Підсумки року молодіжної збірної України

Вигравши три матчі відбору Євро-2025 (U-21) у березні та вересні 2024-го, молодіжна збірна України гарантувала собі участь у фінальному турнірі чемпіонату Європи – другому поспіль. І це перша подібна серія в історії вітчизняного футболу, підкрекслює прес-служба УАФ. Підсумкова ситуація в нашій відбірковій групі F: Англія – 25 очок, Україна – 24, Сербія – 16, Північна Ірландія – 11, Люксембург – 8, Азербайджан – 3.

Після гарантованого здобуття путівки на Євро-2025 (U-21) тренерський штаб на чолі з Унаї Мельгосою вирішив перевірити найближчий резерв, а це вплинуло на результати. У чотирьох поєдинках у жовтні та листопаді наша команда не здобула жодної перемоги. Але було проведено кадрову роботу, наслідки якої ми побачимо вже наступного року. Адже після Євро-2025 (U-21) буде формуватися нова молодіжна збірна – із представників 2004 року народження та молодших.
А на 25-му у футбольній історії молодіжному чемпіонаті Європи 2025 року збірна України потрапила в одну групу з командами Фінляндії, Нідерландів та Данії. Україна вдруге поспіль (і вчетверте – в історії) гратиме на молодіжному Євро. Турнір пройде в Словаччині з 11 по 28 червня 2025 року. Наш квартет проводитиме матчі у Східній Словаччині, де проживає багато русинів – етнічних українців: 12 червня – Данія (Пряшів), 15 червня – Фінляндія (Кошице), 18 червня – Нідерланди (Пряшів). Дві найсильніші команди кожної групи вийдуть у чвертьфінал Євро U-21, далі відбудуться півфінали та фінал.
Поєдинки чвертьфінальної стадії відбудуться в Жиліні, Трнаві, Дунайській Стреді та Пряшеві, півфінали – у Братиславі та Кошицях, фінал – у Братиславі.
Всього у 2024 році молодіжна збірна України зіграла вісім матчів. П’ять зустрічей у відбірковій групі на Євро U-21 та три товариські поєдинки. Загальний баланс: 4 перемоги, 2 ничиї, 2 поразки. Різниця м’ячів: 14:10.

КАДРОВИЙ СКЛАД

Загалом у восьми матчах молодіжної збірної України на полі з’являлися 34 футболісти: 3 воротарі, 13 захисників, 15 півзахисників, 3 нападники. В усіх поєдинках 2024 року грали троє – півзахисники Максим Брагару та Ілля Квасниця, а також форвард Ігор Краснопір.
Статистичною особливістю дій молодіжки минулого року в атаці стало відсутність яскраво вираженого голеадора – 14 голів забивали 11 футболістів. Найбільше, двічі, це вдавалося захисникові Арсенію Батагову та півзахисникам Назару Волошину і Олегу Очеретьку. Посилення форвардської ефективності, можна розглядати як потенційне завдання нашої команди.
До речі, протягом року на збори молодіжної збірної України викликалося лише 3 нападники. Це найменше серед усіх футбольних амплуа команди. Всі ці троє форвардів грали протягом року у матчах збірної, на трьох забили лише один гол.
Виклики до складу молодіжної збірної протягом 2024 року отримувала ще група футболістів, що не виходили на поле, серед яких: п’ять воротарів – Павло Ісенко («Ворскла»), Владислав Крапивцов (на той момент – без клубу), Дмитро Ледвій («Рух»), Іван Пахолюк («Колос»), Кіріл Фесюн («Шахтар»); два захисники – Роман Дідик («Рух»), Іван Єрмачков («Вердер», Німеччина); один півзахисник – Ярослав Карабін («Рух»).

ІСТОРІЯ МОЛОДІЖНИХ ЗБІРНИХ УКРАЇНИ

Найбільше матчів у складі молодіжної збірної України за всю її історію провів свого часу Руслан Бабенко, тепер півзахисник «Полісся» – 36 поєдинків.
Найкращим бомбардиром молодіжки за всі часи є Пилип Будківський, наразі форвард «Зорі» – 18 голів.
Унаї Мельгоса є 12 тренером в історії молодіжної збірної України, а першим очільником молодіжки у 1992 році став Володимир Мунтян. Ще одна цікава і показова обставина – іспанець Мельгоса став першим і єдиним наразі іноземним тренером, який очолюв українську молодіжну команду. Також ще ніколи за 32 роки її існування іноземний тренер не був керманичем національної збірної України. Ніколи наше футбольне керівництво не довірялось закордону.