинутої або не пропущеної шайби. Поразка в завершальному турі в Дивізіоні 1А від Японії 2:3 в останню мить зачинило перед самим нашим носом двері до вищого дивізіону.
Ми вже писали, що в двох стартових турах з фаворитами цього турніру (вони зрештою і виграли цей чемпіонат), збірними Великобританії та Італії, команда України гідно протистояла, розділивши за серіями булітів очки навпіл – поступилися англійцям, перемогли італійців.
Далі були матчі, які мали підтвердити або спростувати серйозність намірів українських хокеїстів претендувати на дві путівки від групи до вищого дивізіону.
Наступною перемогою уже в основний час над збірною Румунії (4:0) ми виконали завдання-мінімум на цей турнір – гарантували собі прописку в дивізіоні 1А на наступний сезон.
Перемога у наступному, передостанньому матчі турніру, вже відкривала для збірної України пряму дорогу до хокейного товариства найсильніших в світі. І українські хокеїсти цю перемогу над командою Польщі, яка ще в минулому сезоні виступала в елітному дивізіоні, здобули впевнено і переконливо, попри те, що суперник зумів відзначитися першим – 4:1.
В останньому поєдинку для повного щастя разом із заповітною путівкою до вищого дивізіону потрібно було зі збірною Японією набрати лише одне очко. Тобто не програти в основний час, а там би уже було байдуже. Цю японську команду за кілька днів до початку нашого чемпіонату світу українці непросто, але перемагали в товариському матчі – 1:0. Треба було щось подібне, можна було навіть трохи менше, повторити. Тим більше, після вирішального для себе напередодні переможного поєдинку за збереження місця у цьому дивізіоні над Румунією (5:3), японці вже не мали турнірних задач і мотивації, дозволивши навіть перепочинок кільком своїм ключовим гравцям.
УКРАЇНА – ЯПОНІЯ
Невдячну місію згадувати ще раз цей неприємний ігровий час перекинемо на прес-службу ФХУ. «На гру з японцями з лазарету в українців повернувся Гліб Крівошапкін, але, на жаль, поза заявкою залишився наш воротар Богдан Дьяченко. Через травму Богдана місце у воротах зайняв 18-річний Олександр Левшин.
Попри відсутність турнірної мотивації, збірна Японії продемонструвала високий рівень професіоналізму, захопивши ініціативу в першому періоді. Відкрити рахунок у матчі після помилки суперника вдалося ВікторуЗахарову, до речі, Захаров на турнірі встановив унікальний рекорд збірної України: закидав шайби у всіх п’яти матчах чемпіонату світу.
Але японці зуміли (дозволили) завдати 12 кидків по воротах Левшина, один із яких також став результативним.
У другому періоді японські хокеїсти вперше у матчі змогли вийти вперед, а згодом і закріпили перевагу. Прикро, що свій другий гол Японія провела з першої ж більшості в матчі, натомість «синьо-жовті» не змогли реалізувати 12 хвилин штрафного часу за перші два періоди.
Рятувати ситуацію довелося в заключному періоді. Олексій Ворона скоротив відставання до мінімуму за 10 хвилин до кінця матчу. Японці майже не атакували, але голкіпер Ісса Оцука за допомоги захисників зупиняв усе, що летіло в його ворота. Фінальна сирена зафіксувала перемогу Японії в основний час».
Є ПРЕСТИЖ, НЕМАЄ НАГОРОДИ
Цей результат не дозволив нам достроково гарантувати собі місце в елітному дивізіоні. Тепер наша доля перебувала в руках інших збірних. Нам потрібно було, щоб в матчах останнього дня турніру, які залишалися, або румуни обіграли італійців, або поляки хокеїстів Великої Британії. Проте, як завжди трапляється у таких ситуаціях, ніхто за нас нашу роботу не виконав. Ми лише треті, з престижністю, але без нагороди, які отримали у підвищенні в статусі дві перші команди в дивізіоні – Великобританія та Італія.
Згадуючи настрої і очікування перед стартом змагання в дивізіоні 1А, куди збірна України змогла пробитися після восьмирічної паузи, мабуть, третя підсумкова позиція серед такої досить солідної компанії сприймалася б українськими вболівальниками цілком позитивно. Але ж, як говорилося на початку, все пізнається у порівнянні – те, що учора вважалося удачею, сьогодні вже сприймається з великою прикрістю.
Коли вляжуться пристрасті та емоції, буде, сподіваємось, проведено грунтовний аналіз виступу збірної України на цьому чемпіонаті світу, ми ще повернемося уже до конкретної розмови про те, що нам вдалося, а над чим варто наполегливо в майбутньому попрацювати.
Поки що загалом можемо констатувати гідний виступ української хокейної команди і важливий досвід здобутий для ще, після вагомої часової паузи, не дуже звичному для нас рівні. Досвід, який дає надію на те, що досягнення, яке нам не підкорилося сьогодні, буде цілком до снаги здобути наступного разу.
ІНДИВІДУАЛЬНІ НАГОРОДИ
Все ж збірна України не залишилася без відзнаки. Те, що не вдалося в команді, здобуто в індивідуальному порядку.
Богдан Д’яченко – найкращий воротар
За підсумком розіграшу світової першості український голкіпер Богдан Дьяченко здобув нагороду найкращому воротареві чемпіонату світу-2025 у дивізіоні IA. Він захищав ворота України у трьох іграх – у всіх національна команда здобувала перемоги. Загалом Дьяченко став найкращим воротарем змагань за відсотком сейвів: пропустив лише три шайби за 86 кидків – 96.51%, маючи найменший середній показник пропущених голів за гру серед усіх воротарів турніру – 0.97%
Також Дьяченко увійшов до трійки найцінніших гравців (MVP) збірної України на турнірі за версією Міжнародної федераціх хокею: доєднався до найрезультативнішого хокеїста дивізіону Андрія Денискіна та топбомбардира Віктора Зарахова.
Андрій Денискін – найрезультативніший гравець
Андрій Денискін став найрезультативнішим гравцем ЧС-2025 у дивізіоні IA й найкращим асистентом, додавши до активу ще три шайби. Друге місце за цим показником поділив наш Віктор Захаров.
Найкращі бомбардири:
- Віктор Захаров (Україна) – 6 шайб.
- Даніель Росс Тедеско (Італія) – 4 шайби.
- Ліам Кірк (Велика Британія) – 4 шайби.
4–5. Андрій Денискін (Україна) – 4 шайби.
4–5. Роберт Дауд (Велика Британія) – 4 шайби.
03.05.2025. 5-й тур
Японія – Україна – 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Шайби: 0:1 – Захаров, 04:58. 1:1 – Накадзіма, 13:22. 2:1 – Ірікура (Кімура, Ханзава – більш.), 29:38. 3:1 – Сузукі (Ісогай), 30:31. 3:2 – Ворона (Захаров), 49:40.
Україна: Левшин; Сисак – Мережко, Денискін – Захаров – Бородай; Гребеник – Пангелов-Юлдашев, Трахт – Фадєєв – Коренчук; Ратушний – Варава, Лялька – Садовіков – Пересунько; Дахновський, Янішевський – Купріянов – Ворона. Крівошапкін.
Кидки: 23:30 (12:7, 9:15, 2:8).
Штраф: 14:4 (6:0, 6:2, 2:2)
01.05.2025. 4-й тур
Польща – Україна 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Шайби: 1:0 – Лижчаржик (Садлоха, Джюбінський – більш.), 25:28. 1:1 – Захаров, 32:23. 1:2 – Захаров (Денискін, Пангелов-Юлдашев), 43:08. 1:3 – Садовіков (Коренчук), 50:16. 1:4 – Трахт (Пересунько), 55:00.
Україна: Дьяченко; Сисак – Мережко, Денискін – Захаров – Бородай; Гребеник – Пангелов-Юлдашев, Трахт – Фадєєв – Коренчук; Ратушний – Варава, Лялька – Садовіков – Пересунько; Дахновський, Янішевський – Купріянов – Ворона.
Кидки: 27:21 (7:7, 8:7, 12:7).
Штраф: 4:4 (0:0, 4:2, 0:2)
30.04.2025. 3-й тур
Україна – Румунія 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Шайби: 1:0 – Захаров (Денискін, Бородай), 04:10. 2:0 – Лялька, 05:44. 3:0 – Денискін (Захаров, Бородай), 08:58. 4:0 – Денискін (Бородай, Ратушний), 37:14.
Україна: Дьяченко; Сисак – Мережко, Денискін – Захаров – Бородай; Гребеник – Пангелов-Юлдашев, Трахт – Фадєєв – Пересунько; Ратушний – Варава, Лялька – Садовіков – Крівошапкін; Дахновський, Коренчук – Купріянов – Ворона, Янішевський.
Кидки: 26:22 (10:9, 11:3, 5:10). Штраф: 10:10 (0:2, 2:6, 8:2)